چرا یوگا مناسب زندگی فریلنسرها است؟

چرا یوگا مناسب زندگی فریلنسرها است؟
چرا یوگا مناسب زندگی فریلنسرها است؟
به عنوان یک فریلنسر چگونه کسب درآمد می کنید؟ قطعا شما به صورت آنلاین کار می کنید و درآمدتان از طریق کار سخت و تعهد به انجام وظایفتان به دست می آید. کار شما بسیار چالش برانگیز است و نیاز به فداکاری و پشتکار زیادی دارد. بسیاری از مردم نمی‌ دانند که این کار چقدر خسته‌ کننده است زیرا آنها فکر می‌ کنند که به این دلیل که فریلنسرها به جای کار کردن فیزیکی مدام در حال کار با کامپیوتر و به صورت آنلاین هستند، پس خسته نمی شوند. اما این تفکر درست نیست و فریلنسرها نیز نیاز به مراقبت از سلامت خود در حین فعالیت و پس از آن دارند.
شما به عنوان یک فریلنسر باید با تغذیه سالم، ورزش کردن و استراحت سلامت خود را حفظ کنید. قطعا وقت کافی برای انجام هر کاری که دوست دارید، وجود ندارد؛ اما با طرز فکر مناسب و برنامه ریزی، می ‌توانید تقریبا هر کاری انجام دهید. یکی از بهترین و سریع‌ترین راهها برای استراحت، انجام یوگا است. یک استراحت کوتاه در بین انجام وظایف می تواند بهره وری شما را افزایش دهد. این کار تنها چند دقیقه از وقت شما را می گیرد، تمام چیزی که برای انجام یوگا نیاز دارید یک تشک، موسیقی آرامش بخش و اراده برای شروع است.

فواید یوگا برای فریلنسرها

انجام حرکات یوگا فواید بسیاری برای سلامتی شما به عنوان یک فریلنسر دارد؛ در اینجا ما برخی از فواید مهم آن را ارائه می کنیم که بی شک شما را قانع می‌کند حتما آن را امتحان کنید.

 • افزایش تمرکز
 • به عنوان یک فریلنسر، ما همیشه چندین کار را با هم انجام می ‌دهیم و چون در طول روز، در بسیاری از پروژه‌ ها و کارها گرفتار می ‌شویم، در پایان روز بسیار خسته می ‌شویم. گاهی اوقات تمرکز بر روی کار ما چالش برانگیز می ‌شود و ما به استراحت و فراغت از کار نیاز داریم؛ اما چنین چیزی چطور با این همه وظایفی که داریم امکان پذیر است؟ ساده است، با انجام حداقل یک جلسه یوگا در هر روز.
  بیست دقیقه یوگا در روز، گردش خون را بهبود می ‌بخشد و عملکرد مغز را افزایش می ‌دهد. شما اطلاعات را سریع ‌تر و ساده‌تر می توانید پردازش ‌کنید، بهره‌وریتان افزایش می‌ یابد و کارآمدتر می‌ شوید. نفس بکشید، تمرکز کنید، نگرانی ‌های روزانه را رها کنید و آزاد شوید؛ این چیزی است که یوگا به شما می دهد.

 • آرامش
 • علاوه بر افزایش تمرکز و پشتکار، یوگا به ما کمک می‌ کند به درستی استراحت کنیم و از تنهایی لذت ببریم. گاهی اوقات، ما فقط باید همه چیز را کنار بگذاریم و روی خودمان تمرکز کنیم. ممکن است به زمانی برای فکر کردن و تعادل همه آنچه در زندگی ما رخ داده‌ است نیاز داشته باشیم، یا ممکن است نیاز به استراحت داشته باشیم.
  فریلنسرینگ نیاز به مهارت های استدلال منطقی، تفکر منطقی و تمرکز دائمی دارد. ما به عنوان فریلنسر، هرگز خودمان را مجاز به عقب نشینی نمی دانیم؛ بلکه باید بتوانیم تنش و استرس را از خود کنیم. یوگا به ما کمک می کند که با خودمان بهتر ارتباط برقرار کنیم و به آرامش برسیم.

  yoga


 • سبک زندگی سالم
 • مطالعات نشان می‌ دهند که یوگا درد را کاهش داده و عملکردهای بدن را بهبود می ‌بخشد. هنگامی که یوگا تمرین می‌ کنیم، ضربان قلب خود را کاهش می‌ دهیم، اضطراب را درمان می‌ کنیم و حتی خواب بهتری خواهیم داشت. یوگا به معنای واقعی کلمه؛ عمل، احساس و رفتار ما را تغییر خواهد داد و سبک زندگی سالمی را پیش روی ما قرار می دهد.

 • افزایش اعتماد به نفس
 • وقتی احساس بهتری داریم، بهتر به نظر می ‌آییم و وقتی بهتر به نظر می‌رسیم، اعتماد به نفس به دست می ‌آوریم. افزایش اعتماد به نفس نیز افزایش آگاهی بر جسم، تقویت ذهن، کاهش افسردگی و اضطراب و خود شکوفایی را به همراه دارد. همه چیز به هم متصل است! در طول جلسات یوگا، شما در مورد دستاوردهای خود احساس خوبی خواهید داشت و از پیشرفت خود خوشحال خواهید شد.

 • اتصال به زمان حال
 • اکثر ما بدون حضور در زمان حال زندگی می‌ کنیم. ما بیش از حد بر مشکلات تمرکز می ‌کنیم، از تصمیمات گذشته خود پشیمان می ‌شویم و یا برنامه ‌های آینده را در نظر می ‌گیریم. پس، ما در واقع چه زمانی زندگی می‌ کنیم؟ یوگا یک دیدگاه جدید ایجاد می ‌کند و فرصتی برای کشف زمان حال به ما می ‌دهد. هنگامی که یوگا تمرین می‌ کنیم، از تمام نگرانی‌ ها و مشکلات خود رها می ‌شویم و به راحتی نفس می‌ کشیم و زندگی می‌ کنیم.

 • بهبود وضعیت بدنی
 • به عنوان یک فریلنسر، احتمالا بیش از نصف روز را پشت میز خود سپری می‌ کنید و در مقابل کامپیوتر ساعت ‌ها می نشینید. این می ‌تواند برای وضعیت بدنی شما مضر باشد. شما ممکن است شانه ‌ها و گردن خود را بیش از حد به جلو خم کنید. از آنجا که یوگا از تکنیک ‌های خاص کششی استفاده می‌کند، از تبدیل حالت های بد بدن به یک مشکل جلوگیری می‌ کند و وضعیت بدن را بهبود می بخشد و عضلات شما را تقویت می کند.


یوگا و فریلنسرینگ دست در دست هم دارند و به هم وابسته اند. انجام یوگا مدت ‌زمان زیادی طول نمی‌ کشد و می‌ تواند به راحتی در همه جا انجام شود و یادگیری آن نیز آسان است. فریلنسرینگ کاری خسته‌ کننده است و نیاز به تمرکز بالایی دارد بنابراین هر از گاهی در حین کار باید استراحت نمایید. اختصاص دادن زمانی از اوقاتتان به یوگا می تواند کمک زیادی به بهبود عملکرد و بهروه وری شما کند.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: