8 نکته برای طراحی لوگوی کسب و کارهای آموزشی

8 نکته برای طراحی لوگوی کسب و کارهای آموزشی
8 نکته برای طراحی لوگوی کسب و کارهای آموزشی
آموزش، یک کسب‌ و کار رقابتی در این روزها است و بازار این کار همواره با تعداد زيادی از موسسات ايجاد شده و جديد مملو است. در این بین اگر موسسات، برنامه بازاریابی محکم و موثری داشته باشند، می‌ توانند از این رقابت جان سالم به در ببرد. یکی از عناصر کلیدی که کسب ‌و کارهای آموزشی را به مردم می شناساند، لوگوی آنها است. لوگوی آموزشی باید یک طرح به یاد ماندنی باشد تا بتواند با موفقیت پیام موسسه را منتقل کرده و به ایجاد هویت برند کمک کند. اهمیت لوگو نباید نادیده گرفته شود؛ زیرا لوگو در واقع چهره موسسه است و در رسانه های مختلف به عنوان بخشی از کمپین تبلیغاتی ظاهر می شود. بنابراین یک لوگو به یاد ماندنی و نوآورانه کمک می کند تا اولین احساس خوب در مورد آن موسسه  ایجاد شود. اما بسیاری از طراحان به اصول طراحی لوگو توجه ندارند. اغلب اشتباهاتی که دیگران در گذشته انجام داده اند را تکرار می کنند و در نهایت باعث ایجاد یک لوگوی بی هدف می شوند. استفاده از لوگو های ناکارآمد به کسب و کار آسیب می رساند و تاثیر بدی بر روی آن خواهد داشت.

در اینجا چند نکته خلاقانه برای طراحی لوگوی آموزشی ارائه شده ‌است:برند را بشناسید

قبل از شروع کار بر روی طراحی لوگوی آموزشی، جزئیات موسسه را در نظر داشته باشید و بینشی درباره آن داشته باشید. موسسه موردنظر ممکن است یک مدرسه، کالج، دانشگاه یا هر استارتاپ دیگری باشد که از طریق آن مشتریان می‌خواهند در آینده به پیشرفت های جدیدی برسند. بنابراین باید اهداف کسب ‌و کار را در نظر داشته باشید و تا جایی که می‌توانید اطلاعات کسب کنید چون به شما کمک می‌کند مفهوم طراحی منحصر به فردی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که شما یک لوگو برای مشتری ایجاد می‌کنید و نه برای خودتان. در صورتی که مشتری جزییات دقیقی ارائه نداده باشد، یک جلسه حضوری را ترتیب دهید یا اطلاعات را از طریق ایمیل دریافت کنید. یک پرسشنامه برای مشتری در رابطه با اهداف تجاری، مشتریان و بازار هدف، طرح‌ های آینده، تاریخ موسسه و غیره ارسال کنید. چنین جزئیاتی برای برنامه‌ریزی درباره طرح لوگو بسیار مهم هستند.

لوگو را ساده طراحی کنید


simple logo


یکی از نکات کلیدی که باید به آن توجه کنید این است که لوگویی که برای یک کسب و کار آموزشی طراحی می کنید باید ساده باشد. اگر طرح شما پیچیده و غیر قابل درک باشد، مشتری آن را رد می کند. این به این دلیل است که اغلب مشتریان طرح‌ هایی را که شامل رنگ‌، خطوط، اشکال و فونت ‌های مختلف است را درک نمی‌کنند، مردم نیز فرصت ندارند که یک لوگو را برای درک معنای واقعی اش مورد بررسی قرار دهند. طرح ‌های پیچیده ممکن است جایی در یک موزه هنری داشته باشند؛ اما برای مردم معمولا لوگوهای ساده که می ‌توانند پیام خود را بلافاصله ارسال کنند، جذاب هستند. بنابراین، همیشه توصیه می شود یک لوگو ساده ایجاد کنید. هنگامی که ما از طراحی لوگو ساده صحبت می کنیم، این بدان معنی است که تنها چند خط یا نماد وجود دارد و استفاده از رنگ ها با قاعده صورت می پذیرد. در این روند طراحی، طراحان سعی می کنند پیام تبلیغاتی را با استفاده از تنها چند عنصر منتقل کنند و عناصر اضافی در چنین طرح هایی وجود ندارد.

لوگوی منحصر به فرد و به یاد ماندنی طراحی کنید


memorable logo


لوگوی آموزشی شما ممکن است یک لوگوی ساده باشد اما سادگی به تنهایی آن را به یاد ماندنی نمی‌کند. هر گونه خطوط بی‌معنی یا یک شکل می‌تواند یک لوگوی ساده باشد. برای ساختن یک لوگو به یاد ماندنی، لوگوی ساده شما باید هدف و پیام داشته باشد و براساس یک مفهوم عینی و معنی‌دار ایجاد شده باشد. برای مثال، لوگوی مک‌ دونالد یک لوگوی کمانی زرد رنگ ساده اما به یاد ماندنی است که طاق‌های معماری سنتی را به مردم یادآوری می‌کنند. مردم می ‌توانند به خاطر عنصر قوس به راحتی با لوگو ارتباط برقرار کنند. بنابراین، مفهوم و عناصری را پیدا کنید که افراد می‌ توانند به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند و از آنها در طراحی لوگوی آموزشی خود استفاده نمایید. شما می توانید از اطراف یا دیدن آلبوم های طراحی گرافیکی الهام بگیرید و لوگوی رقبا را نیز بررسی کنید.


دنبال یک طراح گرافیک هستید؟

ما می توانیم به صاحبان کسب ‌و کارها در سراسر کشور کمک کنیم تا نیازهای گرافیکی خود مانند طراحی لوگو، طراحی وب سایت، طراحی بیزنس کارت، بنر و موارد دیگر را بر طرف نمایند.

کار خود را به ما بسپارید


از رنگ های استراتژیک استفاده کنید


logo color


موفقیت یک لوگو تا حد زیادی به استفاده هدفمند از رنگ ‌ها بستگی دارد. رنگ ها می‌ توانند احساسات را به وجود آورند و تحریک کنند. هنگامی که رنگ قرمز را می بینیم، ممکن است مجموعه ای از احساسات مانند شور، پرخاشگری، انرژی و عشق ایجاد شود. به طور مشابه، وقتی رنگ زرد را می ‌بینیم با امید و مثبت بودن زندگی پر می شویم، چون زرد، رنگ نور خورشید است. بنابراین باید بدانیم کدام رنگ ‌ها می ‌توانند با آموزش مرتبط باشند. از آنجا که آموزش به اطلاعات و استفاده از مغز در کسب دانش مربوط است، رنگ آبی عمدتا برای این حوزه مناسب است. در اکثر لوگوهای آموزشی از رنگ آبی استفاده شده است. اما اگر بخواهیم برای یک مدرسه لوگو طراحی کنیم استفاده از چندین رنگ ایده‌آل خواهد بود. برای مثال، شما می توانید از رنگ های مختلف برای لوگوی متعلق به مدرسه کودکان استفاده کنید. اما فقط یک یا دو رنگ برای لوگوی دانشگاه و کالج استفاده کنید.

فونت را با دقت انتخاب کنید


logo font


نکته کلیدی دیگر که هنگام طراحی یک لوگوی آموزشی خلاقانه باید در نظر بگیرید این است که باید فونت هایی استفاده شوند که می ‌توانند به لوگو شخصیت دهند. اگر طراحی لوگو بر اساس نام موسسه باشد، اهمیت فونت ها بیشتر هم می شود. خوشبختانه، فونت های متنوع زیادی برای طراحی لوگو در اینترنت وجود دارند. یک روش رایج در انتخاب فونت ‌های آموزشی استفاده از فونت ‌های sans serif است. این نوع فونت ها به لوگو یک شخصیت دوستانه می ‌دهند. اگر لوگو برای یک مهد کودک و یا مدرسه ابتدایی باشد، می ‌توان از فونت های دست نویس استفاده کرد تا پیامش را برای کودکان به تصویر بکشد؛ اما اگر لوگو برای یک دانشگاه یا کالج باشد، باید دارای فونت ‌های رسمی باشد.

از گریدها استفاده کنید


logo grid


گریدهای طراحی برای طراح گرافیک از بسیاری جهات مفید هستند. یکی از مزایای اصلی گریدها این است که آنها در حفظ تمام عناصر طراحی در نسبت مناسب کمک می کنند. با وجود گریدها، لوگوی آموزشی شما مانند یک طرح زیبایی شناختی متقارن به نظر می ‌آید که بسیار جذاب است. علاوه بر این، اگر طرح را با استفاده از گریدها طراحی کنید، هنگامی که آن را کوچک یا بزرگ می کنید، نسبت خود را از دست نمی دهد.

یک طرح کاربردی و همه جانبه ایجاد کنید


scalable logo


برای یک لوگو، ضروری است که همیشه به عنوان یک طراحی چشمگیر در انواع رسانه ها و پلتفرم ها ظاهر شود. مشتری شما، از لوگو به روش های مختلف استفاده می کند. لوگو در انواع مختلف تبلیغات استفاده خواهد شد. گاهی اوقات، لوگو در اندازه های بزرگتر و گاهی در اندازه های کوچکتر ظاهر می شود. به عنوان مثال، یک لوگو چاپ شده در کارت تجاری باید در یک وب سایت نیز بسیار عالی به نظر رسد. همچنین لوگوی طراحی شده باید به راحتی برای سطوح بالاتر مانند تبلیغات بیلبورد نیز مقیاس بندی شود و همچنین در هنگام چاپ روی سطوح کوچک مانند یک قلم یا سایر محصولات تبلیغاتی نیز به وضوح قابل مشاهده باشد. در بسیاری موارد نیاز است تا لوگو به صورت سیاه و سفید نیز در نظر گرفته شود این به این دلیل است که بسیاری از تبلیغات روزنامه ها، آیتم های فتوکپی، اسناد فکس و غیره به صورت سیاه و سفید هستند.

دریافت بازخورد


get feedback


اگرچه طراحی لوگو یک کار خلاقانه است؛ اما فراموش نکنید که برای افرادی طراحی می شود که بیننده و مخاطب هدف هستند. بنابراین نباید تنها نظر شخصی خود را در طراحی لوگو در نظر داشته باشید چرا که باید بتوانید نظرات مردم و متخصصان را نیز جلب کنید. اگر می توانید یک نظر سنجی در صفحه رسانه های اجتماعی خود انجام دهید تا بدانید مردم درباره لوگو چه فکری می کنند. برای دریافت تایید، باید لوگو را برای مشتری نیز بفرستید. اگر این کار را در مراحل اولیه طراحی به طور مستمر انجام دهید، بهتر است؛ زیرا با استفاده از نظرات و پیشنهادات مشتری می توانید تغییرات لازم را انجام داده و زودتر به نتیجه دلخواه وی دست یابید.

اینها بعضی از جنبه های حیاتی هستند که شما باید هنگام طراحی یک لوگوی آموزشی خلاق به آنها پایبند باشید. اگر شما نیز نکات دیگری را برای طراحی لوگوی آموزشی در نظر دارید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.فرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: