فریلنسری به عنوان یک شغل جانبی چگونه به شما کمک خواهد کرد؟

فریلنسری به عنوان یک شغل جانبی چگونه به شما کمک خواهد کرد؟
فریلنسری به عنوان یک شغل جانبی چگونه به شما کمک خواهد کرد؟
اغلب دانشجویان تصور می‌کنند که پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانند شغل مورد علاقه خود را پیدا کنند، شغلی که به آنها این امکان را می‌دهد که مهارت‌های خود را پرورش دهند؛ اما در عوض، پس از فارغ‌التحصیلی، اغلب با مشاغل کم ‌درآمدی مواجه می‌شوند که فضای کمی برای رشد و فرصت‌های بسیار کمی برای توسعه دارند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، یکی از روش‌هایی که می‌تواند در این شرایط به بهبود شرایط شغلی شما کمک نماید فریلنسری است. پیدا کردن شغل در بازار کار آنلاین و به صورت دورکاری امروزه بسیار آسان است، یافتن کاری که واقعا مورد علاقه شما بوده و شما را هیجان‌زده می‌کند، به راحتی میسر است. فریلنسری در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارد و هر کس بنا به مهارت‌های خود می‌تواند در حوزه‌های کاری مورد علاقه خود به فعالیت مشغول شود. فریلنسری حتی به عنوان یک کسب‌ و کار جانبی نیز می‌تواند سبب ایجاد فرصت‌های جدید برای رشد در زندگی حرفه‌ای و شخصی شما شود.

فریلنسری چه فرصت‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهد؟


داشتن یک شغل جانبی به طور فزاینده‌ای به عنوان راهی برای کسب درآمد بیشتر و ایجاد امنیت شغلی به طور فزاینده‌ای رایج شده ‌است. داشتن دو شغل به صورت هم زمان ممکن است در ابتدا مشکل به نظر برسد؛ اما با برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید به درستی آن را مدیریت نمایید. در ادامه برخی از فرصت‌های فوق العاده‌ای که فریلنسری به عنوان شغل جانبی برای شما فراهم می‌کند عنوان می‌شود، توجه به این موارد می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید برای داشتن یک شغل جانبی راحت‌تر تصمیم‌گیری نمایید.

 • فرصتی برای یادگیری

 • آلبرت انیشتین می‌گوید: به محض اینکه یادگیری را متوقف کنید، شروع به مردن خواهید کرد.


  زمانی که در کنار کار تمام وقت خود شروع به فعالیت به عنوان یک فریلنسر می‌کنید، نیاز دارید که مهارت‌های خود را توسعه دهید تا بتوانید کسب و کار خود را رشد دهید. هرچه بیشتر بتوانید مهارت‌های خود را از طریق یادگیری ارتقا دهید، می‌توانید پروژه‌های بزرگتری را قبول کرده، کارهایی با کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه دهید و درآمد بیشتری کسب نمایید. یادگیری مهارت‌های جدید درهای پیشرفت کاری را به روی شما باز می‌کند و کمک خواهد کرد تا در شغل خود حرفه‌ای و متخصص شوید و رزومه‌ای قوی برای خود ایجاد نمایید. مطالعه و یادگیری نرم افزارهای جدید مربوط به حوزه کاریتان کمک زیادی به شما برای دریافت پروژه‌های بیشتر می‌کند. فرصتی که فریلنسری برای ارتقای مهارت‌ها و یادگیری مستمر در اختیار شما قرار می‌دهد قطعا بر روی بهبود شرایط شغل تمام وقتتان نیز موثر خواهد بود زیرا شما به طور مداوم مجبور به بروزرسانی اطلاعات و دانش خود خواهید بود. افرادی مانند مایکل جردن و بیل گیتس، به این دلیل در زمینه کاری خود موفق و فوق‌العاده بودند که عمیقا به بهبود توانایی‌هایشان علاقه داشتند.

 • افزایش امنیت شغلی
 • تجارت امروز با گذشته متفاوت است و اقتصاد اصلا قابل ‌اعتماد نیست. تصور عموم مردم این است تنها راه داشتن امنیت شغلی این است که بتوانند در یک شرکت بزرگ مشغول فعالیت شوند؛ اما تحقیقات نشان می‌دهند که بیش از 70% از شرکت‌های موجود به احتمال زیاد در سال 2027 وجود نخواهند داشت. بنابراین در این شرایط اگر شما در کنار شغل تمام وقت خود، به عنوان یک فریلنسر نیز فعالیت کنید مشکلی نخواهید داشت و در شرایط بحرانی بدون کار نخواهید ماند. شما مشتریان خود را خواهید داشت و می‌توانید فعالیت فریلنسری خود را ادامه دهید. حتی اگر علاقه‌مند باشید که باز شغل تمام وقتی داشته باشید تا زمان پیدا کردن آن نگرانی بابت هزینه‌های خود نخواهید داشت و منبع مناسبی برای کسب درآمد برای شما وجود دارد که بتوانید روی آن حساب کنید.

  freelancer

 • افزایش درآمد
 • افراد بسیاری هستند که از درآمد خود ناراضی هستند و اغلب آنها سیستم اقتصادی را در این زمینه مقصر می‌دانند. در حالی که بیشتر این افراد زمان‌های اضافی دارند که اغلب آن را هدر می‌دهند؛ در صورتیکه می‌توانند در این زمان‌ها مشغول انجام فعالیتی شوند که منجر به کسب درآمد برای آنان شود. یکی از بهترین مزایای شروع فعالیت فریلنسری در حالی که هنوز به صورت تمام‌ وقت کار می‌کنید، افزایش درآمد است. فرقی نمی‌کند که شما چقدر در ماه از طریق فریلنسری می‌توانید درآمد کسب کنید، هر مبلغی که به دست بیاورید برای شما ارزشمند خواهد بود چون شما در حال تبدیل زمان‌های اضافی خود به پول هستید و فریلنسری به شما موقعیت برد-برد ارائه می‌دهد. شما می‌توانید بر روی کارهایی که علاقه دارید و از انجام آنها لذت می‌برید فعالیت کنید، به این ترتیب هم برای خود سرگرمی ایجاد می‌کنید و هم می‌توانید در اوقات فراغت خود نیز درآمدزایی نمایید.

 • ایجاد یک برند شخصی
 • از طریق فریلنسری شما می‌توانید شهرت حرفه‌ای خود را پرورش داده و برند شخصی خود را بسازید. برند شخصی به شما کمک می‌کند تا شهرت خود را به شکل مناسبی به اشتراک بگذارید، در حرفه خود قدرتمند شوید و بتوانید کارهای بزرگی انجام دهید. برند کمک می‌کند تا مشتریان ایده‌آلتان بتوانند شما را به راحتی پیدا کرده و با شخصیت شما ارتباط برقرار کنند. شما می‌توانید از طریق نمایش مهارت‌ها و رویکردتان خود را از رقبا متمایز کنید و از همه مهم‌تر، شروع به ایجاد ارتباط با مشتریان و افراد حرفه‌ای دیگر خواهید کرد و این بهترین راه برای رشد شما است.

 • ایجاد ارتباطات ارزشمند
 • به کسب‌ و کار فریلنسری خود به عنوان یک فرصت برای ایجاد ارتباطات عمیق‌تر با مشتریان از طریق ارائه ارزش حقیقی به کسب ‌و کار خود نگاه کنید. شما در حال ایجاد روابطی هستید که این پتانسیل را دارند که یک عمر طول بکشند. زمانی که به عنوان یک فریلنسر فعالیت می‌کنید ممکن است مشتریانی از شهرها و فرهنگ‌های مختلف داشته باشید، همین امر سبب می‌شود تا به دنبال یافتن راه‌های مناسبی برای برقراری ارتباط موثر با مشتریان باشید و سعی کنید مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید تا بتوانید رضایت آنان را جلب کنید. برقرای ارتباط صحیح به شناخت برند شخصی شما کمک زیادی می‌کند و باعث می‌شود بتوانید مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

 • افزایش انضباط فردی
 • زمانی که فریلنسری را به عنوان یک شغل جانبی شروع می‌کنید باید برنامه درستی برای انجام وظایف خود داشته باشید. برای اینکه بتوانید هم به وظایف شغل تمام وقت خود برسید و هم زمانی را به انجام پروژه‌های فریلنسری خود اختصاص دهید، باید با نظم و درایت پیش روید. شما باید بتوانید پروژه‌های خود را به موقع به مشتریان تحویل دهید زیرا برای آنان درستی انجام کارشان در زمان مقرر شده اهمیت دارد نه زندگی شخصی شما. به تعویق انداختن زمان تحویل پروژه می‌تواند برابر با نابودی حسن شهرت شما باشد زیرا این کار شما را به عنوان فردی بی‌نظم و بی‌مسئولیت نمایش خواهد داد. بنابراین وقتی به عنوان یک فریلنسر فعالیت می‌کنید مجبور می‌شوید تا از روش‌های مناسب مدیریت زمان استفاده کنید و برای تمامی وظایف خود برنامه مشخصی داشته باشید و این به خودی خود سبب ارتقای انضباط فردی و حس مسئولیت‌پذیری شما خواهد شد.

  فرصت‌هایی را که فریلنسری در اختیار شما قرار می‌دهد، نادیده نگیرید. اگر به دنبال رشد کسب ‌و کار تمام وقت خود هستید یا می‌خواهید به عنوان یک فریلنسر تمام وقت مشغول شوید، نگاهی به علایق شخصی خود بیندازید و ببینید که انجام کدامیک از آنها می‌تواند برای شما جالب و لذت بخش باشد، سپس به ما بپیوندید. ما به شما کمک خواهیم کرد تا از سرگرمی‌های خود درآمد کسب کنید.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: