انجام پروژه با متلب

انجام پروژه با متلب
انجام پروژه با متلب
متلب، یک زبان برنامه‌‌نویسی نسل چهارم و محیط تحلیل عددی و برنامه‌نویسی است. کلمه MATLAB از دو واژه MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) تشکیل شده است و این نام نشأت گرفته از رویکرد ماتریس محور این برنامه است که در آن حتی اعداد منفرد نیز به شکل یک ماتریس با ابعاد ۱*۱ در نظر گرفته می‌شوند. متلب، از محاسبات و الگوریتم‌ها برای تجزیه و تحلیل مقادیر زیاد داده‌‌ها استفاده می‌کند و آن را در فرمت‌های جذاب بصری نمایش می‌دهد. شرکت MathWorks تولیدکننده نرم افزار متلب است. این شرکت در سال ۱۹۸۴ در ایالت ماساچوست آمریکا تأسیس شد. در سال ۱۹۸۳ نرم ‌افزار متلب بر پایه زبان برنامه‌نویسی C شکل داده شد و به طور عمومی عرضه شد.

کاربردها و ویژگی‌های متلب

متلب، یک ابزار محاسباتی است که در علوم مختلف مانند رشته‌های مهندسی، فیزیک، شیمی و ریاضی بکار می‌رود. از متلب برای پردازش سیگنال و ارتباطات، پردازش تصویر و ویدئو، تست و اندازه‌گیری، مهندسی مالی، محاسبات زیستی و سیستم‌های کنترل استفاده می‌شود.

اگر پروژه‌ای دارید که می‌خواهید با متلب انجام شود، به متخصصان وانیار بسپارید.

 • متلب زبانی سطح بالاست و به زبان انسان نزدیک است.
 • یادگیری و کدنویسی با نرم افزار متلب بسیار راحت است.
 • متلب به کاربران اجازه می‌دهد تا با برنامه‌های نوشته شده به زبان‌های دیگر مانند C، Java و ++C و همچنین عملیات ماتریس، تابع و طراحی داده‌ها و توسعه الگوریتم کار کنند.
 • متلب در ابتدا توسط محققان و طراحان مهندسی کنترل پذیرفته شد؛ اما امروزه در آموزش و پرورش، به ویژه در جبر خطی، آموزش عددی تجزیه و تحلیل و پردازش تصویر استفاده می‌شود.
 • متلب بسیاری از محاسبات ریاضی مانند جبر خطی، آمار، بهینه‌سازی و تجزیه و تحلیل عددی را از طریق روش کارآمد و سریع انجام می‌دهد.
 • با متلب، حتی محاسبات پیچیده ریاضی در زمانی بسیار کوتاه انجام می‌شود.
 • از برنامه نویسی متلب برای طراحی گرافیک‌های دو بعدی و سه بعدی استفاده می‌شود. شما به راحتی می‌توانید تمام گرافیک‌های ریاضی دو و سه بعدی مانند چند جمله‌ای‌ها و سینوس‌ها را با متلب ترسیم کنید.

سایت‌های آموزش آنلاین متلب

برای آشنایی با برنامه متلب و استفاده از منابع آنلاین در این زمینه، آدرس برخی از سایت‌ها که در این رابطه فعالیت می‌کنند در ادامه آورده شده است؛ با سر زدن به آنها می‌توانید اطلاعات مفیدی در رابطه با متلب و نحوه آموزش آن کسب کنید.

matlab-programming

tootik

این سایت ایرانی توسط جمعی از دانشجویان و مهندسان کشور ایجاد شده و دوره‌های حضوری و غیرحضوری آموزش نرم افزار متلب را ارائه می‌دهد. در وبلاگ این سایت مقالات زیادی برای کسانی که به دنبال آموزش نرم افزار متلب هستند، وجود دارد.

MathWorks

MathWorks توسعه دهنده اصلی نرم ‌افزار متلب است. این سایت بهترین مکان برای یادگیری متلب و سیمولینک توسط متخصصان است.

MATLAB Helper

MATLAB Helper تیمی از متخصصان با تجربه است که به دانشجویان کمک می‌کنند تا برنامه‌نویسی متلب را بیاموزند. در این سایت متلب از پایه آموزش داده می شود.

MyClassBook

MyClassBook یک وبلاگ آموزشی رایگان در مورد برنامه‌نویسی متلب، سیمولینک و الکترونیک برای همه دانشجویان مهندسی است.

I Learn 2 Share

I Learn 2 Share وب سایتی مرتبط با مهندسی برق است. بخش متلب این سایت اطلاعات زیادی را در مورد برنامه‌نویسی متلب ارائه می‌کند.

امروزه متخصصان و مهندسان در سراسر دنیا از متلب برای آنالیز و طراحی سیستم‌ها استفاده می‌کنند. از متلب در سیستم‌های فعال ایمنی خودروها، فضاپیماها، شبکه‌های هوشمند و شبکه‌های تلفن همراه LTE و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. متلب به خصوص در رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، برق، عمران و دیگر رشته‌های مهندسی کاربرد دارد؛ اگر شما نیز در این رشته ها تحصیل می کنید یا تحصیل کرده اید بهتر است برای پیشرفت در کار خود، به خصوص به عنوان یک فریلنسر، آموزش کامل متلب را جدی بگیرید تا بتوانید پروژه های بیشتری را قبول کرده و درآمد خود را چند برابر کنید.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: