چگونه طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل خود را برون سپاری کنم؟

چگونه طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل خود را برون سپاری کنم؟
چگونه طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل خود را برون سپاری کنم؟
استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه بیش از پیش فراگیر شده است، به طور متوسط کاربران تلفن همراه به اندازه 2 ساعت در روز با صفحه موبایل خود در تعامل هستند. آنها تمایل دارند تا حدود 30 دقیقه وقت صرف کار با برنامه‌های تلفن همراه خود کنند؛ به همین دلیل، شرکت‌های بزرگ و حتی تجارت‌های کوچک شروع به طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل برای تعامل مستقیم با مشتریان خود می‌کنند. شما نیز اگر درصدد گسترش کسب و کار خود هستید و یا می‌خواهید قابلیت دیده شدن برندتان را افزایش دهید می‌توانید به فکر ساخت اپلیکیشن موبایل باشید. منابع فعلی خود را در نظر بگیرید. آیا شما دارای مهارت مناسب و یا کارکنانی با آموزش و تجربه مناسب هستید؟ اگر نه چطور نیازهای خود و مشتریانتان را برطرف خواهید کرد؟ در این نقطه است که برون سپاری می‌تواند به شما کمک نماید؛ اما برای برون سپاری طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل ممکن است با چالش‌هایی روبرو شوید که در ادامه به آنها پرداخته می‌شود.

7 گام برای موفقیت در برون سپاری طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

روند انجام پروژه‌های طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل به مراحل مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند. از مفهوم‌سازی و طراحی تا پیاده سازی و تست اجرا چندین گام مهم در این امر دخیل هستند. در هنگام آغاز پروژه باید بر روی برنامه‌ریزی مناسب تمرکز کنید. آماده کردن یک طرح کلی از پروژه بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. در اینجا چند گام مفید برای کمک به شما آورده شده‌ است:

 • مشخص کنید از اپلیکیشن چه می‌خواهید
 • قبل از برون سپاری طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل، باید تعریف دقیقی از چیزی که می‌خواهید داشته باشید. هدف خود را از ساخت اپلیکیشن مشخص کنید. زمانی را صرف تحقیق درباره برنامه‌های مشابه و رقبا کنید، ببینید چه چیزی ممکن است در برنامه شما جذاب به نظر برسد، چه ویژگی‌هایی باید در برنامه شما گنجانده شوند و چه تقاضایی در بازار وجود دارد. بدون یک دیدگاه روشن از الزامات برنامه و اهداف کسب‌وکار، نمی‌توانید  ایده خود را برای دیگران شرح دهید. سعی کنید برای سوالات زیر جوابی پیدا کنید:

 • مخاطبانتان چه کسانی هستند؟
 • شما اپلیکیشن را برای اهداف تجاری خود تهیه می‌کنید و یا به دنبال ساخت یک اپلیکیشن بازی یا برنامه سرگرمی هستید؟
 • می‌خواهید برنامه سازگار با iOS باشد یا Android و یا با هر دو سیستم؟
 • استراتژی شما برای کسب درآمد چیست؟
 • آیا می‌خواهید برنامه خود را به صورت رایگان ارائه دهید یا به صورت نسخه درون پرداختی و پولی؟
زمانی که پاسخ تمام سوالات را یافتید و در مورد نحوه اجرای برنامه‌تان مطمئن شدید، می‌توانید به سمت مرحله بعد گام بردارید.

 • بودجه خود را مشخص نمایید
 • پس از اینکه جزییات طرح خود را مشخص نمودید وقت آن است که بودجه‌ای برای برون سپاری پروژه خود تعیین کنید. زمانی که با شرکت‌های برون سپاری مذاکره می‌نمایید در مورد مقدار بودجه خود نیز صحبت کنید. هزینه‌های پیاده‌سازی، به روز رسانی، تعمیر و پشتیبانی برنامه یا هر گونه هزینه اضافی دیگر را از ابتدا مشخص نمایید. در انتخاب شرکت‌های برون سپار علاوه بر تخصص، میزان هزینه درخواستی آنها را نیز در نظر داشته باشید و شرکتی را انتخاب کنید که با هزینه معقول و به صرفه‌تری پروژه شما را به انجام رساند. در عین حال نباید کیفیت کار را فدای هزینه کمتر نمایید.

  mobile app

 • یک شرکت قابل ‌اعتماد و متخصص پیدا کنید
 • مهم‌ترین نگرانی هر کسب ‌و کار برای برون سپاری این است که بتوانند یک شرکت قابل اعتماد و متخصص برای انجام پروژه خود بیابند. با چند شرکت در مورد جزییات و نیازهای پروژه خود گفتگو کنید. گفتگوها را ارزیابی کنید و ببینید که کدام یک توانسته‌اند درک بهتری از پروژه شما داشته باشند. رزومه و پیشینه کاری آنان را بررسی کنید، نمونه کارهای آنها را ببینید و توانایی‌هایشان را بسنجید تا مشخص شود که کدام یک دانش بیشتری در زمینه انجام پروژه شما دارند.

 • نحوه انجام پروژه را مشخص نمایید
 • همراه با شرکت منتخب خود، طرح، چارچوب انجام پروژه و مهلت زمانی را تعیین نمایید. دقت کنید که انتظارات و خواسته‌هایتان مکتوب شود و واضح و روشن باشد. یک تقویم کاری ایجاد کنید و در آن مراحل انجام پروژه را بر حسب زمان مشخص کنید. شرکتی که شما انتخاب می‌کنید باید بتواند پروژه‌های خود را در یک چارچوب زمانی مشخص انجام دهد. دقت کنید کسانی را که اهمیتی به زمان نمی دهند، انتخاب نکنید. آنها باید قادر به تحویل کار با کیفیت، بر اساس بازه‌های زمانی مشخص شده در فرم قرارداد باشند.

 • امنیت پروژه را در نظر بگیرید
 • از شرکت برون سپار بخواهید که در مورد حفظ و امنیت اطلاعات و حریم خصوصی شما تضمین دهد. موارد امنیتی درباره ایده و پروژه خود را در قرارداد ذکر کنید تا دچار مشکل نشوید.

 • روند انجام پروژه را پیگیری نمایید
 • با تحویل پروژه به شرکت برون سپاری وظایف شما به پایان نمی‌رسد. شما باید به طور منظم با آنها ارتباط برقرار کنید. در بازه‌های زمانی مختلف از آنان درخواست ارائه گزارش روند انجام کار نمایید و مطمئن شوید که پروژه در مسیر درست حرکت می‌نماید و ایده‌های شما در حال اجرا هستند. از ابزارهای مدیریت پروژه استفاده نمایید تا بتوانید وضعیت پروژه خود را کنترل کنید؛ حتی می‌توانید از طریق ایمیل و برنامه‌های گفتگوی آنلاین روند پروژه خود را پیگیری نمایید.

 • نحوه عملکرد اپلیکیشن را تست نمایید
 • سعی کنید قبل از تحویل کامل اپلیکیشن و در طول اجرای پروژه چند بار نحوه عملکرد آن را تست نمایید به این ترتیب می‌توانید نقاط ضعف و مشکلات را شناسایی کنید و از ادامه کار به صورت نادرست جلوگیری به عمل آورید. پس از پایان پروژه نیز چندین بار برنامه را به صورت کامل آزمایش کنید و مطمئن شوید که تمامی خواسته‌های شما در طراحی و ساخت آن پیاده شده است و مشکلی از بابت اجرا و عملکرد ندارد.

  با برون سپاری طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل، ایده خود را در زمانی کوتاه و با هزینه‌ای کمتر اجرایی کنید و آگاهی از برند خود را در میان مشتریان افزایش دهید. یک اپلیکیشن موبایل که توسط طراحان با تجربه ساخته شده ‌است، بعد مجازی کسب ‌و کار شما را ارتقا می‌دهد و این دقیقا همان چیزی است که امروزه بسیاری از کسب و کارها به دنبال آن هستند.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: