5 قانون کریستیانو رونالدو برای موفقیت

5 قانون کریستیانو رونالدو برای موفقیت
5 قانون کریستیانو رونالدو برای موفقیت
کریستیانو رونالدو دوس سانتوس، زاده 5 فوریه 1985، فوتبالیست پرتغالی است که در پست مهاجم برای رئال مادرید و تیم ملی پرتغال بازی می‌کند. کریستیانو رونالدو، ستاره جهانی، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان فوتبال در تمام دوران‌ها شناخته شده است. او در جزیره کوچک پرتغالی در مادیرا متولد شده و در حال حاضر پردرآمدترین ورزشکار دنیا است. رونالدو ترکیبی منحصر به فرد از سرعت، قدرت بدنی، تکنیک و حرکات نمایشی است و یکی از سریعترین بازیکنان جهان و رکورددار بلندترین پرش در بین فوتبالیست‌های دنیا است. او تاکنون برنده 5 توپ طلا، جایزه برترین بازیکن فوتبال قاره اروپا، شده است و در طول دوران فعالیت خود توانسته بسیاری از رکوردهای فوتبال را جا به‌ جا کند.
پدر و مادر رونالدو به خاطر علاقه به رونالد ریگان، رئیس‌جمهور آمریکا، نام او را رونالدو گذاشتند؛ زیرا ریگان هنرپیشه مورد علاقه پدر رونالدو بود.
رونالدو در یک محله بسیار شلوغ بزرگ شد. زندگی او در دوران کودکی با سختی و مشقت زیادی همراه بوده است. پدرش در سال 2005 از دنیا رفت. مادر رونالدو در زندگی‌اش اثر بسیار زیادی داشت، او به عنوان آشپز و یک خانم نظافتچی کار می‌کرد تا از خانواده حمایت کند.
در اینجا درس‌ها و قوانینی از زندگی رونالدو وجود دارد که به اعتقاد من دانستن آن بسیار مهم است و همه می توانند در جهت رسیدن به اهدافشان در هر زمینه ای از آنها استفاده کنند:

 • به استعداد خود ایمان داشته باشید
 • هر کسی در یک زمینه‌ای استعداد دارد. رونالدو از سنین کودکی و در سه سالگی تمرین فوتبال را آغاز کرد و همیشه در مورد این بازی زیبا احساساتی بوده ‌و هیجان داشته است. با این حال، موقعیت‌های بسیاری وجود داشت که در آن مردم به استعداد رونالدو شک داشتند. یکی از این رویدادها در ابتدای فصل 2007 - 2008 بود که با گرفتن چند کارت زرد و قرمز با انتقادات شدید از استعدادش در مورد فوتبال مواجه شد. با این حال، رونالدو از این کار منصرف نشد؛ زیرا معتقد بود که به استعداد خود ایمان دارد.
  آیا شما مشتاقانه برای پرورش استعداد خود تلاش می‌کنید؟ آیا به استعداد خود ایمان دارید؟ آیا شما باور دارید که می‌توانید کارهایی در سطح جهانی انجام دهید و به موفقیت برسید؟

 • تمرین کنید، تمرین کنید، تمرین کنید
 • داستان‌های بسیاری از تلاش‌های خستگی ناپذیر رونالدو وجود دارد. یکی از افرادی که مدت‌های زیادی از نزدیک شاهد تلاش‌های رونالدو بوده است کارلوس کی‌روش مربی پرتغالی تیم ملی ایران است. كی‌روش در گذشته مربی رونالدو در تيم ملی پرتغال و منچستر يونايتد بوده و با رفتار و ويژگی های وی به خوبی آشنا است.
  كی‌روش در توصيف رونالدو اشاره می‌كند كه:
   "اين بازيكن علاقه زیادی به تمرين كردن دارد. بازیکنان زیادی وجود دارند که در این حد اعتقاد دارند که وقتی اوضاع در میدان تمرین خوب پیش نمی‌رود، فقط می‌ایستند و با خود می‌گویند که من خوب هستم، شاید امروز درست تمرین نکنم؛ اما فردا خوب خواهد بود. آنها هرگز فکر نمی‌کنند که ممکن است مشکلی وجود داشته باشد؛ اما کریستیانو رونالدو اینطور نیست. او کار می‌کند و کار می‌کند تا زمانی که همه چیز درست پیش برود و تنها پس از آن راضی خواهد شد. رونالدو چنان پر شور و هیجان است که روزهای زیادی را تمرین می‌کند تا به آنچه که می‌خواهد و فکر می‌کند درست است، برسد." 

  5 قانون کریستیانو رونالدو برای موفقیت

 • اجازه ندهید شکست شما را تحت‌ تاثیر قرار دهد
 • رونالدو فرزند چهارم و آخر خانواده است. او در کودکی به خاطر اینکه به طرف معلمش صندلی پرتاب کرده بود از مدرسه اخراج شد. رونالدو بعدا در مورد این حادثه گفت: " اگر چه این حادثه معمولا برای هر کودک کوچک مضر است؛ اما مادرم مرا تشویق به فراموش کردن مدرسه و تمرکز کامل بر روی فوتبال کرد."
  رونالدو در سن 8 سالگی به تیم آماتور آندورینا پیوست؛ جایی‌که پدرش مسئول تدارکات تیم بود. استعداد رونالدو روز به روز بیشتر نمایان می‌شد و در 14 سالگی تصمیم گرفت وارد دنیا حرفه‌ای فوتبال شود؛ اما زمانی که تنها 15 سال سن داشت دچار یک بیماری خاص شد و پزشکان تشخیص دادند او بیماری تپش ‌قلب دارد و نمی‌تواند فوتبال بازی کند و این موضوع برای هر ورزشکاری می‌تواند فاجعه باشد. اما از آنجا که رونالدوی جوان عاشق مبارزه با سختی و مشکلات بود، متعاقبا برای جراحی قلب به بیمارستان رفت و به محض اینکه از بیمارستان مرخص شد تمرینات خود را شروع کرد.
  رونالدو در سال 1995 به تیم ناسیونال پیوست و با این تیم قهرمان شد. پس از آن به تیم لیسبون رفت و با آن تیم قرارداد امضا کرد. او اولین بازی خود را در لیگ برتر در 17 سالگی انجام داد و به سرعت به عنوان یکی از هیجان انگیزترین بازیکنان فوتبال جهان شناخته شد. پس از آن کریستیانو رونالدو توجه سر آلکس فرگوسن را به خود جلب کرد و در سال 2003 به تیم فوتبال منچستر یونایتد پیوست و با ستاره‌های بزرگ فوتبال همبازی شد. او توانست به سرعت پیشرفت کند و به عنوان یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس شناخته شود. در سال 2009 با انتقال از منچستر یونایتد به رئال مادرید به مبلغ 94 میلیون یورو، رونالدو به گران‌ترین بازیکن تاریخ تبدیل شد. پس از پیوستن به رئال مادرید، رونالدو رکوردهای مختلف را یکی پس از دیگری به نام خود ثبت کرد. او برخلاف سایر ستاره‌های فوتبال، با گذشت زمان و افزایش سن، نه تنها از لحاظ فنی ضعیف نشده، بلکه هر سال عملکرد بهتری نسبت به گذشته از خود بر جای نهاده است؛ به طوری که تاکنون توانسته 5 توپ طلا به دست آورد.
  آیا شکست‌ها شما را متوقف می‌کنند، آیا ناراحتی‌ها اهداف شما را متزلزل می‌کنند؟ مشکل قلب رونالدو نتوانست او را از رسیدن به هدفش باز دارد، بهانه شما برای رکود چیست؟

 • یک قدم جلوتر از رقیبتان بمانید
 • رونالدو در طی سال‌ها آنقدر تمرین کرد و مهارت به دست آورد تا همیشه یک قدم جلوتر از رقیبان خود قرار گیرد و بتواند خود را به بهترین بازیکن دنیا تبدیل کند. هنگامی که رقیبان شروع به کشف حرکات رونالدو کردند، او بازی خود را در مناطق مختلف زمین بهبود بخشید تا همواره جلوتر از دیگران باشد.
  استراتژی شما برای بهبود روش‌تان چیست تا رقبا قادر نباشند حرکت بعدی شما را پیش‌بینی کنند؟

 • به مربی و معلم خود احترام بگذارید
 • همه به یک مربی خوب نیاز دارند تا به طور موثر از نردبان ترقی بالا روند. الکس فرگوسن و رونالدو رابطه جالبی داشتند. فرگوسن به پیشرفت رونالدو کمک کرد و همواره در برابر مخالفان از وی جانبداری می‌کرد. رونالدو نیز زمانی که از منچستر به باشگاه رئال‌ مادرید می‌رفت از فرگوسن به عنوان پدر و با نفوذترین فرد زندگی اش یاد کرد.
  رفتار و بازخورد شما در برابر معلمان و مربیان چگونه است؟

 • هرگز یادگیری را متوقف نکنید
 • با وجود اینکه رونالدو چندین بار به عنوان بهترین بازیکن دنیا انتخاب شده است اما همچنان در 33 سالگی برنامه‌های آموزشی و تمرینات سخت را ادامه و بهبود می‌بخشد و مانند همیشه اهداف بزرگی را دنبال می‌کند. او همچنان به خود فشار می‌آورد و به یادگیری فنون جدید ادامه می‌دهد تا بتواند پادشاه فوتبال باشد.
  شما نیز همیشه اشتیاق به یادگیری و بهترین بودن را داشته باشید.
  آیا مشتاق هستید که پیشرفت کنید؟ آیا سعی دارید امروز بهتر از دیروز باشید؟ اگر بهترین بازیکن جهان برای بهتر شدن به خود فشار می‌آورد، ما چه بهانه‌ای برای تلاش نکردن داریم؟

  تبدیل شدن به بهترین‌ها در دنیا نیاز به انگیزش درونی عمیق و اشتیاق دارد. اگر می‌خواهید بهترین باشید باید همواره به رشد خود ادامه دهید و یاد بگیرید که به بینشی که برای خودتان تنظیم کرده‌اید دست یابید. با انرژی مثبت خود را به جلو برانید و همیشه جلوتر از بازی باقی بمانید تا مطمئن شوید که به رویای خود رسیده‌اید.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید:
   

نظرات ثبت شده
  • افشین اطاعت

   افشین اطاعت

   درسته آدم اول هدف دوم تمرین سوم تلاش زیاد چهارم احترام و شخصیت به دیگران و 5 در مورد سلامتی هست که در فوتبال خیلی باید مراقب بود