چگونه یک برند موفق ایجاد کنیم

چگونه یک برند موفق ایجاد کنیم
چگونه یک برند موفق ایجاد کنیم
برند نمایش بصری و احساسی درک مردم از کسب ‌وکار شما است. برند، شما را به مخاطبانتان معرفی می‌کند و می‌گوید شما چه کسانی هستید، چه چیزی را باور دارید و چه ارزش منحصر به فردی ارائه می‌دهید. واضح است که برای شروع یک کسب و کار جدید جنبه‌های مهم دیگری از قبیل امور مالی و نیروی انسانی ضروری هستند؛ اما ایجاد برند نیز به اندازه سایر موارد مهم است. در واقع برند شخصیت کسب و کار شما را می‌سازد. برند مفهومی بیش از یک نام و لوگو است. برند شامل هویت بصری کسب و کار ( لوگو، وب سایت و رنگ‌ها)، تبلیغات و ارتباطات، طراحی محصول و بسته‌بندی، قیمت‌گذاری و حمایت و پشتیبانی از مشتریان می‌شود.

5 نکته برای ایجاد یک برند موفق

هیچ برندی موفقیت خود را یک شبه بدست نیاورده است و قطعا فرآیند ایجاد یک برند موفق پروسه‌ای طولانی است. در ادامه اصول مهمی که برای ایجاد یک برند موفق باید مورد توجه قرار دهید را بیان نموده‌ایم. توجه به این موارد سبب می شود تا در بین مردم شهرت بیشتری بدست آورده و برند خود را رشد دهید.

 • ارتباطی موثر ایجاد کنید
 • رشد حرفه‌ای برندتان به ارتباطات شما با دیگران بستگی دارد و باید به عنوان بخش مهمی از استراتژی برندتان به آن توجه نمایید. ارتباطات نقش مهمی در انتشار پیام برند برای مخاطبان هدفتان ایفا می‌کند. ارتباطات مانند یک خیابان دوطرفه است و توجه به نظرات و بازخوردهای مشتریان سبب میشود آنها به شما اعتماد کنند و این امر دوام بیشتر کسب و کار شما را به دنبال خواهد داشت. ارتباطات درست جزء حیاتی هر کسب ‌و کاری است و در درازمدت حس وابستگی و وفاداری در مشتریان ایجاد می‌کند. برای ارتباط موثر با مشتریان می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند تبلیغات، اپلیکیشن‌های آنلاین، بیلبوردها، بنرها، ایمیل و ... استفاده نمایید.

 • وبلاگ خود را راه‌اندازی کنید
 • به اشتراک گذاشتن تخصص خود با دیگران یکی از بهترین راه‌های برقراری ارتباط به عنوان یک مرجع در حوزه کاری شما محسوب می‌شود. علاوه بر این، شما می‌توانید درباره فرآیند کار خود نیز مطالبی بنویسید و به مشتریان و همچنین رقبای خود در مورد استراتژی و اصول کاری خود توضیح دهید تا بدانند شما چه کسانی هستید و چرا باید با شما کار کنند. دلیل مهم دیگر راه‌اندازی یک وبلاگ این است که شما می‌توانید از سئو برای بهینه‌سازی محتوای خود و دسترسی بهتر به مخاطبان استفاده کنید. طبق آمار، شرکت‌هایی که بیش از 16 پست در ماه در وبلاگ خود منتشر می‌کنند تقریبا 3.5 برابر ترافیک بیشتری نسبت به شرکت‌هایی که در ماه 0 تا 4 پست منتشر می‌کنند، دارند و این نشان می‌دهد که چگونه فعالیت‌های وبلاگ‌نویسی می‌تواند در رشد برندتان موثر باشد.

 • از قدرت رسانه‌های اجتماعی بهره گیرید
 • رسانه‌های اجتماعی ابزاری عالی برای یافتن نبض جمعیت هدف شما هستند. با برقراری ارتباط و تعامل با افرادی که شما را از طریق رسانه‌هایی مانند اینستاگرام، لینکداین و ... دنبال می کنند می‌توانید حضوری آنلاین و قوی ایجاد کنید و آگاهی از برندتان را افزایش دهید. از آنجا که امروزه این رسانه‌ها به راحتی در دسترس مردم قرار دارند، برندها می‌توانند به راحتی و با هزینه‌ای اندک، پیام و اهداف خود را در اختیار مصرف‌کنندگان و مخاطبان هدف قرار دهند و جایگاه مناسبی برای برند خود ایجاد نماید. برپایی کمپین‌های تبلیغاتی از ابزارهای ویژه‌ای است که امروزه برای رشد و آگاهی برند از آن استفاده می‌کنند. تعاملات اجتماعی میان صاحبان کسب و کار و مشتریان در رسانه‌های اجتماعی باعث شکل‌گیری اعتماد در مصرف‌کنندگان و در نهایت باعث وفاداری به برند می‌شود.

 • ارزش پیشنهادی ایجاد کنید
 • یک پیشنهاد ارزشمند برای جذب مشتریان بالقوه ضروری است و آنها را متقاعد می‌سازد که محصولات و خدمات شما دقیقا همان چیزی هستند که آنها نیاز دارند. در واقع، ارزش پیشنهادی شما باید مردم را جذب کند تا بیشتر در مورد محصولات یا خدمات شما تحقیق نمایند. نکته مهم در این مورد این است که شما هرگز نباید به مشتریان قول انجام کاری را دهید که قادر به اجرای آن نیستید؛ زیرا عدم تحقق وعده‌ها می‌تواند به برند شما آسیب برساند. ارزش پیشنهادی موفقیت‌آمیز باید توضیح دهد که شما چه ارزش‌هایی به مخاطبان هدف خود ارائه می‌دهید، چگونه می‌توانید مشکلات آنان را حل کنید، چرا آنها باید شما را انتخاب کنند و چه مجموعه خدمات یا محصولاتی را به مشتریان مختلف می‌توانید ارائه ‌دهید.

 • ثابت قدم باشید
 • ثبات باعث می‌شود برند شما برای مشتریان قابل‌تشخیص باشد. داشتن ثبات مهم‌ترین کاری است که می‌توانید برای شناسایی هویت برند خود انجام دهید. محتوایی که در رسانه‌های مختلف به اشتراک می‌گذارید باید برای مخاطبان قابل‌تشخیص باشد و داستان برندتان را روایت کند. زمانی که افراد قادر به تشخیص و به یاد آوردن کسب‌وکار شما هستند، برای شناخت بیشتر آن، اطلاعات جمع‌آوری می‌کنند و این امر به شهرت برند شما کمک می‌کند. اگر مشتریان بتوانند نام و لوگوی شما را از رقبا تشخیص دهند، احتمال بیشتری وجود دارد که برای رفع نیازهای خود به شما مراجعه نمایند؛ بنابراین برند شما نباید به طور مداوم تغییر کند؛ زیرا این امر سبب سردرگمی مشتریان می‌شود. همچنین ثبات برند به پرورش اعتماد و وفاداری مشتری کمک می‌کند. مشتریان به نام‌های تجاری که می‌شناسند اعتماد می‌کنند؛ بنابراین توجه داشته باشید که شعار، رنگ‌بندی، لوگو و هرچیز دیگری که به برند شما مربوط می‌شود، باید حفظ شود.

  ساخت برند می‌تواند شما را از دیگران متمایز کند؛ اما اگر شما کار خود را درست انجام ندهید ممکن است برند و شهرت شما آسیب ببیند؛ ساده‌ترین راه برای رشد و توسعه برندتان بهره گرفتن از تخصص افراد حرفه‌ای در این زمینه است.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: