چگونه یک پروفایل فریلنسری حرفه ای ایجاد کنیم

چگونه یک پروفایل فریلنسری حرفه ای ایجاد کنیم
چگونه یک پروفایل فریلنسری حرفه ای ایجاد کنیم
فریلنسینگ همیشه یک راه خوب برای کسب درآمد آنلاین با مهارت های خود است؛ اما در رقابت کاری دشوار است. اگر شما یک فریلنسر هستید پس باید بدانید که پروفایل شما مانند یک رزومه آنلاین است. پروفایل یک منبع مهم برای کمک به خریداران در انتخاب افرادی است که می خواهند با آنها کار ‌کنند. پس مهم است که مطمئن شوید که خود را به بهترین شکل ممکن نشان می‌ دهید. مشتریان همیشه ترجیح می دهند که پروژه خود را به افرادی محول کنند که تمام جزئیات را به درستی در پروفایل خود ذکر کرده اند زیرا از این طریق می توانند فریلنسر موردنظر خود را قضاوت و انتخاب کنند.

 در اینجا نکات برجسته ای برای ایجاد یک پروفایل فریلنسری حرفه ای و عالی آورده شده‌ است:

از نام واقعی خود استفاده کنید

اگر درباره به اشتراک گذاری نام واقعی تان تردید دارید، می ‌توانید همین الان حرفه فریلنسینگ را رها کنید! زیرا در غیر این صورت هیچ‌ کس شما را جدی نمی ‌گیرد. با توجه به اینکه اکثر پروژه‌ های فریلنسری به صورت آنلاین بین یک مشتری و یک فریلنسر ایجاد می شود که احتمالا صدها مایل از یکدیگر فاصله دارند، شما به عنوان یک فریلنسر باید بتوانید اعتماد مشتریان احتمالی خود را جلب کنید. این کار با اطمینان از اینکه آنها با یک شخص واقعی ارتباط برقرار می ‌کنند آغاز می ‌شود.

یک عکس حرفه ‌ای آپلود کنید

اولین برداشت یک مشتری از شما عکس پروفایل شما است. مهم است که تصویر درستی را انتخاب کنید. عکسی انتخاب کنید که صورت شما را به وضوح نشان دهد؛ نباید عینک آفتابی و یا کلاه بپوشید. عکس پروفایل خود را به بهترین نحو برش دهید؛ صورت و بخشی از شانه ‌های شما باید نشان داده شود. بهتر است عکسی با پس زمینه خنثی انتخاب کنید؛ یک دیوار، یک پس ‌زمینه خنثی در بیرون و یا یک اتاق غیر شلوغ مناسب خواهد بود.
لبخند بزنید! به گفته Upwork فریلنسرهایی که در عکس ‌های پروفایل خود لبخند می‌ زنند، بیشتر استخدام می ‌شوند. لبخند به این معنی است که شما صمیمی هستید و می‌ توانید راحت با مشتریان کار کنید.

عنوان جذاب انتخاب کنید

عنوان پروفایل شما تقریبا به اندازه عکس تان مهم است. در واقع عنوان اولین چیزی است که توسط یک مشتری مورد توجه قرار می گیرد. از طریق عنوان شما باید در چند کلمه همه چیز را در مورد خود بیان کنید. عنوان باید مهارت های تان را به صورت روشن و مشخص توضیح دهد؛ اما نکته مهم این است که عنوان باید کوتاه باشد! بهتر است عنوان بیشتر از 10 کلمه نباشد و نشان دهد که شما چقدر تجربه دارید.
اگر شما یک طراح وب هستید و 4 سال تجربه دارید، می توانید عنوانی مانند "طراح وب با 4 سال تجربه" داشته باشید. در این صورت هر وقت مشتری پروفایل شما را ببیند، نگاهی سریع به مهارت و تجربه شما خواهد انداخت.

مهارت و سابقه کاری خود را فهرست کنید

به غیر از ارزش، مردم علاقه مند به دانستن سابقه و تجربه شما هستند. در پروفایل فریلنسری خود، مدارک تحصیلی، مهارت های فنی و تعداد سال های فعالیت خود را در زمینه کاری تان بیان نمایید. این بخش باید شامل مروری بر دستاوردهای آکادمیک و تاریخچه اشتغال شما باشد. شما مجبور نیستید تمام مشاغلی که تا به حال در زندگی‌ تان داشتید را لیست کنید. لیست خود را محدود به مشاغل و پروژه‌ هایی کنید که مربوط به کاری هستند که در حال حاضر ارائه می‌ دهید.
در مورد آموزش می‌ توانید تمام تحصیلات خود را لیست کنید. حتی اگر تحصیلات شما در همان زمینه کار فریلنسری شما نباشند. جزئیات کاملی در رابطه با مدارک تحصیلی، نام موسسات آموزشی و محل اشتغال خود ارائه دهید. به مشتریان ثابت کنید که شما واجد شرایط، دارای اعتماد به نفس و مشتاق هستید که پروژه آنان را بپذیرید.

freelance-profile


در یک زمینه متمرکز باشید

برخی از فریلنسرها در پروفایل خود مهارت ها و تخصص های زیادی را لیست می کنند که ممکن است برای مشتری باورپذیر نباشد و نتواند اعتماد کند. به عنوان مثال یک نفر در پروفایل خود تخصص های زیادی مانند طراحی گرافیکی، ویرایش ویدئو، بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی، دستیار مجازی، ترجمه، ویرایش و غیره را ثبت می کند. این گروه از فریلنسرها معتقدند که ثبت تعداد زیادی از مهارت ها می ‌تواند شانس آنها را برای یافتن مشتری بیشتر کند؛ اما این یک اشتباه بزرگ است. خیلی بعید به نظر می ‌رسد کسی صاحب تمام این مهارت ‌ها باشد و در تمامی زمینه ها بتواند به نحو احسن فعالیت کند.
یک پروفایل خوب که بر روی یک تخصص خاص متمرکز است به شما کمک می‌ کند تا کسب و کارتان را برجسته ‌تر کنید. با اینکه بسیاری از فریلنسرها در حال رقابت هستند، یکی از بهترین راه‌ ها برای بیشتر دیده شدن این است که کلمات کلیدی و پروفایل خود را حول یک مهارت خاص که در آن حرفه ای تر هستید، هدف گذاری نمایید.

به طور منظم پروفایل خود را به روز کنید

فراموش نکنید که هر چند ماه یک ‌بار، پروفایل خود را بازبینی کرده، آن را ویرایش و به روز رسانی کنید. هر گونه مهارت و تجربه جدیدی را که فکر می کنید ممکن است برای مشتریان آینده چشمگیر باشد، به روز رسانی کنید.
اگر روابط قوی با برخی از مشتریان خود دارید، از آنها بپرسید چرا تصمیم گرفتند شما را استخدام کنند. نظر آنها درباره پروفایل شما چیست؟ چه بخشی از پروفایل شما آنها را مجذوب کرده است؟ دریافت بازخورد منظم از افرادی که با پروفایل شما برخورد می‌ کنند می ‌تواند آن را بهبود بخشد. همچنین به شما کمک می ‌کند برای مشتریان آینده جذاب ‌تر دیده شوید.

در این مقاله چند نکته وجود دارد که برای ساختن یک پروفایل فریلنسری حرفه ای باید به خاطر داشته باشید تا بتوانید مشتریان بیشتری پیدا کنید. اگر نکات بیشتری برای به اشتراک گذاشتن دارید، با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

تکنیک پومودورو برای فریلنسرهافرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: