انجام پروژه های معماری به عنوان یک فریلنسر

انجام پروژه های معماری به عنوان یک فریلنسر
انجام پروژه های معماری به عنوان یک فریلنسر
دلایل اینکه چرا شما می ‌خواهید به عنوان یک فریلنسر معمار فعالیت کنید، متفاوت است. بدون شک، برای برخی از شما ممکن است دلیل اصلی کسب درآمد بیشتر باشد، برای برخی دیگر، دلیل آن تمایل به کار کردن از خانه ممکن است باشد. شما حتی ممکن است استقلال مربوط به شغل را به عنوان یک فریلنسر در نظر بگیرید و در کل این دلایل می تواند متفاوت باشد. اولویت‌ های شما دلیل اصلی انتخاب گزینه را مشخص می ‌کنند. با این حال، می ‌توانید مطمئن باشید که شغل معماری به صورت فریلنسری یک زندگی راحت و یک محیط کاری کم استرس مانند خانه را برای شما فراهم می کند.
فریلنسینگ به سرعت در حال افزایش است و سکوی جدیدی برای طراحان، هنرمندان، تصویرگران و معماران برای کسب درآمد است. با استفاده از سایت های متعدد موجود در اینترنت، راه‌اندازی شغل فریلنسینگ برای شما بسیار آسان خواهد بود. شما می‌ توانید یک دانشجوی مبتدی یا یک فرد با تجربه باشید که به طور مستقل به راحتی در خانه کار می ‌کند؛ فریلنسینگ به شما آزادی کامل می ‌دهد تا از مهارت خود استفاده کرده و یک زندگی دلخواه را برای خود فراهم نمایید.
اما قبل از اینکه شروع کنید، چند چیز وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید. مطالب زیر را بخوانید و آماده شوید به عنوان یک معمار وارد دنیای فریلنسینگ شوید.

جایگاه خود را پیدا کنید

تنوع بسیار زیادی از کار فریلنسینگ در اینترنت وجود دارد؛ از طراحی دوباره یک رستوران گرفته تا طراحی یک ساختمان یا داخل آن. این به آن معنا نیست که شما باید سعی کنید همه کارها را قبول کنید. موارد زیادی وجود دارند که شما باید از کنار آنها رد شوید. پس بهتر است که جایگاه خود را مشخص نمایید و بدانید که در چه بخشی می خواهید کار کنید؛ اگر در معماری ساختمان مسکونی تخصص بیشتری دارید به دنبال یافتن پروژه های این چنینی باشید. اگر در مدلسازی 3 بعدی تبحر دارید و به انجام چنین پروژه هایی علاقه دارید به سراغ آنها بروید.

تحقیق و پژوهش را فراموش نکنید

هرگز تحقیق را متوقف نکنید. دنیای طراحی به سرعت در حال رشد و به روزرسانی است. بنابراین بسیار مهم است که خود را با دانش و اطلاعات روز دنیا همگام کنید تا از رقبای خود عقب نمانید. وب سایت‌ های آموزشی زیادی وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد تا مهارت‌ هایی که به عنوان یک معمار نیاز خواهید داشت را توسعه دهید.

پروژه های معماری را پیدا کنید

گرفتن اولین پروژه فریلنسری معماری می‌تواند دشوار باشد. سایت های زیادی در زمینه فریلنسینگ مشغول فعالیت هستند که در آنها می توانید پروژه های موردنظر خود را بیابید. این پایگاه ها فریلنسرها را به مشتریان وصل می کنند. نحوه فعالیت بسیاری از این سایت ها مشابه هم می باشد و شاید در عملکرد کمی با هم متفاوت باشند بنابراین باید شرایط مندرج در این سایت ها را مطالعه نمایید تا ببینید که کدامیک شرایط بهتری را برای شما فراهم خواهند نمود.


freelance-architect


در پلتفرم های آنلاین پروفایل کاری ایجاد کنید

اگر بخواهید از امکانات سایت های فریلنسینگ بهره گیرید باید ابتدا به عنوان یک کاربر ثبت نام و یک پروفایل ایجاد کنید. این عامل اصلی است که به شما کمک می‌ کند پروژه ‌های موردنظر خود را به دست آورید. یک پروفایل از مشخصات کامل خود همراه تصویری از خودتان ایجاد کنید. رزومه ای از تحصیلات و کارهایی که در گذشته انجام داده اید را ارائه دهید تا شناخت دیگران از شما بیشتر شود و بهتر بتوانید خود را به دیگران معرفی کنید. به یاد داشته باشید که اطلاعات درست و صادقانه ای درباره تحصیلات، کار و مهارت‌ های خود ارائه دهید، زیرا اگر در حین کار مشتری متوجه شود که شما مهارت لازم برای کار را ندارید برای سابقه شما بد خواهد شد و ممکن در گرفتن پروژه های بعدی نیز با مشکل مواجه شوید.

کیفیت کلید موفقیت است

کیفیت کار شما فاکتور مهمی برای رشدتان در حرفه فریلنسینگ است. ارائه کار با کیفیت نشان دهنده بالا بودن مهارت های شما در حرفه تان است و سبب می شود پروژه های بیشتری به شما پیشنهاد شود و این امر برای رشد شما بسیار حیاتی است.

قرارداد داشته باشید

قبل از شروع پروژه، مطمئن شوید که طرفین پروژه قراردادهایی دارید که قرار است بر اساس آن کار پیش برود و از کار خود تا زمانی که حقوق می‌گیرید، حفاظت ‌کنید. قرارداد باعث می شود که با خیال راحت کاری را قبول کنید چون در صورت بروز هرگونه مشکلی با استناد به قرارداد قادر به رفع مشکل خواهید بود.

چه شما یک فارغ التحصیل رشته معماری باشید یا یک دانشجوی در حال تحصیل که می ‌خواهد کسب ‌و کار خود را شروع کند و یک معمار مستقل شود، از طریق فریلنسینگ و به لطف مهارت‌ های خود می توانید به درآمد خوبی دست پیدا کنید و در محیطی راحت و به دور از استرس و در ساعت هایی که خودتان تمایل دارید بر روی پروژه های مورد علاقه خود فعالیت نمایید.مطالب مرتبط:

اهمیت داشتن قرارداد برای هر فریلنسر


فرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: