انجام پروژه های معماری با رویت

انجام پروژه های معماری با رویت
انجام پروژه های معماری با رویت
رویت (Revit) یک نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان برای معماران و مهندسان ساختمان و سازه است. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار یک ساختمان و قسمت های مختلف آن را به صورت سه بعدی طراحی کنید. استفاده از رویت در پروژه های طراحی سبب بهبود مدل سازی ها می شود. به دلیل قدرت بالایی که این نرم افزار در خلق آثار دارد نام آن از کلمات revitalization به معنی حیات بخش و زندگی آفرین و revitalize به معنای تجدید حیات و زندگی تازه دادن، گرفته شده است. در بسیاری از کشورهای صنعتی و اروپایی رویت جایگزین اتوکد شده است زیرا این نرم افزار بر پایه سیستم (BIM) کار می کند یعنی مدل واقعی پروژه در رویت مدل می شود بنابراین بسیاری از خروجی ها به شکل خودکار به وسیله نرم افزار ارائه می شوند. اگر به دنبال این هستید که در رشته معماری و عمران به عنوان یک فریلنسر قوی کار کنید حتما یادگیری این نرم افزار را در الویت قرار دهید.

مزایای استفاده از رویت در انجام پروژه های معماری

رویت مزایای متعددی را برای معماران و مهندسین ارائه می ‌دهد. این نرم افزار توسط معماران و متخصصان ساختمان برای کمک به کاهش اشتباه در هنگام کار، به دست آوردن بینش بهتر در مورد نحوه اجرای پروژه و خلق طرح هایی با کیفیت بهتر مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا برخی از مهمترین فواید استفاده از نرم افزار رویت عنوان شده است.


برای درخواست انجام پروژه های معماری با نرم افزار رویت، پس از ثبت نام در سایت، فرم ثبت پروژه را تکمیل کنید تا پروژه شما در اسرع وقت بررسی و با شما تماس حاصل گردد.


سهولت استفاده

شاید یکی از بزرگ ‌ترین مزایای استفاده از رویت سهولت استفاده از آن و سرعت در ایجاد مدل است. با استفاده از این نرم افزار می توان طرح ‌ها و مدل ها را به سرعت تولید کرد و همچنین از الگو های آماده آن برای سرعت و راحتی کار استفاده کرد.

revit-speed


پیش نمایش طرح قبل از ایجاد آن

مدلسازی پارامتریک رویت ابزار قابل توجهی برای طراحی مفهومی است. با استفاده از نرم افزار رویت، طراحان معماری می توانند به سرعت طرح خالص طبقه را ایجاد کنند یا تغییراتی را در طرح استاندارد به وجود آورند و پیش نمایش را به مشتریان ارائه دهند.

کتابخانه بزرگ پارامتریک عناصر ساختمانی

رویت دارای مجموعه ای کاملی از اجزای طراحی پارامتریک ساختمان است که به کاربر اجازه تغییر سریع مولفه‌ های موجود را می‌ دهد. همچنین این سیستم، طرح ‌های پارامتریک جدید یا سفارشی را ذخیره می ‌کند تا در پروژه ‌های دیگر مورد استفاده مجدد قرار گیرند. در هنگام طراحی یک پروژه جدید، طراح می ‌تواند از مولفه های پارامتری ذخیره ‌شده به عنوان مرجع برای ارائه به مشتریان استفاده نماید.

اسناد ساختمانی با کیفیت بالا

ظرفیت مدلسازی بالای رویت طراحان را قادر می ‌سازد تا به راحتی مشکلات و اشکالات احتمالی را شناسایی و آنها را در مراحل اولیه برطرف نمایند. این ویژگی نتیجه مستند سازی بدون خطا و با کیفیت نرم ‌افزار قدرتمند رویت است.

تغییرات سریع در طراحی بدون تکرار

در طول مرحله طراحی، ساختار ساختمان و طرح ها طور مرتب تغییر می کنند. با نرم افزار رویت، طراحی معماری بسیار سریع و دقیق انجام می شود. در مدل معماری رویت، تمام اجزای ساختمان هوشمندانه به یکدیگر متصل می شوند. هر زمان که یک تغییر به مدل داده می ‌شود، نرم‌افزار به طور خودکار هر جز مرتبط را به روز رسانی می‌ کند و بر کل مدل ساختمان تاثیر می ‌گذارد.

revit-change


ارزیابی متره و برآورد

یکی از مهمترین مزایای استفاده از نرم افزار رویت، تولید خودکار اندازه ‌ها و هزینه ‌ها است. رویت مقادیر دقیق متریال مورد نیاز را به عنوان محصولی جانبی، با کمترین زحمت به شما ارائه می‌ دهد. این مزیت به پیمانکاران و صاحبان طرح کمک می کند تا مقدار بودجه خود را تخمین بزنند .

سطح بالای انعطاف‌ پذیری

بر خلاف اتوکد، رویت به تمام داده ‌های پروژه اجازه می ‌دهد که در فایل پروژه ذخیره شوند. این کار به کاربران متعدد اجازه می ‌دهد تا روی پرونده همان پروژه کار کنند و تغییرات خود را با هر فرمتی که می خواهند، ذخیره کنند. علاوه بر این، در رویت می توان فایل هایی با فرمت هایDWG ،DXF،DGN ، PDF و JPEG را وارد کرد و یا خروجی گرفت.مطالب مرتبط:

انجام پروژه های معماری به عنوان یک فریلنسر


فرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: