14 ابزار رایگان برای بهینه‌ سازی تصاویر

14 ابزار رایگان برای بهینه‌ سازی تصاویر
14 ابزار رایگان برای بهینه‌ سازی تصاویر
تصاویر از عناصر حیاتی وب سایت ‌هایی هستند که محصول یا ایده شما را نشان می‌دهند. اگر کسب‌ و کاری جدی را اداره می‌کنید، ممکن است لازم باشد صدها هزار تصویر را در وب سایت خود مدیریت کنید. هیچ شکی در مورد تاثیر مثبتی که تصاویر با کیفیت، بر روی وب سایت شما نشان می‌دهند، وجود ندارد. تصاویر برای بهبود تعامل و حفظ کاربران اهمیت زیادی دارند؛ هیچ‌ کاربری دوست ندارد از یک صفحه وب بازدید کند که تنها از متن تشکیل شده‌ است؛ اما استفاده از تصاویر مستلزم رعایت نکاتی از جمله بهینه سازی آنها است تا تاثیر مثبتی داشته باشند. همچنین سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم رتبه ‌بندی است که توسط گوگل در نظر گرفته می‌شود. اگر از تصاویری استفاده کنید که بهینه نباشند، زمان لود صفحه وب و کل سایت افزایش می یابد و این امر برای کاربران خوشایند نیست؛ در نتیجه میزان نرخ پرش صفحات را بالا می‌برد. بهینه سازی تصاویر به عنوان یک عنصر مهم در SEO محسوب می شود. بنابراین بهینه سازی تصاویر برای تجربه کاربری بهتر و موتورهای جستجو ضروری است. با بهینه ‌سازی تصاویر می‌توانید به راحتی در نتایج بالای جستجوی گوگل قرار گیرید؛ به خصوص اگر سایت شما محصولات و خدماتی را مبتنی بر تصویر ارائه می دهد. با بهینه سازی تصاویر، جستجوگرها به شما کمک می کنند که میزان کلیک و  CTR پست هایتان افزایش یابند.

ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارند که رایگان هستند و به شما این امکان را می‌دهند که تصاویر خود را بدون از دست دادن کیفیت بهینه کنید. در این مطلب، ما 14 ابزار کاربردی و رایگان بهینه ‌سازی تصاویر را به شما معرفی خواهیم کرد.


JPEG Optimizer 


jpeg-optimizer


JPEG Optimizer یک ابزار بهینه سازی تصویر با کاربری ساده است که به شما امکان آپلود و فشرده سازی عکس ها را به صورت آنلاین می دهد. با استفاده از این ابزار شما می توانید به راحتی تصاویر خود را به همان اندازه ای که نیاز دارید بهینه سازی کنید. همچنین می توانید اندازه تصاویر را در JPEG Optimizer تغییر دهید، بنابراین اندازه فایل تصویر می تواند کاهش یابد و در سایت شما سریعتر بارگذاری شود.


Optimizilla


optimizilla


Optimizilla یک ابزار آنلاین برای بهینه سازی تصاویر است که به شما کمک می کند تصاویری با حجم بسیار کم اما با کیفیت ایجاد کنید. با استفاده از این ابزار می توانید عکس های JPEG و PNG را فشرده کنید. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا 20 تصویر را همزمان آپلود کرده و سطح فشرده‌ سازی را برای هر تصویر به طور جداگانه تنظیم کنید.


Kraken.io


Kraken.io


Kraken یک ابزار فشرده ‌سازی فوق‌العاده است که به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر را در کمترین حجم ممکن بهینه‌ سازی کنید. شما می‌توانید عکس‌های فشرده ‌شده را به صورت جدا و یا همه را در قالب یک فایل زیپ ذخیره کنید.


ImageRecycle


imagerecycle


ImageRecycle تصاویر JPEG، PNG و GIF را بهینه سازی کرده و نتایج فوق العاده ای به شما ارائه می دهد. این ابزار همچنین به شما اجازه می دهد تا تصاویر وب سایت خود را بررسی کنید و گزارشی به شما ارائه می دهد که به بهینه سازی تصاویر و عملکرد سایت شما کمک می کند.


CompressNow


CompressNow


CompressNow یک ابزار بهینه سازی با کاربری آسان است. شما به سادگی می توانید تصاویر JPEG، PNG و GIF خود را آپلود کرده، درصد فشرده سازی تصویر را تنظیم و سپس آن را برای استفاده در سایت خود دانلود کنید.


Trimage


trimage


Trimage ابزار دیگری است که تصاویر را در کمترین حجم ممکن بهینه سازی می کند. این ابزار به شما اجازه بهینه سازی فرمت های JPEG و PNG را می دهد.


 Image Optimizer


imageoptimizer


این ابزار به شما امکان می دهد به آسانی تصاویری از تمامی فرمت های مهم را بهینه کنید. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توانید تصاویر را خود را به فرمت های دیگری تغییر دهید.


Tiny PNG


tinypng


Tiny PNG یکی از معروف ترین ابزارهای رایگان برای بهینه سازی تصاویر است که دارای امکانات زیادی می باشد. این ابزار فرمت های JPEG و PNG را برای فشرده سازی می پذیرد. این ابزار به شما اجازه می‌دهد که 20 تصویر را همزمان آپلود کنید. اندازه هر تصویر نباید بیش از 5 مگابایت باشد. بعد از فشرده‌ سازی، شما می‌توانید تصاویر را در کامپیوتر خود دانلود کرده و یا آن‌ها را در Dropbox ذخیره کنید.


Resize Photos


resize-photos


Resize Photos یکی دیگر از ابزارهای رایگان برای فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر است. با استفاده از این ابزار به سادگی تصاویر را به صورت آنلاین آپلود کنید و سطح فشرده سازی بین 1 تا 100 را تنظیم کرده تا تصاویر را به همان اندازه که نیاز دارید، بهینه سازی کنید.


GiftOfSpeed


giftofspeed


GiftOfSpeed ابزاری برای فشرده سازی تصاویر PNG و JPEG است. این ابزار فشرده سازی تصاویر را در کمترین اندازه امکان پذیر می کند.


Compressor.io


compressor.io


با استفاده از Compressor.io می توانید اطمینان حاصل کنید که شما هرگز کیفیت تصویر را از دست نخواهید داد و می توانید تصاویری با کیفیت بالا و حجم کم داشته باشید. این ابزار فوق‌العاده است و می تواند فرمت هایJPEG ، PNG، GIF و SVG را به راحتی بهینه سازی کند. Compressor.io توانایی کاهش اندازه تصاویر را تا 90 % یا حتی بیشتر دارد.


JPEGmini


jpegmini


JPEGmini نیز ابزار رایگان دیگری است که کیفیت تصویر را بعد از فشرده‌ سازی حفظ می‌کند. شما با استفاده از این ابزار می توانید تصویر خود را بارگذاری کرده و قبل و بعد از آن را از طریق اسلایدری که دارد، مشاهده کنید.


Convert Image


convertimage


Convert Image یک ابزار آنلاین بهینه سازی تصویر برای فرمت JPEG می باشد. این ابزار همچنین به شما اجازه می دهد تا تصاویر JPEG را به فرمت های تصویری دیگر مانند BMP، GIF، ICO، PNG و موارد دیگر تبدیل کنید.


PNGGauntlet


pnggauntlet


PNGGauntlet به شما امکان می دهد عکس های PNG خود را بدون افت کیفیت بهینه سازی کنید.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا بهترین ابزار بهینه ‌سازی تصویر را برای فشرده ‌سازی تصاویرتان پیدا کنید.

فرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: