نرم ‌افزارهای برتر برای انجام پروژه های مهندسی برق

نرم ‌افزارهای برتر برای انجام پروژه های مهندسی برق
نرم ‌افزارهای برتر برای انجام پروژه های مهندسی برق
کار یک مهندس برق طراحی، توسعه، شبیه‌سازی، نمونه‌سازی و آزمایش تجهیزات الکتریکی و سیستم‌ ها است. مهندسی برق به شدت بر استفاده از نرم ‌افزارهای شبیه‌ سازی و مهارت‌ های برنامه ‌نویسی مختلف استوار است. در اینجا لیستی از نرم ‌افزارهای مهندسی برق ارائه شده که هر فریلنسر برق باید با آنها آشنایی داشته باشد. این نرم ‌افزارها به ساخت یک مسیر شغلی قوی در مهندسی برق کمک می‌ کنند. نرم ‌افزارهای مذکور به طور گسترده در طراحی پروژه ‌های مهندسی برق به کار می ‌روند.


برای درخواست انجام پروژه های برق، پس از ثبت نام در سایت، فرم ثبت پروژه را تکمیل کنید تا پروژه شما در اسرع وقت بررسی و با شما تماس حاصل گردد.


MATLAB نرم ‌افزار محاسبات عددی


electrical-engineering-matlab.jpg

متلب یکی از مهم‌ ترین نرم ‌افزارهای مهندسی برق است. این نرم افزار در سال ۱۹۸۳ توسط شرکت Mathworks ارائه شد و یکی از اولین بسته ‌های تجاری برای جبرهای خطی بود. این نرم افزار در طول زمان تکامل یافته و تبدیل به جامع ترین نرم افزار برای محاسبات عددی، شبیه سازی سیستم داینامیک، راه حل های جبری، ریاضیات نمادین و غیره شده است. متلب یک زبان برنامه ‌نویسی سطح بالا است که شامل تعداد زیادی از توابع ساخته ‌شده برای سر و کار داشتن موثر با ماتریس‌ها، محاسبات عددی، ریاضیات سمبلیک و غیره است.


Simulink نرم ‌افزار شبیه‌ سازی سیستم های پویا


simulink

Simulink یک ابزار شبیه سازی بسیار قدرتمند است که در داخل نرم افزار متلب گنجانده شده است. بسیاری از مهندسان برق، سیمولینک را بسیار آسان تر از متلب استفاده می کنند. هنگامی که از متلب و سیمولینک با هم استفاده می کنید، برنامه های متنی و گرافیکی را برای طراحی سیستم خود در محیط شبیه سازی ترکیب می کنید. اگرچه سیمولینک یک نرم افزار عمومی برای اجرای شبیه سازی گرافیکی است، اما دارای یک جعبه ابزار تخصصی برای شبیه سازی سیستم های قدرت است. سیمولینک می تواند برای شبیه‌ سازی، تجزیه و تحلیل منابع انرژی تجدید پذیر، خطوط انتقال، جریان‌ های الکتریکی، تغییر حالت آماده ‌به ‌کار تامین برق مورد استفاده قرار گیرد. موارد استفاده از سیمیولینک بسیار گسترده هستند و مانند بسیاری دیگر از نرم افزارهای شبیه سازی مهندسی، منحصر به کاربردهای خاصی نیست.


Pspice نرم افزار رسم شماتیک، طراحی و شبیه سازی مدارهای الکترونیکی


Pspice

این نرم افزار یک برنامه شبیه سازی با تاكيد بر مدارات مجتمع می باشد. SPICE اولین بار در اوایل دهه ۱۹۷۰ در دانشگاه برکلی کالیفرنیا توسعه یافت. متعاقبا نسخه بهبود یافته آن در اواسط دهه ۱۹۷۰ به خصوص برای پشتیبانی از طراحی به کمک کامپیوتر در دسترس بود. PSpice در ژانویه سال 1984 منتشر شد و اولین نسخه UC Berkeley SPICE در یک رایانه شخصی IBM بکار گرفته شد. PSpice توانایی کاربران را برای درک رفتار قطعات الکترونیکی و مدارها افزایش می دهد.


Multisim نرم ‌افزار شبیه‌ سازی مدار


MultiSim

Multisim یک نرم ‌افزار شبیه ‌سازی الکترونیک و ثبت شمای الکترونیک است که در رده برنامه‌ های طراحی مدارات الکترونیکی است. Multisim در اصل بوسیله شرکتی به نام Electronics Workbench ساخته شد که در حال حاضر بخشی از شرکت National Instruments است. با افزودن شبیه ‌سازی مدار قدرتمند و تجزیه و تحلیل برای جریان طراحی، Multisim به محققان و طراحان کمک می‌ کند تا تکرارهای اولیه برد مدار چاپی را کاهش داده و هزینه‌ های توسعه را ذخیره کنند.


ETAP نرم ‌افزار طراحی و شبیه سازی سیستم ‌های قدرت برق


ETAP

ETAP نرم افزار آنالیز جامع برای طراحی، شبیه سازی، عملکرد تولید و توزیع سیستم های توان الکتریکی است. این نرم افزار بسیار قدرتمند و در عین حال انعطاف پذیر است و به کاربر امکان انجام هرگونه تحلیل لازم را می دهد. این نرم افزار با رویکرد صنعتی پاسخگوی تمامی محاسبات لازم برای یک مهندس طراح جهت آنالیز سیستم قدرت می باشد. این نرم افزار دارای قابلیت های زیادی از جمله؛ آنالیز کابل های زیر زمینی، آنالیز خطوط انتقال، تولید و توزیع، اجرای محاسبات پخش بار متعادل و نامتعادل، اجرای محاسبات اتصال کوتاه در استانداردهای مختلف،آنالیز سیستم های تولید و مدیریت انرژی، شبیه سازی اتصالات زمین، آنالیز کابل های انتقال جریان قدرت در سیستم های کنترل، محاسبات تخلیه قوس و رسم نمودارهای مرتبط، محاسبات هماهنگی تجهیزات حفاظتی مختلف، محاسبات طراحی سیستم زمین و … است.


PowerWorld Simulator نرم افزار تجزیه و تحلیل سیستم های قدرت


PowerWorld


PowerWorld Simulator یک نرم افزار تعاملی و کاملا گرافیکی است که کار را برای هر کاربری حتی غیر متخصص برای آنالیز سیستم های قدرت آسان می کند. این نرم افزار امکانات و ویژگی های مختلفی از جمله؛ بررسی انواع اتصال کوتاه و خطاها، انجام محاسبات مدیریت بار شبکه های توزیع و انتقال، دیاگرام های انیمیشنی و کاربرپسند در محیط شبیه سازی، شبیه سازی زمان های متنوع، نمایش منحنی های گرافیکی و بسیاری موارد دیگر را در اختیار کاربران قرار می دهد.


PSCAD نرم افزار تحلیل و شبیه سازی مدارهای قدرت


pscad

PSCAD یک بسته نرم ‌افزاری مهندسی برق برای تحلیل حالات پایدار، گذرا و دینامیکی سیستم های قدرت می باشد. با تکامل سیستم ‌های قدرت، نیاز به ابزارهای شبیه ‌سازی دقیق و شهودی بیشتر می ‌شود. با PSCAD می ‌توانید بسازید، شبیه‌ سازی کنید و سیستم ‌های خود را با راحتی مدل کنید و امکانات نا محدودی را در شبیه ‌سازی سیستم قدرت داشته باشید. PSCAD از بیش از 30 سال تحقیق و توسعه مستمر برخوردار بوده است و این امر باعث شده تا PSCAD یکی از محبوب ترین نرم افزار های شبیه ساز در زمینه مطالعات سیستم های قدرت باشد.


PSS/E نرم ‌افزار شبیه ساز سیستم های قدرت


PSSE

PSSE توسط مهندسان برنامه ریزی و عملیاتی، مشاوران، دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ های تحقیقاتی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می ‌گیرد. PSSE به شما اجازه می ‌دهد تا انواع مختلفی از توابع تحلیلی از جمله جریان قدرت، دینامیک، مدار کوتاه، تحلیل احتمال، جریان قدرت بهینه، پایداری ولتاژ، شبیه ‌سازی پایداری گذرا و موارد دیگر را انجام دهید.


LabVIEW نرم افزار تجزیه و تحلیل سیستم های اندازه گیری


labview

LabVIEW یک نرم ‌افزار مهندسی سیستم ‌ها برای برنامه ‌های کاربردی است که نیازمند تست، اندازه‌گیری و کنترل با دسترسی سریع به دیدگاه‌ های سخت ‌افزار و داده‌ ها هستند. نرم افزار LabVIEW یک رویکرد برنامه نویسی گرافیکی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا هر جنبه ای از برنامه خود را، از جمله پیکربندی سخت افزار، داده های اندازه گیری و اشکال زدایی را تجسم کنید. برای کنترل زمان واقعی، LabVIEW بهترین ابزار موجود در بازار است. این نرم افزار می تواند با دستگاه های چندگانه برای جمع آوری اطلاعات از سنسورها و کنترل کننده ها بر اساس داده های پردازش شده ارتباط برقرار کند.


فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید:
   

نظرات ثبت شده
  • جعفرجمال پور

   جعفرجمال پور

   Psse