روندهای اینترنت اشیا در سال 2019

روندهای اینترنت اشیا در سال 2019
روندهای اینترنت اشیا در سال 2019
هر کسی که اخبار اینترنت اشیا را دنبال می‌ کند، بدون شک متوجه تغییر تیتر اخبار شده است: جهانی که همه اشیا در آن محاسبه می‌ کنند، اینجاست.
با این حال، اینترنت اشیا یک نیروی ساکن نیست و توسعه دهندگان و کاربران دائما راه‌ های جدیدی برای بهره برداری از مفهوم ساده اما قدرتمند آن، پیدا می ‌کنند. در سال 2019، صنعت باید منتظر ظهور روندهایی برای کمک به مشخص کردن مسیر اینترنت اشیا برای سال ‌ها یا حتی دهه ‌های آینده باشد. مطلب کوتاه زیر نگاهیست به سال‌ های بعدی.

آیین‌نامه و مقررات

ما اغلب در هیجان تکنولوژی ‌های جدید گرفتار می ‌شویم و سطح پایین مقررات در زمینه فناوری به این معنی است که تمرکز بر نوآوری تقریبا به صورت انحصاری آسان است. با این حال، در مورد اینترنت اشیا ملاحظاتی مطرح است و احتمالا در سال 2019، نهادهای قانون‌گذار و نظارتی مختلف شروع به ارائه و اجرای مقررات جدید می ‌کنند. به طور خاص، فروشندگان و کاربران باید از مقررات مربوط به جمع آوری داده‌ ها، حفظ و امنیت آنها مطلع باشند. اکثر کاربران اینترنت به سادگی اطلاعات بیشتری را جمع ‌آوری می ‌کنند، چرا که پیش‌بینی اینکه کدام نوع داده در آینده می‌تواند اطلاعات مفیدتری فراهم کند، دشوار است. با این حال، به دلیل وضعیت موجود امنیت ضعیف، به احتمال زیاد ذخیره داده ‌های حساس در طول زمان کنترل خواهد شد. موفقیت یا شکست GDPR (مقررات عمومی حفاظت از داده) به احتمال زیاد بر چگونگی مقررات مربوط به اینترنت اشیا در آینده نزدیک تاثیرگذار خواهد بود. مقررات مربوط به اینترنت اشیا فرصتی برای کسب و کارهای سودآور ایجاد می کند: مدیریت انطباق و مشاوره.

امنیت بیشتر

به دلیل اینکه قیمت ابزارها و زیرساخت‌ های اینترنت اشیا در حال کاهش است، شرکت ‌ها احتمالا ارزش بیشتری برای امنیت قائل خواهند بود. در سال 2018، رخنه ‌های امنیتی تیترهای خبر زیادی را باعث شد و این برای شرکت ‌ها واضح‌ تر شد که برای امنیت باید بیشتر از این خرج کنند. Patch ‌های نرم ‌افزاری بهتر احتمالا مولفه‌ های کلیدی برای ارائه خدمات اینترنت اشیا در سال 2019 خواهند بود، به خصوص اگر مقررات مربوط به امنیت را در نظر بگیریم. امنیت سخت ‌افزار نیز باید در نظر گرفته شود، به ویژه برای برنامه ‌هایی که با اطلاعات حساس مرتبط هستند. اطمینان از اینکه تنها سیستم ‌عامل‌ها یا برنامه ‌های کاربردی قابل اعتماد از طریق سخت افزار در حال اجرا هستند، می ‌تواند به کاهش انتشار بات نت‌ها و سایر تهدیدات کمک کند. ترجیح سخت افزار و نرم افزار باز، برای اینترنت اشیا، با این حال، ممکن است این روند را کند نماید، که البته می ‌تواند باعث تاکید بیشتر بر امنیت سیستم عامل نیز باشد. با این حال، شرکت ‌ها ممکن است شروع به ارائه ابزارهای اینترنت اشیا با تمرکز بیشتر به روی صنعتی خاص، از جمله مراقبت ‌های بهداشتی و نظارتی، نمایند.

دستگاه ‌های مصرفی هوشمند

در سال 2018، رشد چشمگیر دستیارهای دیجیتال، مانند الکسا آمازون و صفحه اصلی گوگل نشان داد که دستگاه ‌های هوشمند آمده ‌اند که ماندگار شوند. در حالی که مفهوم تُسترهای هوشمند، مدت طولانی غیر قابل تصور بود، تحلیلگران رشد شدیدی در میان دستگاه‌ های مصرفی اینترنت اشیا در تمام اشکال و اندازه ‌ها را پیش ‌بینی می‌ کنند. کمی تکنولوژی هوشمند می ‌تواند زندگی ما را ساده کند؛ جارو برقی ‌ها مدت‌ هاست که محبوب هستند؛ اما اضافه کردن برخی تکنولوژی ‌های هوشمند می‌ تواند آنها را مفیدتر کند. فناوری هوشمند در حال حاضر سیستم ‌های امنیتی خانگی را به مراتب تواناتر کرده است و آوردن فناوری هوشمند به آشپزخانه می ‌تواند تهیه غذا را آسان ‌تر و زمان آن را کوتاه‌ تر کند. کسب و کارها قطعا به دنبال سرمایه‌گذاری در فناوری هوشمند هستند و انتظار می ‌رود میزها و دیوارهای هوشمند در سال 2019 رایج ‌تر شوند. اگر اضافه کردن فناوری اینترنت اشیا به یک دستگاه مصرفی دارای مزایایی باشد، به احتمال زیاد کسی آن را برای فروش عرضه می کند، حتی اگر ارزش افزوده آن مورد شک باشد.

تمرکز بر هوش مصنوعی

دستگاه ‌های دارای edge (مانند مسیریاب ‌ها) به ستون نصب و راه ‌اندازی اینترنت اشیا تبدیل شده‌ اند، چرا که آنها اجازه عملیات کارآمدتر و پاسخ ‌دهی بهتر را می ‌دهند. علاوه بر این، کاربران در حال آزمایش فناوری اینترنت اشیا با رویکردها ترکیبی هستند. در سال 2019، کاربران باید منتظر پیشرفت‌ های قابل توجهی در فناوری‌ هایی باشند که پارادایم‌ های جدید اینترنت اشیا را فعال می ‌کند: هوش مصنوعی. با توجه به هزینه کم تجهیزات و زیرساخت ‌های اینترنت اشیا، بسیاری از سازمان‌ ها شبکه ‌های خود را فراتر از آنچه که می‌ توانند پردازش کنند، ساخته ‌اند و هوش مصنوعی شکاف بین جمع ‌آوری داده‌ ها را پر می‌ کند و بیشتر آن را می ‌سازد. علاوه بر این، هوش مصنوعی امکان پردازش تصاویر را به مراتب بهتر کرده است و تجزیه و تحلیل ویدئو موارد استفاده و فرصت ‌های تجاری جدیدی را ایجاد کرده است. برای بسیاری از سازمان ‌ها، سرمایه‌گذاری بیشتر در قابلیت ‌های هوش مصنوعی بیشتر از سرمایه‌گذاری در تعداد بیشتر سنسورها اهمیت دارد و سازمان‌ ها می ‌توانند با استفاده بهتر از اطلاعاتی که قبلا جمع ‌آوری کرده ‌اند، ارزش استثنایی پیدا کنند.


artificial-intelligence


تخصص بهتر

در حال حاضر، موسسات آموزشی با تمرکز بر تکنولوژی اینترنت اشیا به ارائه مدارک در این زمینه می ‌پردازند و بسیاری از افرادی که در فناوری مشغول به کار هستند، برای کسب مجموعه مهارت ‌های اینترنت اشیا زمان صرف می‌ کنند. تقاضا برای متخصصان اینترنت اشیا در حال افزایش است و سازمان ‌هایی که مایل به پرداخت حقوق بالا هستند، قادر به استخدام افراد متخصص خواهند بود. به لطف بخش بزرگی از اینترنت اشیا، سازمان‌ های بزرگ برای ایجاد یک نقش نسبتا جدید در سطح C (مدیر ارشد) آماده هستند: مدیر ارشد اطلاعات. همچنان که تجزیه و تحلیل داده پیچیده ‌تر و قوی ‌تر می ‌شود، سازمان ‌ها به طور فزاینده ‌ای نیاز به اطمینان از تجزیه و تحلیل داده و مدیریت در سطح بالا را احساس می‌ کنند و در سال 2019 به احتمال زیاد رشد سریع نقش مدیر ارشد اطلاعات را حس خواهند کرد.

دسترسی به موبایل

پیشرفت سریع گوشی ‌های هوشمند برای اینترنت اشیا بسیار مهم بود. کاهش هزینه ‌های اتصال تلفن همراه، سنسورهای دوربین ‌دار و تراشه‌ های ناوبری، همراه با کوچک شدن سریع اجزا، دستگاه‌ های اینترنت اشیا را مقرون به صرفه کرده است. با این حال، اتصال کاربران به اینترنت اشیا عمدتا از طریق برنامه‌ های دسکتاپ انجام می‌ شود و کاربران تلفن همراه قادر به بهره‌ برداری از داده ها نیستند. در سال 2018، دسترسی به شبکه ‌های اینترنت اشیا از دستگاه‌ های تلفن همراه به طور قابل توجهی افزایش یافت و این روند در سال 2019 تسریع خواهد شد. این فشار، داده ‌های اینترنت اشیا را در دست کاربران بیشتری قرار می‌ دهد و مردم می ‌توانند نقش خود را گسترش دهند زیرا دسترسی آسان ‌تری به داده دارند. تخصص اینترنت اشیا برای کارکنان فناوری بسیار مهم است، اما انتظار می ‌رود که در سال 2019 کاربران غیرفنی به احتمال زیاد بیشتر از داده‌ های اینترنت اشیا استفاده خواهند کرد.

اینترنت اشیا دیگر فناوری آینده نیست؛ بلکه تکنولوژی حال حاضر است. در نتیجه، اینترنت اشیا به طور فزاینده‌ ای به عنوان ستون فقرات اقتصاد داده محور این روزها مطرح می ‌شود. تکامل اینترنت اشیا کمتر روی تکنولوژی ‌های اینترنت اشیا متمرکز خواهد شد و و بیشتر بر روی فناوری هایی متمرکز خواهد شد که استفاده بهتری از داده‌ ها را ایجاد می ‌کنند. با این حال، همیشه باید انتظار تغییرات غیرمنتظره را داشته باشیم. برخی از مسیرهای تکاملی روشن هستند؛ اما انعطاف ‌پذیری برای از دست ندادن پیشرفت های پیش‌بینی ‌نشده نیز حیاتی است.

فرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: