بهترین ابزارهای رنگ برای طراحان وب

بهترین ابزارهای رنگ برای طراحان وب
بهترین ابزارهای رنگ برای طراحان وب
یکی از مهمترین انتخاب ها برای طراحان وب، انتخاب رنگ مناسب است. انتخاب های اشتباه ممکن است فرصت های زیادی را برای یک طراح از بین ببرند زیرا رنگ هایی که انتخاب می شوند می توانند تأثیر روانی بر روی کسانی که آنها را می بینند، داشته باشند. به عنوان مثال، قرمز به طور کلی به عنوان یک رنگ با انرژی بالا دیده می‌شود، در حالی که آبی نماد آرامش است. برای درک این نکته، رنگ ‌هایی را که در یک وب سایت فروش اسباب ‌بازی‌های کودکان استفاده شده است را در مقابل رنگ های سایتی که مربوط به یک شرکت حقوقی است، در نظر بگیرید. در مورد سایت اول، شما به احتمال زیاد با رنگ‌های روشن و سرزنده مانند آبی و در مورد دوم با رنگ های سرد مانند خاکستری مواجه خواهید شد.

اما از کجا بدانیم که رنگ ها با یکدیگر همخوانی دارند؟ خوشبختانه، لازم نیست که شما یک استاد رنگ شناسی باشید یا مهارت های زیادی داشته باشید تا بتوانید یک پالت رنگ مناسب را برای اجرا در یک وب سایت انتخاب کنید؛ ابزارهای زیادی وجود دارند که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند. در اینجا برخی از بهترین ابزارهای رنگ برای طراحی وب به شما معرفی خواهند شد.


HueSnap


HueSnap


HueSnap یک ابزار عالی برای ایجاد و بررسی پالت ‌های رنگی است. شما می توانید صدها ترکیب رنگ را بررسی کرده و برای استفاده بعدی موارد مورد علاقه خود را ذخیره کنید. همچنین می ‌توانید یک عکس بگیرید و از HueSnap برای استخراج رنگ ‌ها از تصویر استفاده کنید و آنها را در یک پالت ایجاد کنید. این برنامه برای استفاده از تلفن همراه طراحی شده است و می توانید پالت های خود را ذخیره و با دیگران به اشتراک بگذارید. در این برنامه، گزینه هایی برای انتخاب رنگ های مکمل و ترکیبی وجود دارد و پالت شما می تواند تا شش رنگ متفاوت باشد.


Coolors.co


coolors


Coolors ابزارهای متنوعی برای تنظیم پالت رنگ به شما ارائه می دهد. از طریق این برنامه شما می ‌توانید پالت ایجاد شده خود را در فرمت های مختلف ایجاد و ذخیره کنید و از آن در هر جایی که می ‌خواهید استفاده کنید. این ابزار به شما امکان می ‌دهد که آثار ایجاد شده کاربران دیگر را نیز مشاهده کنید تا بتوانید از آنها الهام بگیرید. در بخش جستجوی این ابزار، صدها پالت وجود دارد که شما می ‌توانید آنها را مشاهده، ذخیره و ویرایش کنید. Coolors در نسخه کامپیوتر و اپلیکیشن ios و افزونه فتوشاپ، ایلوستریتور و گوگل کروم در دسترس است.


Colordot


Colordot


Colordot یک ابزار آنلاین رایگان برای ایجاد پالت رنگ است. در این برنامه با استفاده از حرکات ساده ماوس، می ‌توانید رنگ ‌ها را انتخاب و ذخیره کنید.


BrandColors


BrandColors


BrandColors منبع رنگ محبوب ‌ترین سایت‌ های برند در جهان است. این سایت لیستی از برندها و رنگ ‌های رسمی آنها را ارائه می‌ کند. با کلیک بر روی نام یک برند، رنگ ها نمایش داده می شوند و لینک هایی برای انتقال کاربر به سایت اصلی برند ظاهر خواهند شد.


Colors.css


Colors.css


اگر شما کمی تحقیق در زمینه روانشناسی رنگ انجام دهید، یاد خواهید گرفت که چطور رنگ ‌ها با هم ترکیب می ‌شوند و چه احساسی به بیننده می ‌دهند. هر مرورگر با رنگ ‌های پیش ‌فرض همراه است که اغلب بسیار زننده هستند، Colors.css این مساله را حل می ‌کند. این برنامه یک کتابخانه CSS رایگان است که پالت رنگ پیش ‌فرض را شخصی سازی می کند. به این معنی که می ‌توانید از مقادیر مختلف رنگ ها استفاده کنید.


Adobe Capture CC


Adobe Capture CC


Adobe Capture CC به کاربران اجازه می ‌دهد تا هر تصویر را به یک پالت رنگ با تم، الگو، براش یا گرافیک برداری تبدیل کنند. این ابزار هم برای نسخه دسکتاپ و برای موبایل طراحی شده ‌است.


Colorspire


Colorspire


Colorspire یک طراح رنگ سه مرحله ای است که به کاربران اجازه می دهد تا یک رنگ پایه را انتخاب کرده، از چرخه رنگ استفاده کرده و سپس یک طرح رنگی ایجاد کنند. در این برنامه پیش نمایش رنگ برای چک کردن ترکیب رنگ سریع در دسترس است.


Material UI Colors


Material UI Colors


Material UI Colorsیک سرویس فوق العاده برای انتخاب رنگ های دارای کنتراست برای متریال دیزاین است. این نرم افزار امکان کپی کردن کد رنگ بصورت HEX، RGB،RGBA را ارائه می دهد.


colordrop.io


colordrop.io


این سرویس صدها پالت رنگ را در اختیار کاربران قرار می دهد که با کلیک بر روی هرکدام امکان انتقال پالت به بخش پالت های رنگ دلخواه وجود دارد. همچنین می توانید در این سایت رنگ ها را بصورت فلت انتخاب کنید؛ در این صورت رنگ ها همراه با کد رنگ به نمایش در می آیند.


Color Hunt


Color Hunt


Color Hunt یک کانال رسانه اجتماعی برای دوستداران رنگ است. در این سایت شما می توانید پالت های رنگی را انتخاب کرده و برخی از رنگ های جدید، محبوب یا تصادفی را برای استفاده در طرح های آینده خود انتخاب کنید.


ColorZilla


ColorZilla


ColorZilla افزونه فایرفاکس و گوگل کروم است که شامل مجموعه ای از رنگ ها و پالت است. با استفاده از این ابزار می توانید رنگ های سایت های دیگر را شناسایی و کد آنها را بدست آورید. حتی می‌توانید با کمک پالت رنگی که در این افزونه هست، ترکیب ‌های رنگی زیبایی ایجاد کنید.


ColorMunki


ColorMunki


ColorMunki به شما اجازه می ‌دهد که رنگ ‌های خود را خلق کنید. شما می توانید پالت های رنگی ایجاد کنید، رنگ ‌های مشابه را پیدا کنید و به درستی آنها را با هم تطبیق دهید.


Colors on the Web


Colors on the Web


این ابزار به شما کمک می کند که تئوری رنگ و نحوه استفاده از آن را در طراحی وب مورد استفاده قرار دهید. با استفاده از 3 ابزار اصلی این برنامه Color Wizard، Color Wheel و Color Contrast Analyst شما می توانید رنگ ‌ها را تطبیق دهید.


0to255


0to255


این ابزار برای پیدا کردن سایه ‌های تیره‌ و روشن یک رنگ به شما کمک خواهد کرد. 0to255 می ‌تواند برای پیدا کردن طیف وسیعی از سایه های یک رنگ خاص استفاده شود.

ابزار های رنگ بسیاری وجود دارند که در این مقاله معرفی نشده اند. در صورتی که شما موارد دیگری را می شناسید، می توانید در بخش نظرات آنها را معرفی نمایید.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید:
   

نظرات ثبت شده
  • کاربر میهمان

   کاربر میهمان

   مطلب بسیار کاملی بود
   ممنون