10 مهارت فنی برتر مورد تقاضا در سال 2019

10 مهارت فنی برتر مورد تقاضا در سال 2019
10 مهارت فنی برتر مورد تقاضا در سال 2019
عصر فناوری و برنامه نویسی در حال حاضر نیازمند افرادی است که قادر باشند موقعیت ‌های پیچیده را مدیریت کنند و تخصص بیشتری به روی کار آورند. اگر قصد دارید که حرفه خود را تغییر داده یا مهارت های قابل عرضه خود را به حداکثر برسانید، در اینجا مهارت هایی را که امروزه بیشترین تقاضا را دارند معرفی می ‌کنیم.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می ‌تواند برای برخی گیج‌ کننده باشد؛ اما اگر بخواهیم ساده بگوییم، هوش مصنوعی مفهوم ماشین ‌هایی است که قادر به انجام وظایف به روشی هستند که هوشمندانه باشد. یادگیری ماشین، کاربردی از هوش مصنوعی است و روشی است که به کامپیوترها امکان استفاده از تمام داده ‌های موجود برای تصمیم‌ گیری یا اجرای موثرتر یک کار را می‌ دهد.
در حال حاضر کمبود افراد ماهر در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین وجود دارد. بنابر گفته ‌های Sultan Meghji، استاد اینترنت و هوش مصنوعی، یافتن افراد متخصصی که بتوانند تیم ‌های متشکل از هوش مصنوعی و علوم داده را مدیریت کنند، مشکل است. اگر واقعاً می‌ خواهید یادگیری هوش مصنوعی را شروع کنید، دوره‌ هایی به صورت آنلاین و در پلتفرم‌های Udemy یا Coursera وجود دارند.

مهندسی بینایی کامپیوتر

هدف این رشته تکنولوژی و مهندسی، توسعه اسکریپت ها و اپلیکیشن هایی است که به کامپیوترها امکان می ‌دهند درک بالایی از ویدیوها و تصاویر داشته باشند. برای مثال، آنها اسکریپت ‌هایی را توسعه می‌ دهند که به کامپیوترها یا ربات ‌ها یاد می‌دهند که اشیای خاصی را شناسایی کنند. اگر می‌ خواهید یک مهندس بینایی کامپیوتر موفق باشید، درک خوبی از ریاضیات می ‌تواند در این کار به شما کمک کند.

علم داده ‌ها

علم داده‌ ها می ‌تواند به عنوان دستیابی به بینش‌ ها و اطلاعات استخراج شده از داده ‌ها با استفاده از ترکیبی از ابزار مختلف، الگوریتم ‌ها و قواعد یادگیری ماشینی تعریف شود. دانشمندان داده در صنایع کلیدی مانند امور مالی، بانکداری و مراقبت ‌های بهداشتی بسیار مورد نیاز هستند؛ زیرا آنها با تصویرسازی داده ها به کسب و کارها و سازمان ‌ها کمک می ‌کنند که تصمیمات بهتر و مبتنی بر داده بگیرند.
با توجه به گزارش لینکدین از آینده ‌دارترین مشاغل سال 2018، فرصت‌ های شغلی برای دانشمندان داده سالیانه 45 درصد نرخ رشد دارند و در حال حاضر نیز تقاضا برای استخدام دانشمندان علوم داده رو به افزایش است.

توسعه وب، موبایل و نرم افزار

توسعه‌ دهندگان مسئول طراحی، نصب، تست و نگهداری سیستم‌ های مناسب برای وب، موبایل و نرم افزار هستند. کسب و کارهایی که می‌ خواهند در این زمینه مطرح شوند، به توسعه ‌دهندگانی نیاز دارند که بتوانند برنامه ‌های موبایل برای آنها ایجاد کنند و به آنها در بهبود فرآیندهای کسب و کار خود از جمله موجودی و فروش با استفاده از یک سیستم پشتیبان کمک کنند.


developer


امنیت سایبری

به دلیل افزایش حملات هکرهایی که می خواهند اطلاعات مشتریانی را که توسط شرکت ها جمع‌آوری شده، سرقت نمایند، نیاز به متخصصان امنیت سایبری بسیار محسوس است. نقض داده ‌ها می ‌تواند موجب ایجاد پرونده های حقوقی شود و می ‌تواند بسیار پرهزینه باشد. در حال حاضر شکاف بزرگی در بازار وجود دارد و تخمین زده می‌ شود که تا سال 2021، 3.5 میلیون فرصت شغلی امنیت سایبری وجود داشته باشد. این به این معنی است که اگر این مهارت را در حال حاضر یاد بگیرید، شانس بزرگی برای موفقیت و تامین شغلی پردرآمد خواهید داشت.

مهندسی فضای ابری

مهندسان فضای ابری متخصصین فناوری اطلاعات هستند که مسئولیت ایجاد راهکارهایی را برای استفاده از تکنولوژی داخلی و خارج از سیستم به منظور طراحی، برنامه ریزی، مدیریت، نگهداری و پشتیبانی از رایانش ابری دارند. در حال حاضر مشاغل مهندسی و محاسبات ابری به علت میزان حقوق سودآور خود دارای چشم انداز روشنی هستند.

تحلیلگر هوش تجاری

تحلیلگران هوش تجاری، داده ‌ها را از طریق روش‌ های مختلف جمع ‌آوری کرده و در تکنولوژی پایگاه داده‌ ها، تجزیه و تحلیل و ابزار گزارش ‌دهی تجربه دارند. در حال حاضر این متخصصان، به دلیل فراهم نمودن تجزیه و تحلیل داده ‌ها از رقبا و ارائه تصویری دقیق از جایگاه یک شرکت در صنعت موردنظر، به شدت مورد نیاز هستند. کسب ‌و کارها به تحلیلگران هوش تجاری تکیه می‌ کنند تا فرایندهایی را مشخص کنند که به وسیله آنها می ‌توانند هزینه های خود را کاهش داده یا منابع بیشتری را به خود اختصاص دهند.


business-intelligence-analyst


توسعه پایگاه داده

توسعه ‌دهندگان پایگاه داده‌ ها با استفاده از کدهای کارآمد SQL، سرورهای پایگاه داده را مدیریت کرده و توسعه می‌ دهند. آنها با مکانیزه کردن فرایندهای طراحی و توسعه پایگاه‌ های داده، مانع از صرف هزینه ‌های اضافی توسط شرکت ‌ها می ‌شوند. برای اینکه یک توسعه دهنده پایگاه ‌داده موفق باشید، باید مهارت‌ های حل مساله و رفع مشکلات را داشته باشید.

وب سرویس ‌های آمازون

وب سرویس ‌های آمازون مجموعه ای از خدمات وب هستند که به وسیله شرکت آمازون ارائه می شوند. وب سرویس‌ های آمازون پلتفرم ‌های محاسبه، پایگاه داده، فضای ذخیره ‌سازی و سرویس های تجزیه و تحلیل مورد تقاضای مردم را ارائه می‌ دهند. در حال حاضر مهندسان نرم‌ افزار، مدیران فنی فضاهای ابری و متخصصان ارائه راه حل بسیار مورد تقاضا هستند. آمازون افراد حرفه ‌ای را از سراسر جهان برای اینکه بتوانند به آنها در ساخت و نوآوری سیستم های محاسبه ابری بیشتر کمک کنند، به کار می ‌گیرد.

دوآپس (DevOps)

کلمه DevOps توسط پاتریک دبوآ یکی از اساتید آن ابداع شده است. اصطلاح DevOps از دو واژه Development (توسعه) و Operations (عملیات) ایجاد شده است. دوآپس به ترکیبی از فلسفه ‌های فرهنگی، شیوه ها و ابزارها اشاره می‌ کند که هدف اصلی آن کوتاه کردن چرخه عمر توسعه و توانمند سازی سازمان ‌ها برای ارائه سریع ‌تر برنامه ‌ها و خدمات است. افزایش شدید تقاضا برای مهندسان DevOps با این واقعیت در ارتباط است که شرکت‌ هایی که افراد متخصص را استخدام کرده اند به موفقیت قابل توجهی در ارائه برنامه های با کیفیت بالا رسیده ‌اند و بازدهی شگرفی را در مقایسه با شرکت‌ هایی که این گونه متخصصین را استخدام نمی‌ کنند، کسب نموده اند.

اگر چه بسیاری از روش ‌های دیگر برای کسب درآمد و مهارت ‌های فراوانی برای یادگیری وجود دارند؛ اما این ده مهارت فنی برتر مطمئناً ارزش یادگیری و صرف زمان و هزینه را دارند. با وجود این حقیقت که سیستم ‌ها در آینده منسوخ می‌ شوند؛ اما این مهارت ‌ها مطمئناً ادامه خواهند یافت و در سال ‌ها یا دهه‌ های آتی مورد تقاضا خواهند بود.

مطالب مرتبط:


روندهای توسعه برنامه های موبایل در سال 2019

روندهای اینترنت اشیا در سال 2019فرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: