روندهای توسعه برنامه های موبایل در سال 2019

روندهای توسعه برنامه های موبایل در سال 2019
روندهای توسعه برنامه های موبایل در سال 2019
سال 2018 از نظر انتشار پیشرفت های فناوری، حماسی بوده است. با این وجود، این پایان داستان نیست، زیرا ما هنوز در ابتدای سال 2019 به سر می بریم. در اینجا نگاهی به روند توسعه برنامه های موبایل در سال 2019 خواهیم داشت.

صعود فناوری بلاک چین

با وجود اینکه فناوری بلاک چین طی چندین سال گذشته راه اندازی شده است، در سال 2018 بلوغ خود را آغاز کرد و در این حین موسسات مالی و سرمایه گذاران به منافع زیادی دست یافته ‌اند.
برطبق تحقیقات شفاف بازار، پیش بینی شده که بازار فناوری بلاک چین تا سال 2024 به 20 میلیارد دلار می رسد. این بدان معناست که این روند احتمالا در سال 2019 عناوینی را به عنوان مجموعه برنامه های موبایل ایجاد می کند تا بر روی پلتفرم ارز غیرمتمرکز سرمایه گذاری کند.
 همچنین باید توجه داشته باشید که توسعه دهندگان برنامه های موبایل مشتاق به ایجاد این فرصت خواهند بود. یکی از راه های دستیابی به این هدف، قابل دسترس ساختن این فناوری برای اکثر افراد و سرمایه گذاران است. به این دلیل باید این زمینه را با دقت دنبال کرد.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

باید درنظر داشته باشیم که هوش مصنوعی یک پدیده جدید در این دوره نیست. طبق آمار سازمان اطلاعات بین ‌الملل، تخمین زده می ‌شود که بازار هوش مصنوعی تا سال 2020 بالغ بر 40 میلیارد دلار خواهد بود. این آمار نشان می دهد که حوزه های بیشتری به داشتن سیستم یکپارچه همراه با هوش انسانی نظر دارند. تا کنون، زمینه های پزشکی و تولیدی برای ارتقاء کارایی از طریق هوش مصنوعی گام های بزرگی برداشته اند. این به خاطر دقت بالا و توانایی ثبت وقایع زمان حقیقی است.

موج برنامه های درخواستی

برنامه های درخواستی بی شماری درحال حاضر وجود دارند و برنامه های بیشتری برای سال 2019 به وجود خواهند آمد. درحال حاضر، برنامه های مهمی همچون Uber و Taxify وجود دارند که به لطف برنامه های درخواستی، محبوبیت زیادی بدست آورده اند و این روند در سال های پیش رو نیز صعود خواهد کرد.

افزایش تقاضا برای دستگاه‌ های پوشیدنی

در سال 2018، بخش ‌هایی مانند تسهیلات پزشکی از دستگاه‌ های پوشیدنی به طور روزانه استفاده کرده ‌اند. به عنوان مثال، این برنامه ها برای بدست آوردن علائم حیاتی از جمله ضربان قلب و میزان قند خون در بیماران مورد استفاده قرار گرفته اند. به غیر از زمینه پزشکی، شرکت های مختلف احتمالا اقدامی برای استفاده از این نوع برنامه ها داشته اند.
مزیت دستگاه‌ های پوشیدنی این است که آنها استایل و هویت افراد را بهبود می بخشند. این ویژگی در ساعت های هوشمند موجود در بازار رو به افزایش است. به علاوه، این احتمال وجود دارد که برنامه های سرگرم کننده بیشتری بر روی ساعت های هوشمند ایجاد شوند. شرکت‌ های مختلف به دنبال ادغام خدمات خود بر روی ساعت های هوشمند خواهند بود. کاربران ساعت های هوشمند از طریق دستگاه خود قادر خواهند بود بدون استفاده از تلفن یا تبلت فعالیت هایشان را به انجام رسانند.


wearable-apps


چت بات ها

در سال 2019، چت بات ها جنبه‌ های مختلف ارتباطات را در دنیای برنامه های موبایل به شدت تحت‌تاثیر قرار خواهند داد. بخشی از این جنبه ها، مربوط به نیاز برای داشتن تعامل بلادرنگ بین ارائه دهندگان خدمات و مشتریان است. به خاطر داشته باشید، این فناوری نیاز تعامل انسان به انسان را در زمینه های مختلف ایجاد می کند.
 این روزها، شرکت‌ های برتر به دلیل تعامل مشتری سود می‌ برند. تمایل کاربران موبایل این است که بعد از مدتی برنامه های موبایل را رها کنند. به همین دلیل پیش بینی شده که چت بات ها از عهده این مسئله بر می آیند. علاوه براین، شرکت ها با استفاده از برنامه های چت بات نوآورانه، با پیش دستی بر یکدیگر رقابت خواهند کرد. بنابراین در این سال رقابت نزدیک تری خواهند داشت.

اینترنت اشیا

اگر به صنایع مهم در بازار نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که اینترنت اشیا در حال حاضر راه خود را برای انجام کارها گشوده است و انتظار می رود در سال 2019 به رتبه بالاتری برسد و بخش های بیشتری همچون آموزش و تجارت الکترونیک بر روی اینترنت اشیا سرمایه گذاری کنند. محبوبیت این پلتفرم از طریق قابلیت پیوند دادن جنبه های مختلف یک سازمان پرورش می یابد و اساسا، نهادهای مختلف، دسترسی سریع و راحتی به اطلاعات درون سازمانی بدست می آورند.

واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)

اگر درمورد فناوری AR و VR سخنی نگوییم، این لیست ناقص می شود. خوب، احتمال دارد که این فناوری نسبت به سال 2018 محبوبیت بیشتری یابد. زیبایی چنین برنامه هایی این است که تجربه را تعاملی تر می کنند. شرکت های بزرگ سازنده برنامه های موبایل برای رقابت در این بازار، به دنبال سرمایه گذاری بر روی فناوری "فراتر از صفحه نمایش" هستند. بر اساس برآوردهای، Statista این امر نشان می دهد که این بازار در سال 2022 به 209 میلیارد دلار خواهد رسید.


virtual-reality


معرفی برنامه های آنی یا Instant Apps

سال 2016 دوره‌ تولد برنامه های آنی کوچک بود. این برنامه ها که بسیار راحت و کاربرپسند بوده و نیاز به نصب نداشتند؛ خواستار تجربه بهتر برای کاربران بودند و زمان بارگیری کوتاهی داشتند. برنامه های آنی روند خوبی را در سال 2019 نیز طی خواهند کرد؛ به این جهت که شما مجبور نیستید برای استفاده از این برنامه ها آنها را نصب کنید. برخی از این برنامه ‌ها عبارتند از BuzzFeed و OneFootball.

خدمات پرداخت موبایل

پلتفرم های بانکداری در پشت صحنه رها نخواهند شد بخصوص هنگامی که صحبت از توسعه برنامه های موبایل به میان می آید. به همین دلیل شما گزینه های بیشتری را برای پرداخت موبایل در سال 2019 خواهید داشت. رشد تجارت الکترونیک و سایر خدمات دیجیتال، بانک ها را ناگزیر خواهد کرد تا روش های پرداخت را مناسب تر سازند.
مزیت چنین برنامه هایی این است که کاربران نهایی برای دریافت پول خود، نیازی به حضور در بانک ها ندارند. در حال حاضر، ارائه خدمات بخصوص هنگامی حیاتی است که با راحتی همراه می شود.

افزایش پلتفرم های ذخیره ابری

همان گونه که قبلا بیان شد، افزایش قابل توجهی در توسعه برنامه های موبایل وجود خواهد داشت. این افزایش زمانی که به فضای ذخیره سازی می رسد، یک چالش را ایجاد می کند و انتظار می رود سال 2019، ذخیره سازی ابری محبوب تر شود. علاوه بر این، خدمات ابری برای شما که می خواهید اطلاعات بیشتری در کسب‌ و کار خود داشته باشید، راحت ‌تر است.
همچنین احتمال دارد که اقدامات امنیتی و مدیریت در اینجا آسان شود. علاوه بر مصرف کنندگان، پیش ‌بینی می ‌شود که شرکت ‌های ارائه دهنده خدمات ابری در این زمینه سود هنگفتی به دست آورند.

افزایش امنیت برنامه

همچنانکه تعداد برنامه های موبایل در بازار افزایش می یابد، توسعه دهندگان برنامه ویژگی های امنیتی را ارتقا خواهند داد. در گذشته، مواردی وجود داشته است که برنامه ها توسط هکرها دستکاری شده اند. علاوه براین، شرکت های جهانی به دنبال به حداقل رساندن چنین وقایعی هستند چراکه این وقایع، شهرت آنها را لکه دار می کند. به همین دلیل انتظار می رود که این توجه به روند امنیتی در قالب پوشش بالایی باشد که هر راه گریزی را در برنامه های موبایل محاصره کند.

صفحات موبایل سریع (AMP)

Google و Guarding که نقش کلیدی در حوزه AMP ایفا می کنند، انتظار می رود این خدمات را ارتقا دهند. اساسا، این پلتفرم به بررسی عملکرد و سرعت بارگذاری صفحات کمک می کند و در سال 2019 به یک پایه و اساس برای رتبه بندی برنامه های موبایل تبدیل می ‌شود.

مدیریت سازمانی تلفن همراه

در سمت کسب و کار، انتظار می رود برنامه های موبایل در اوج عملکرد باشند. به این دلیل، نهادی به نام مدیریت سازمانی تلفن همراه (EMM) در بازار وجود دارد. در سال 2019، این سرویس کمک خواهد کرد که امنیت برنامه و مدیریت امور مالی میان کارآفرینان ارتقا یابد.

مدیریت عملکرد برنامه (APM)

باید مشخص شود که عملکرد برنامه های موبایل در میان عرصه های مختلف متفاوت است. برای اطمینان از اینکه کاربران خدمات بهتری را بدست می آورند، موتورهای جستجویی همچون گوگل، کیفیت این پلتفرم ها را بهبود می دهند. به همین دلیل است که هنگام دسترسی به برنامه ها موانع و سایر مشکلات را تجربه نخواهید کرد.

روشن است که در سال 2019 در حین توسعه برنامه های موبایل، نکات برجسته ای تنظیم می شود. باید افزایش نمایی برنامه های درخواستی و دستگاه های پوشیدنی را انتظار داشته باشید. گذشته از این، درخواهید یافت که هوش مصنوعی تاثیر بیشتری را ایجاد خواهد کرد.
در مجموع، باید صبور بود و به نقاط برجسته ای که در سال 2019 در این زمینه ایجاد خواهد شد نگریست.

فرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: