زندگی به سبک فریلنسرها

زندگی به سبک فریلنسرها
زندگی به سبک فریلنسرها
بسیاری از مردم فریلنسری را به عنوان شکلی از منبع درآمد انتخاب می‌کنند زیرا با شیوه زندگی آنان، به ویژه در مورد شرایط کاری مطلوب، منطبق است. توانایی انتخاب کارفرمایان و پروژه‌ها بر حسب علاقه‌مندی، ویژگی‌های ارزشمندی هستند که فریلنسرها به این خاطر چنین سبک کاری را انتخاب می‌کنند. فریلنسری به شما آزادی زیادی می‌دهد و سبب می‌شود که به ارزش‌های مهمی دست پیدا کنید. سبک زندگی فریلنسرها بر روی ایده داشتن زمان بیشتر برای انجام کار مورد علاقه، ساخته شده ‌است. آزادی برای کار کردن از خانه، رئیس خود بودن یا داشتن انعطاف‌پذیری از مزایای سبک زندگی فریلنسری است. اکثر فریلنسرها تقریبا کنترل کاملی نسبت به تعادل کار و زندگی خود دارند. آنها مجبور نیستند زندگی خود را بر مبنای یک برنامه کاری شرکتی مقرر شده، بسازند. آنها می‌توانند متناسب با انتظارات و شرایط منحصر به فرد سبک کاری خود را انتخاب کنند.

فریلنسرها چگونه میان زندگی کاری و شخصی تعادل ایجاد می‌کنند؟

سبک زندگی فریلنسری، برخی از افراد را به دنیایی وارد می‌کند که مشتاقانه به دنبال کار بیشتر هستند و این امر سبب تداخل کسب ‌و کار و روابط شخصی آنان می‌شود. در این مقاله سعی شده است روش‌هایی به این گروه از فریلنسرها ارائه شود تا بتوانند میان زندگی کاری و شخصی خود تعادل ایجاد کنند.

 • مشتریان و پروژه‌های خود را کنترل کنید
 • از خودتان بپرسید واقعا چه می‌خواهید. هدف شما از انتخاب فریلنسری به عنوان یک شغل چیست؟ آیا می‌خواهید در پروژه‌های سرگرم‌کننده کار کنید؟ پس فقط پروژه‌های سرگرم‌کننده را قبول کنید. می‌خواهید با کارآفرینان کار کنید؟ بنابراین تنها کار با کارآفرینان را قبول کنید. می‌خواهید فقط وب سایت بسازید؟ پس پروژه‌های دیگر را قبول نکنید و به سراغ آنها نروید. می‌خواهید تنها نویسنده محتوا باشید؟ به طراحی وب سایت نه بگویید. شما به عنوان یک فریلنسر، باید بدانید که چه کاری انجام می‌دهید و کنترل کاملی بر روی پروژه‌ها و مشتریان خود داشته باشید.

 • درآمد خود را کنترل کنید
 • شما به عنوان یک فریلنسر بر حسب پروژه‌هایی که قبول می‌کنید درآمد متغیری خواهید داشت، اگر شما قادر به مدیریت صحیح درآمد خود باشید، فریلنسری یک تجربه با ارزش است و می‌تواند یک کسب ‌و کار سودمند برای شما باشد. برای کنترل درآمد خود نیاز ندارید که یک کارشناس امور مالی باشید فقط باید به یاد داشته باشید که اصول اولیه را دنبال کنید:

 • کمتر از درآمدتان خرج کنید
 • هفته‌ای یک بار حساب کاری خود را چک کنید
 • برای موارد اضطراری و رشد آینده خود مقداری از درآمدتان را پس انداز کنید
 • از ابزارهای مناسب برای ثبت اطلاعات مالی و درآمدتان استفاده کنید

 • سبک زندگی خود را کنترل کنید
 • شما می‌توانید میزان زمانی که می‌خواهید کار کنید را کنترل کنید و اینکه چقدر زمان صرف انجام فعالیت‌های اوقات فراغت خواهید کرد. آیا سفر برای شما اهمیت دارد؟ اگر اینطور است، زندگی فریلنسری انعطاف‌پذیری لازم برای انجام این کار را به شما می‌دهد. آیا نیاز دارید زمان بیشتری را با فرزندانتان سپری کنید؟ زندگی فریلنسری به شما شانس انجام این کار را نیز می‌دهد. پس کنترل زندگی خود را بدست گیرید و از نه گفتن به فرصت‌هایی که لذت‌های زندگی شما را کم می‌کند، نهراسید.
  برخی از فریلنسرها سعی می‌کنند تا حد امکان از برنامه معمول کاری 9 تا 5 تقلید کنند. آن‌ها از خواب بیدار می‌شوند و صبحانه می‌خورند، فرزندانشان را به مدرسه می‌برند و بعد در ساعت 9 صبح شروع به کار می‌کنند، ناهار می‌خورند و کار را در ساعت 5 بعد از ظهر تعطیل می‌کنند. اگر می‌توانید شما نیز این روش را دنبال کنید. همه چیز به خود شما بستگی دارد و می‌توانید با روش دیگری که راحت‌تر هستید کار کنید. با جریان زندگی همراه شوید و به بدن خود گوش دهید. اگر در ساعت 5 بعد از ظهر بیشترین بازدهی را دارید، در آن زمان شروع به فعالیت کنید. اگر پروژه‌های بزرگی دارید که زمان لازم برای انجام کارهای کوچک را ندارید آنها را به دیگران محول کنید. برون سپاری برخی از وظایف روزمره می‌تواند به شما زمان بیشتری برای رسیدگی به امور شخصیتان بدهد. حتی می‌توانید برای امور کوچک خود یک دستیار مجازی استخدام کنید. این استراتژی به شما کمک می‌کند بر ارائه خدمات با کیفیت تمرکز کرده و زمان خود را صرف ساختن کسب ‌و کار خود کنید.
  به یاد داشته باشید کار شما زندگی شما نیست. برای زمان خود ارزش قائل باشید و این نکته را به مشتریان خود نیز القا کنید. زمان مشخصی را برای پاسخگویی به مشتریان در نظر بگیرید و به آنان نیز اطلاع دهید که تنها در آن زمان قادر به پاسخگویی به درخواست‌های آنان هستید. درگیر شدن با مشتریانی که در یک روز چندین ساعت از وقت شما را برای درخواست‌های مکرر می گیرند، آزادی کسب‌ و کار شما را به چالش می‌کشد. از آنان بخواهید که تنها در روزها و ساعات اداری برای شما ایمیل ارسال کنند. اگر یک مشتری در آخر هفته یک ایمیل برای شما فرستاد، تا شنبه پاسخ ندهید. افرادی که در تمام ساعات روز و شب به درخواست مشتریان خود واکنش نشان می‌دهند، قصد دارند تا سلامت خود را از بین ببرند. در این شرایط مشتریان نیز از شما میخواهند که 24 ساعت از وقت خود را در اختیار آنان قرار دهید، اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد. به خانواده خود توجه کنید. زمانی که با فرزندان خود سرگرم هستید، گوشی تلفن خود را خاموش کنید و آزاد باشید.

  در مورد این که چگونه می‌خواهید زندگی کنید واقع‌گرا باشید. در سال جدید، سبک زندگی کاری خود را تغییر دهید و زندگی در دنیای پر از هیجان فریلنسری را با وانیار تجربه کنید.
مقالات مرتبط:

فریلنسری راهی مناسب برای اشتغال فارغ‌التحصیلان

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: