انجام پروژه به عنوان یک فریلنسر مهندسی عمران

انجام پروژه به عنوان یک فریلنسر مهندسی عمران
انجام پروژه به عنوان یک فریلنسر مهندسی عمران
مهندسی عمران، یکی از قدیمی ‌ترین و گسترده‌ ترین شاخه ‌های مهندسی، عمدتا مربوط به طراحی، ایجاد و نگهداری زیرساخت در محیط ‌های ساخته ‌شده و طبیعی اطراف ما است. مهندسان عمران، محیطی ایجاد می ‌کنند که ما در آن زندگی می‌ کنیم. آنها طراحی و نظارت بر ساخت ‌و ساز و نگهداری ساختمان و زیر ساخت ‌ها، مانند جاده ‌ها، راه‌آهن، فرودگاه ‌ها، پل ‌ها، بندرگاه‌ ها، پروژه ‌های آبیاری، نیروگاه ‌های برق و سیستم‌ های آب و فاضلاب را بر عهده دارند. اطلاع از تاریخچه ظهور مهندسی عمران دشوار است، اما تاریخچه مهندسی عمران با تاریخ زندگی انسان ها بر زمین همراه است. انسان ها از غارها به عنوان پناهگاه استفاده می کردند تا خود را از محیط خشن محافظت کنند و از تنه درخت برای عبور از رودخانه ها استفاده می کردند و این ها اولین نشانه های مهندسی عمران در دوران باستان هستند. مهندسی عمران یکی از جالب ‌ترین و بهترین مسیرهای شغلی است که یک فرد جوان می ‌تواند انتخاب کند. در صورتی که بتوانید مهارت ها و دانش لازم را در زمینه مهندسی عمران پیدا کنید فرصت های شغلی زیادی چه به صورت کار تمام وقت و چه به صورت دورکاری پیش روی شما خواهد بود.

وظایف شغلی فریلنسر مهندسی عمران

مهندسی عمران یک رشته گسترده است و متشکل از چندین بخش تخصصی مهندسی می باشد. به عنوان یک فریلنسر مهندسی عمران، شما می توانید در هر بخشی از این رشته که می خواهید و تخصص بیشتری دارید، فعالیت کنید. شما می توانید به صورت پروژه ای یا ساعتی کار کنید و از راه دور و خانه پروژه ها را به انجام رسانید. دورکاری برای شما آرامش و انعطاف پذیری در کار را به همراه خواهد داشت.


برای انجام پروژه های مهندسی عمران، پس از ثبت نام در سایت وانیار، بخش مهارت ها و رزومه خود را تکمیل کنید تا بتوانید به پروژه های مرتبط دسترسی داشته باشید.


برخی از وظایف مهم یک فریلنسر مهندسی عمران عبارتند از:

 • امکان‌ سنجی پروژه از طریق ارزیابی مستمر انسجام ساختاری و عملی بودن طرح
 • طراحی پروژه های ساختمانی با مطالعه مفهوم پروژه، نقشه های معماری و مدل ها
 • طراحی مهندسی با گردآوری و مطالعه گزارش ‌ها، نقشه‌ ها، تصاویر هوایی و آزمایش‌ های مربوط به ترکیب خاک، زمین، خصوصیات هیدرولوژیکی و داده‌ های مرتبط با توپوگرافی و داده ‌های زمین‌شناسی
 • تعیین هزینه ‌های پروژه با محاسبه نیروی کار، مواد و هزینه ‌های مربوطه
 • پایبندی به استانداردهای ایمنی از طریق نظارت بر پیشرفت پروژه و بازرسی محل ساخت ‌و ساز
 • اولویت ‌بندی الزامات پروژه


مهارت های فریلنسر مهندسی عمران

در دنیای بسیار رقابتی امروز، مهندسان عمرانی که از آموزش و تجربه بالایی برخوردار هستند، فرصت‌ های شغلی متعددی را پیش رو خواهند داشت. برای آن دسته از مهندسان عمران که در ابتدای کار خود هستند یا به دنبال موفقیت در شغل خود هستند، مهم است که درکی درست از مهارت ‌های لازم برای حرفه خود داشته باشند.
برخی از مهارت ‌هایی که شما به عنوان یک فریلنسر مهندسی عمران برای انجام پروژه ها باید داشته باشید، در اینجا عنوان می شود:

مهارت‌ های ریاضی

دانش ریاضی از مهارت های ضروری برای هر فریلنسر مهندسی عمران است. مهندسان عمران نیاز به درک کامل جبر، محاسبات، مثلثات و هندسه دارند. در برخی از حوزه‌ های تخصصی عمران مانند حمل و نقل و منابع آب، دانستن اصول آمار بسیار اهمیت دارد.

مهارت ‌های ارتباطی

به عنوان یک فریلنسر مهندسی عمران شما باید بتوانید با مشتریان خود به درستی ارتباط برقرار نمایید و مهارت‌ های ارتباطی یک دارایی حیاتی برای شما محسوب می شوند. درک درخواست مشتریان و نیازهای آنان بسیار مهم است. همچنین شما باید بتوانید در ارتباط کلامی نیز با مشتری مهارت لازم را داشته باشید تا بتوانید نظرات و دیدگاه های خود را بیان نمایید و در مواقع لزوم مشتری را قانع نمایید تا به شما و کارتان اعتماد کند. در ارتباطات نوشتاری نیز باید بتوانید اصول صحیح نگارش را بکار ببرید تا بتوانید با مخاطب به درستی ارتباط برقرار کنید.


freelance-civil-engineer


توانایی‌ رهبری

به عنوان یک فریلنسر مهندسی عمران مسئولیت نتایج پروژه ‌ها بر عهده شما است. بنابراین، مهم است که مهارت ‌های رهبری لازم را در هنگام انجام پروژه داشته باشید. مهارت رهبری شامل توانایی برنامه ‌ریزی و اولویت‌ بندی، مدیریت زمان به طور موثر، برون سپاری وظایف در صورت لزوم، تصمیم‌گیری با اطمینان و قدرت و داشتن انگیزه بالا می باشد.

توانایی‌ حل مساله

مهارت‌ های تحلیلی و حل مساله برای یک فریلنسر عمران کاملا حیاتی هستند. در طول مراحل مختلف یک پروژه مانند برنامه ‌ریزی و ساخت ‌و ساز، مهندسان عمران با تعدادی از متغیرها مواجه خواهند شد که بر روی نتیجه یا پیشرفت پروژه تاثیر می‌ گذارند. این زمانی است که مهندسان باید مهارت ‌های حل مساله و تجربه خود را به منظور یافتن راه‌حل‌ های مفید و مقرون‌ به ‌صرفه بکار گیرند.

توانایی‌ تصمیم ‌گیری

زمانی که به عنوان رهبر و مدیر یک پروژه کار می ‌کنید، باید اطلاعات موجود، اهداف متناقض طرف‌ های درگیر پروژه، اصول اخلاقی حرفه ‌ای، مسئولیت ‌های مالی و نگرانی ‌های ایمنی را در هنگام تصمیم ‌گیری در نظر بگیرید. شما باید به خود برای ارائه اطلاعات دقیق و مفید به منظور اتخاذ تصمیماتی که واضح و موثر هستند، اعتماد داشته باشید. همچنین زمانی که اشتباهاتی صورت می‌ گیرد، باید مسئولیت را بر عهده گیرید و پروژه را در مسیر جدیدی هدایت نمایید.

ذهن خلاق

برای اجرای پروژه ‌ها، خلاق بودن یک مهارت ضروری است. کارفرمایان انتظار دارند که پروژه خود را به افرادی بسپارند که قادر هستند ایده ‌های جدید خلق کنند.

توجه به جزئیات

یکی دیگر از مهارت های کلیدی توجه به جزئیات است. هر بخشی از طراحی و اجرای زیرساخت‌ های پروژه باید دقیق انجام شود.

مدیریت زمان

یکی از فاکتورهای مهم برای قبول یک پروژه، مدت زمانی است که کارفرما برای انجام آن در نظر گرفته است. شما باید اطمینان داشته باشید که در مهلت مقرر قادر خواهید بود پروژه را به انجام رسانده و تحویل دهید.

اشتیاق برای یادگیری

مهمترین ویژگی که شما را حرفه ‌ای می ‌سازد، داشتن اشتیاق پایان ‌ناپذیر برای یادگیری است. مهم است که یادگیری را ادامه داده و دانش خود را گسترش دهید؛ به این ترتیب همیشه نقطه اوج خود را حفظ خواهید کرد و مهارت‌ های اساسی برای افزودن به رزومه خود دارید.

کسب درآمد فریلنسر مهندسی عمران

کسب درآمد شما به عنوان یک فریلنسر مهندسی عمران به میزان دانش، تخصص و توانایی شما در یافتن پروژه های مناسب بستگی دارد. وب سایت هایی که در حوزه فریلنسینگ فعالیت می کنند مدل‌ های پرداخت متفاوتی را برای فریلنسرهای مهندسی عمران ارائه می‌ کنند. در مدل قیمت ثابت، قیمت معمولا از پیش تعیین می شود. مدل ساعتی محبوب ترین مدل است و کارفرمایان معمولا یک مبلغ از پیش تعیین شده را به ازای هر ساعت کار به فریلنسر مربوطه پرداخت می کنند. در مدل مبتنی بر بودجه پروژه، قیمت بر اساس مناقصه تعیین می شود و فریلنسرها مبلغ پیشنهادی خود را برای انجام پروژه اعلام می نمایند.

فرصت های کاری فریلنسر مهندسی عمران

وب سایت ‌ها و پورتال‌ های فریلنس در سراسر دنیا و ایران، فرصت های شغلی بسیاری را پیش روی مهندسان عمران که می خواهند به عنوان یک فریلنسر فعالیت کنند، قرار می دهند. سامانه برون سپاری پروژه وانیار نیز فرصت های کاری زیادی را برای آن دسته از مهندسان عمران که به دنبال جستجوی کار و کسب درآمد به صورت آنلاین و دورکاری هستند، قرار می دهد.
برای اطلاع از فرصت های شغلی مهندسی عمران در سامانه وانیار، ابتدا به عنوان مجری در سایت ثبت نام کنید. پس از ورود به پنل کاربری خود اطلاعات تحصیلی، مهارت ها و رزومه کاری خود را به صورت کامل در قسمت های مربوطه وارد کنید تا بتوانید به پروژه های مرتبط دسترسی پیدا کنید. برای اطلاع از نحوه کار پنل کاربری خود به بخش راهنما در فوتر صفحه مربوط به پنل کاربری خود رجوع نمایید.


مطالب مرتبط:

نرم افزارهای مهم برای انجام پروژه های مهندسی عمران

انجام پروژه به عنوان یک فریلنسر مهندسی مکانیکفرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: