چگونه مهارت‌های چندکارگی خود را ارتقا دهیم

چگونه مهارت‌های چندکارگی خود را ارتقا دهیم
چگونه مهارت‌های چندکارگی خود را ارتقا دهیم
مالتی تسکینگ یا چندکارگی شرایطی است که در آن فرد به طور موازی چند کار را انجام می‌دهد. آیا می‌دانید که تنها 2 % از مردم در به کارگیری مهارت‌های چندکارگی خود به درستی عمل می کنند؟ تقریبا همه تبلیغات برای دورکاری، کار در خانه و فریلنسری، مهارت های چندکارگی را به عنوان یک نیاز شغلی نشان می دهند. بنابراین، اگر این موضوع صحت داشته باشد و تنها 2 % افراد چنین مهارتی داشته باشند چطور دیگران می‌توانند این نیاز را برای دریافت مشاغل خاص برطرف سازند.

چندکارگی به معنای انتقال تمرکز

بیایید تصور کنیم  که چندکارگی به این معنا نیست که چندین کار را در یک زمان انجام دهیم، بلکه در واقع انتقال تمرکزمان از یک کار به کار دیگری است. در این صورت به راحتی می توان کارهای مختلف را مدیریت کرد و همه امور را به نحو مطلوب انجام داد.
 
4 روش آسان برای ارتقای مهارت های چندکارگی

 • ترسیم یک برنامه
 • ایجاد برنامه یک استراتژی عالی برای بهبود مهارتهای چندکارگی شما است. برنامه خود را ایجاد کرده و اولویت‌بندی وظایف را مشخص کنید. تعیین اولویت‌ها کلید اصلی است. بین تکالیف وقفه‌ای داشته باشید و استراحت کنید. افراد موفق می دانند که چطور بین کار و زمان استراحت تعادل برقرار کنند.

 •  حواس پرتی را کنار بگذارید
 • کار کردن در خانه می‌تواند عوامل زیادی برای حواس‌پرتی ایجاد کند. چندکارگی کار دشواری است و اگر 10 چیز در ذهن داشته باشید نمی‌توانید همه آنها را کنترل کنید. یک راه برای خلاص شدن از حواس‌پرتی، خاموش‌کردن موبایل است. اگر به طور مداوم شبکه‌های اجتماعی خود را چک کنید، ممکن است ساعت‌ها پشت میز خود بنشینید و هیچ کار مفیدی انجام ندهید. به خاطر داشته باشید مهارت‌های چندکارگی خوب به معنای تمرکز تنها بر روی چیزی است که در مقابل شما قرار دارد.

 • واقع بین باشید
 • اهداف واقع گرایانه‌ای را مشخص کنید که در یک روز یا هفته قابل ‌انجام هستند تا اگر در ماه اول به نتیجه نرسیدید دچار استرس نشوید.اهداف خود را روی کاغذ بنویسید و ببینید چقدر زمان برای هر کدام از آن‌ها نیاز دارید. یک بازه زمانی مشخص کنید و سعی کنید به آن وفادار بمانید. در صورتی که کار خود را در مهلت مقرر به انجام رساندید با یک هدیه کوچک به خودتان پاداش بدهید در غیر این صورت سعی کنید علت مشکل موجود را بفهمید و قبل از برگشتن به کارتان آن‌ها را حل کنید.

 • درخواست کمک کنید
 • همه وظایف خود را روی کاغذ بنویسید. از آن‌هایی که امکان دارد توسط شخص دیگری انجام شود صرف نظر کنید. ما نمی‌توانیم همه کارها را خودمان انجام دهیم، بر کار اصلی خود تمرکز کنید، به خود استرس ندهید و یک فریلنسر متخصص استخدام کنید. استیو جابز می‌گوید: "چیزهای مورد علاقه من در زندگی هیچ قیمتی ندارند. واقعا واضح است که ارزشمندترین منبع ما زمان است." برای لذت بردن از وقت خود، باید یاد بگیرید چگونه مسئولانه رفتار کنید. هیچ فرد بزرگی نتوانسته است تمام وظایف خود را به تنهایی انجام دهد؛ بنابراین به افراد شایسته اعتماد کنید و آن‌ها را در زمان نیاز پیدا کنید.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: