9 استراتژی برای رقابت در دنیای فریلنسینگ

9 استراتژی برای رقابت در دنیای فریلنسینگ
9 استراتژی برای رقابت در دنیای فریلنسینگ
ظهور صنعت فریلنسینگ یکی از منابع مهم انسانی در دهه گذشته بوده و بر منبع یابی استعداد در همه صنایع تاثیر گذاشته ‌است. به لطف فناوری های دیجیتال، در حال حاضر شرایط کار برای افرادی که دارای مهارت در زمینه های فناوری اطلاعات، طراحی، بازاریابی، حسابداری و مترجمی هستند بسیار راحت شده است.
برآوردها متفاوت است؛ اما پیش‌بینی شده ‌است که فریلنسرها تا سال 2020 نیمی از بازار استعداد را به خود اختصاص خواهند داد.
اما با ورود بیشتر افراد متخصص به بازار فریلنسینگ، این مساله مشکل دیگری را مطرح می ‌کند؛ رقابت. رقابت مشکلی است که بسیاری از فریلنسران از آن آگاه هستند و یک بررسی کلی نشان می ‌دهد این مساله بزرگ ‌ترین نگرانی فریلنسرها در آینده است. در یک بازار کاملا اشباع شده، چگونه می ‌توانید رقابتی باقی بمانید و به مشتریان احتمالی نشان دهید که ترکیب خاصی از مهارت ‌ها، تجربیات و شهود شما آن چیزی است که آنها به آن نیاز دارند؟

در این مقاله، روش ‌های مختلفی وجود دارند که شما می ‌توانید برای متمایز کردن خود به عنوان یک فریلنسر از آنها استفاده کنید، موانع را بردارید و بتوانید به مشتریان جدید نزدیک ‌تر شوید.

یک رزومه آنلاین و پورتفولیو خوب ایجاد کنید

فریلنسینگ بسیار جالب توجه است؛ زیرا در بین مسیر اشتغال سنتی و کارآفرینی قرار می ‌گیرد. این بدان معنی است که هر فریلنسر نیازمند یک رزومه است مانند هر کارمند عادی و یک پورتفولیو مشابه پورتفولیوی کسب ‌و کار یک شرکت.
هر دو این موارد برای ارتباط مهارت ‌ها و تخصص شما حیاتی هستند چون وقتی نوبت به فریلنسینگ می ‌رسد، نشان دادن بسیار موثرتر از گفتن است.
پورتفولیو و رزومه شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • تخصص شما
 • مختصری "درباره من"
 • یک عکس حرفه ‌ای. مطالعات نشان می ‌دهند افرادی که لبخند می ‌زنند قابل‌ اعتمادتر هستند.
 • تجربه کاری مرتبط
 • بهترین نمونه کار شما
 • تایید مشتریان راضی


با ارائه تخفیف در خدمات خود شروع کنید

یکی از شایع ترین چالش هایی که فریلنسرهای تازه کار با آن روبرو می شوند، این است که چگونه اولین مشتریان خود را به دست آورند. شاید سریع ‌ترین راه برای جلب نظر مشتریان و گرفتن قرارداد، پیشنهاد انجام پروژه در زمانی کوتاه همراه با نرخ پایین باشد. درست است که در این صورت، شما با نرخی پایین ‌تر از هدف خود کار را انجام خواهید داد؛ اما در عوض، شما تجربه ارزشمندی به دست می ‌آورید و فرصتی برای کسب شهرت خود از طریق تایید مشتریان راضی به دست می‌ آورید.
با تکمیل و تلاش برای قراردادهای جدید، می‌ توانید میزان نرخ خدمات خود را به صورت تدریجی افزایش دهید تا زمانی که به هدف خود برسید. فقط به خاطر داشته باشید که از بازخورد مشتری برای رشد اعتبار خود و بهبود خدمات تان استفاده کنید.

برای ایجاد ارتباطات سرمایه‌گذاری کنید

اگر می ‌خواهید در بازار رقابتی بمانید، ایجاد ارتباطات بزرگ یک ضرورت است. هرچه ارتباطات بیشتری داشته باشید، پروژه‌ های بیشتری می ‌توانید به دست آورید.
ارتباط مداوم یکی از مهم ‌ترین جنبه‌ های حفظ رابطه عالی با مشتریان است. متاسفانه بسیاری از فریلنسرها از صحبت کردن با مشتریان از طریق تلفن لذت نمی ‌برند. در این میان، مشتریان تنها می ‌خواهند بدانند که روند اجرای پروژه چگونه است، آیا در حال انجام است و در مسیر درست درست قرار دارد؟ آیا نیازی به ارائه اطلاعات از جانب آنها وجود دارد؟
اما چیزی که معمولا اتفاق می ‌افتد این است که فریلنسرها و مشتریان از طریق پیام یا ایمیل با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و تنها زمانی که مشکلی پیش می آید که حل آن از طریق مکاتبه ممکن نیست، با تلفن ارتباط برقرار می ‌کنند.

 شما می‌توانید با برنامه ‌ریزی و تعیین یک روز مشخص از هفته این مشکل را در نطفه از بین ببرید و با مشتریان تماس بگیرید تا روند وضعیت پروژه را با هم بررسی کنید. نیازی نیست که یک تماس طولانی مدت داشته باشید بلکه یک مکالمه سریع و 10 دقیقه ای کافی است تا به مشتری اطمینان دهید پروژه طبق خواسته اش در حال اجرا است و مشکلی وجود ندارد.


freelance-competition


خدمات سازگار و با کیفیت بالا ارائه دهید

به یاد داشته باشید که ارائه کار با کیفیت بالا فقط مشتریان شما را خوشحال نمی‌ کند، بلکه به شما کمک می‌ کند برند خود را بسازید؛ زیرا هر چیزی که با نام شما ثبت می شود و یا خدماتی که ارائه می دهید می ‌تواند به شما برگردد. کار شما فرمت حرفه ای شما به عنوان یک فریلنسر است، بنابراین با آن به همین شکل رفتار کنید.

یک مشاور باشید نه یک کارگر

اگر می ‌خواهید ثبات و قابل پیش ‌بینی بودن را در کار و درآمد خود به عنوان یک فریلنسر به دست آورید، پس خود را به عنوان یک مشاور و همکار قابل ‌اعتماد به مشتریان معرفی کنید.
به یاد داشته باشید، شما مشاور هستید نه یک کارگر. اگر می‌ خواهید فرد مناسبی برای پروژه ‌های مشتریان باشید، باید با آنان همان طور که برای رشد کسب ‌و کار خود سرمایه‌گذاری کرده اند، همراه شوید.
این بدان معنی است که فراتر از وظایف خود بیندیشد، بینش خود را درباره نحوه بهبود عملکرد مشتریان ارائه دهید و هر روز کار خود را به بهترین صورت انجام دهید.

پذیرای بازخوردها باشید

وقتی بازخوردی دریافت می کنید، وحشت نکنید. زمانی را برای بررسی نظرات و بازخورد مشتریان در نظر بگیرید.
اگر مشتری از کار شما راضی نیست، علت را از او جویا شوید و از پرسیدن نترسید. به خاطر داشته باشید که شما به عنوان یک شریک برای حل یک مشکل با وی در ارتباط هستید.
گاهی، بازخورد یک مشتری ممکن است شما را از ادامه انجام کارتان باز دارد، شما باید بتوانید موضوع را روشن کنید و درصدد حل مشکل باشید. در عین حال، هر بازخوردی از طرف مشتری فرصتی برای بهبود خدمات شما است.
درست است که زمانی را برای درک بازخورد مشتری و احساس وی از دست می دهید؛ اما یاد می‌ گیرید چطور کارتان را بهبود بخشید، همچنین یاد خواهید گرفت که چطور می ‌توانید در مدیریت ارتباط خود با مشتری موثرتر عمل کنید.

پیشرو باشید

یک فریلنسر خوب وظیفه را با توجه به دستورالعمل ‌های مشتریان تکمیل می ‌کند. یک فریلنسر بزرگ فردی پیشرو است و ایده ‌هایش را در مورد نحوه انجام کارها نشان می ‌دهد تا بتواند نظر و اعتماد مشتری را جلب نماید. به عنوان مثال، شما می‌ توانید روش ها و راه حل هایی متفاوتی را برای انجام پروژه به مشتریان پیشنهاد دهید که ممکن است برای آنها جالب باشد.

به روز باشید

در هر حوزه ای که فعالیت می کنید باید با ترندهای جدید آن آشنا باشید تا بتوانید از آنها در کار خود استفاده نمایید. اگر به روز باشید پیش ‌بینی و ارضای نیازهای مشتریان برایتان بسیار ساده ‌تر خواهد بود. علاوه بر این، به روز بودن شما اثباتی بر این مدعاست که شما می‌ خواهید به عنوان یک متخصص رشد کنید.

مهارت های خود را ارتقا دهید

برای اینکه یک قدم جلوتر از رقبای خود بمانید و مشتریان بیشتری به دست آورید، باید به طور پیوسته در حال یادگیری باشید. دنیای مدرن راه ‌های زیادی برای رشد شما ارائه می‌ دهد که از طریق اینترنت می توانید به آنها دسترسی داشته باشید و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که برای یادگیری موضوعات جدید اراده کنید و قدم جلو گذارید.
سرمایه‌ گذاری در کسب ‌و کار فریلنسری شما، بهترین راه برای جدا کردن خود از رقابت و ایجاد یک موقعیت مناسب برای خدمات شماست.

شما چطور با دیگر فریلنسرها رقابت می کنید؟ چه توصیه ‌ای برای افرادی که می خواهند به عنوان فریلنسر شروع به کار نمایند، دارید؟ نظر دهید و نکات و ترفندهای خود را به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

چگونه یک پروفایل فریلنسری حرفه ای ایجاد کنیمفرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: