مشاغل پردرآمد برای دورکاری

مشاغل پردرآمد برای دورکاری
مشاغل پردرآمد برای دورکاری
امروزه به دلایل اقتصادی بسیاری از افراد به دنبال یافتن یک شغل جانبی و دوم برای گذران امور زندگی و افزایش سطح درآمد خود هستند. با پیشرفت و گسترش اینترنت راه‌های زیادی برای کسب درآمد پیش روی افراد متخصص قرار گرفته است که می‌توانند به راحتی مشاغلی با درآمد بالا بیابند و دیگر به دنبال شغل دوم نباشند و به طور مستقل و آزادانه با افراد و شرکتهای مختلف کار کنند. با گذشت زمان، نیازهای صنایع نیز تکامل یافته است و تقاضا برای مهارت‌های دیجیتالی که به رشد کسب و کارها کمک میکند افزایش یافته است. بنابراین شما نیز برای رسیدن به موفقیت به عنوان یک فرد دورکار یا فریلنسر، بهتر است که مهارت‌های خود را در راستای تقاضای بازار کار ارتقا دهید. در این مقاله مشاغل پردرآمدی که امروزه در سراسر دنیا فریلنسرهای زیادی از آنها کسب درآمد می‌کنند عنوان شده است.

 • طراحی گرافیک
 • طراحی گرافیک هنر قرار دادن تصاویر، متن و دیگر رسانه‌‌ها در کنار هم برای ایجاد یک محتوای بصری تاثیرگذار است. این روزها مشاغل طراحی گرافیکی تقاضای بالایی دارند و طراحان در حال حاضر فرصت‌‌های کاری زیادی دارند و در زمینه‌‌های مختلفی مانند طراحی وب سایت، لوگو، انیمیشن و تبلیغات می‌‌توانند فعالیت کنند. با این وجود، یک الزام اساسی برای موفقیت در این زمینه دانستن چگونگی استفاده از ابزارهای گرافیکی مانند Photoshop ،Illustrator و CorelDRAW است. طراحان گرافیک به راحتی می‌‌توانند به صورت دورکاری فعالیت نمایند و درآمد بالایی داشته باشند. بسیاری از مردم علاقمند به دورکاری در حرفه طراحی گرافیک هستند، به این دلیل که آنها دوست دارند و می‌‌توانند به عنوان یک شغل جانبی به آن نگاه کنند و یا در اوقات فراغت خود پروژه‌های گرافیکی انجام دهند. درآمد شما در این حرفه به کیفیت کار، تجربه، سرعت و توانایی‌‌های شما وابسته است.

 • بازاریابی دیجیتال
 • بازاریابی دیجیتال طیف وسیعی از فعالیت‌‌های بازاریابی آنلاین را در بر می‌‌گیرد. با گسترش استفاده از رسانه‌‌های اجتماعی مردم زمان زیادی را در اینترنت سپری می‌‌کنند و صاحبان کسب و کارها به دنبال افزایش تعامل خود با کاربران هستند و به همین علت برای این کار به دنبال متخصصانی هستند که در این زمینه دانش و تجربه لازم را داشته باشند و بتواند کسب و کار آنلاین آنها را گسترش داده و تمهیداتی برای جذب مشتریان بیشتر فراهم کنند. بنابراین اگر دانش و مهارت خود را در این زمینه ارتقا دهید می‌‌توانید درآمد خوبی از این طریق کسب نمایید. فعالیت‌های نوین بازاریابی دیجیتال؛ بازاریابی ایمیلی، تبلیغات کلیکی و روابط‌ عمومی آنلاین را نیز دربر می‌گیرد.

 • توسعه دهنده وب و نرم افزار
 • تقاضا برای مهندسین نرم‌ افزار در حال افزایش است و فرصت‌های شغلی فریلنسری برای مهندسین نرم ‌افزار در بازار کار فراوان است. توسعه وب صنعتی است که به زودی از بین نخواهد رفت و اگر بتوانید در این زمینه مهارت خود را گسترش دهید می‌‌‌توانید فرصت‌های دورکاری زیادی برای خود فراهم نمایید. امروزه تقریبا همه کسب و کارها می‌‌خواهند برای تعامل بیشتر با مشتریان خود یک وب سایت و یا یک اپلیکیشن داشته باشند؛ اما بسیاری از آنان دانش و تخصص لازم در این زمینه را ندارند و به دنبال استخدام افرادی هستند که این کار را به آنان بسپارند. برای اینکه یک توسعه دهنده وب و نرم افزار باشید باید با دانش و فناوری روز آشنا باشید و مهارت‌‌های لازم را در زمینه برنامه‌‌های نرم افزاری و کاربردی وب و زبان‌‌های برنامه نویسی مانند HTML ،Ruby ،C++ ،PHP ،JAVA و ... ارتقا دهید؛ حتما نیازی نیست که مدرک دانشگاهی داشته باشید شما با گذراندن دوره‌‌های آزاد در این زمینه نیز مهارت‌‌های لازم برای فعالیت در حوزه وب و نرم افزار را کسب نمایید و وارد بازار کار شوید.

  مشاغل پردرآمد برای دورکاری

 • ترجمه
 • از آنجا که اینترنت هر روز افراد بیشتری را در سراسر جهان به هم متصل می‌‌کند، مهارت‌‌های ترجمه تقاضای زیادی خواهند داشت. به همین علت خدمات ترجمه یکی از سریع‌ترین صنایع در حال رشد است. اگر شما غیر از زبان مادری خود با زبان یا زبان‌‌های دیگری آشنا هستید پس می‌‌توانید به راحتی در منزل دورکاری خود را آغاز کنید. فرصت‌‌های بسیاری برای مترجمان در سطح اینترنت وجود دارد. هر مترجم درآمد متفاوتی می‌تواند داشته باشد که بستگی به میزان تسلط وی بر زبانی خاص و میزان تقاضای شرکت‌‌هایی که برایش کار می‌‌کند دارد.

 • وبلاگ نویسی و تولید محتوا
 • هدف از این نوع نوشتار، کمک به وب سایت‌هایی است که می‌‌خواهند در موتورهای جستجوی قابل ‌رویت باشند. به همین دلیل است که نوشتن محتوا و وبلاگ نویسی با بهینه‌سازی موتور جستجو یا SEO گره خورده ‌است. دانشSEO از مهم‌‌ترین مهارت‌‌هایی است که امروزه به خاطر افزایش استفاده از اینترنت به صورت آنلاین مورد نیاز است. همانطور که وب سایت‌های بیشتری ایجاد می‌‌شوند، مالکان آنها نیز باید اقدامات لازم برای باقی ماندن در بالای نتایج صفحات موتورهای جستجو را انجام دهند. به این ترتیب، آن‌ها نیازمند افراد و متخصصینی در زمینه تولید محتوا و SEO هستند. تولیدکنندگان محتوا نحوه استفاده از کلمات کلیدی در محتوا را درک کرده و مقالاتی را می‌‌نویسند که حاوی کلمات کلیدی هستند که مردم به دنبال جستجوی آنها هستند. آن‌ها همچنین می‌‌دانند که چه موضوعاتی را انتخاب کنند که مورد علاقه خوانندگان باشند و از روش‌های سنتی SEO مانند نگارش فقط برای موتورهای جستجو اجتناب می‌‌کنند.

 • عکاسی
 • عکاسی نیز از مشاغلی است که به شما این فرصت را می‌‌دهد که هم بتوانید به صوررت مستقل و آزاد فعالیت کنید و هم علایق و خواسته‌‌های خود را دنبال کنید. عکاسی از انواع مراسم‌ها، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی صنعتی، عکاسی پرتره و پرسنلی فرصت‌‌های مناسبی را برای کسب درآمد در اختیار شما قرار می‌‌دهند. شما می‌‌‌توانید با گذارندن دوره‌‌های عکاسی حرفه‌‌ای و تهیه لوازم مورد نیاز به راحتی در سطح اینترنت به کسب درآمد بپردازید. همچنین می‌‌توانید با یادگیری نرم افزارهای ویرایش تصاویر، کارهای ویرایش را نیز انجام داده و درآمد خود را افزایش دهید.

 • مشاوره و آموزش
 • اگر در زمینه رشته تحصیلی دانشگاهی خود تجربه و مهارت لازم را دارید و می‌‌توانید به دیگران برای انجام پروژه‌‌های درسی مشاوره و یا آموزش دهید، به راحتی می‌‌توانید به صورت دورکاری و آنلاین درآمد کسب کنید. برای این امر کافی است که اطلاعات خود را در زمینه رشته تخصصی خود به روز نگه دارید و به نرم افزارهای مورد نیاز رشته خود تسلط داشته باشید و مقالات جدید در زمینه رشته تخصصی خود را مطالعه نمایید تا با روش‌‌های نوین دنیا آشنایی داشته باشید. همچنین شما باید با انواع روش‌‌های تحقیقاتی و حل مساله آشنا باشید. مشاوره و آموزش آنلاین حتی برای افرادی که بازنشسته شده‌‌اند نیز می‌‌تواند منبع مناسبی برای کسب درآمد باشد. زیرا این افراد از دانش و تجربه بالایی برخوردار هستند و به راحتی می‌‌توانند با به اشتراک گذاشتن تجربیات خود درآمد کسب کنند. مشاوره و آموزش حتی می‌‌تواند به عنوان شغل جانبی نیز به شما کمک کند. شما می‌‌توانید در وقت‌‌های آزاد خود به صورت پاره‌‌وقت کارهای مشاوره و آموزش انجام دهید. سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید به عنوان متخصص در آنها ثبت نام کنید و به صورت پاره‌وقت مشغول به فعالیت شوید و بر روی پروژه‌های مورد علاقه خود به طور مستقل کار کنید.

  پس از اینکه انتخاب کردید در کدام حرفه علاقمند به فعالیت هستید، گام بعدی پیدا کردن محیطی است که بتوانید استعدادها و علایق خود را به کار گرفته و کسب درآمد نمایید. برای اینکه بتوانید در حوزه تخصصی خود دیده شوید و به راحتی از مهارت‌های خود درآمدزایی کنید به تیم متخصصین وانیار بپیوندید.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: