8 دلیل برای اینکه چرا شما سخت کار می‌کنید اما نمی‌توانید به موفقیت برسید

8 دلیل برای اینکه چرا شما سخت کار می‌کنید اما نمی‌توانید به موفقیت برسید
8 دلیل برای اینکه چرا شما سخت کار می‌کنید اما نمی‌توانید به موفقیت برسید
چرا بسیاری از افراد سخت کار می‌کنند اما موفق نمی‌شوند؟ این سوالی است که خیلی از افراد در مورد آن فکر می‌کنند. همیشه به ما گفته شده ‌است که کار سخت کلید موفقیت است؛ اما جهان با هزاران نمونه از افرادی پر شده ‌است که بسیار سخت کار می‌کنند و در عوض هیچ نتیجه موفقیت آمیزی برای بازگشت به این کار سخت ندارند. زندگی مستلزم یک طرز فکر متفاوت است، کار سخت به تنهایی کافی نیست و این مقاله به دنبال آن است که به شما کمک کند درک کنید که چرا سخت کار می‌کنید؛ اما نمی‌توانید موفق شوید. اگر شما باور دارید که یکی از افراد سختکوش دنیا هستید؛ اما موفقیت برای شما به نظر دور از ذهن به نظر می‌رسد، در این مقاله چند دلیل آورده شده ‌است که به تغییر شما کمک می‌کند:

 • شما به راحتی سازگار نیستید و یا نسبت به تغییر بی‌تفاوت هستید
 • متخصصان در این مقاله توصیه می‌کنند که حتی اگر شما فردی سخت کوش باشید، باید مایل به انطباق و تغییر تاکتیک‌های خود در زمانی خاص باشید. درست است که این روزها، تغییر همانطور که می‌گویند، اجتناب ‌ناپذیر است و همه باید خود را با شرایط موجود تطبیق دهند. عدم انطباق همیشه به این معنی است که فرد به اندازه کافی انعطاف‌پذیر نیست و به همین دلیل نمی‌تواند به هر چیزی که نیاز دارد و بخشی از زندگی وی را تشکیل می دهند، اعتماد داشته باشد.

 • شما می‌ترسید و یا از به خطر افتادن اجتناب می‌کنید
 • اگر شما تمایلی به انجام خطرات و یا ریسک کردن ندارید، هرگز به موفقیت نخواهید رسید و کارتان بهبود نخواهد یافت. ریسک کردن در واقع اولین گام برای آزمایش روش ها و برنامه های مورد نیاز برای هر کاری است. برای یک فرد سختکوش که نمی‌خواهد ریسک کند، رسیدن به موفقیت بعید به نظر می‌رسد.

  شما باید برای رسیدن به رویای خود مبارزه کنید، شما باید برای آن تلاش و سخت کار کنید -لیونل مسی


 • شما از ارتباط با افراد مختلف و جدید دوری می‌کنید و یا می‌ترسید
 • حقیقت این است که همیشه ارتباط با چهره هایی که با آنها آشنا هستید، آسان است و این افراد به شما احساس راحتی می‌دهند. با این حال، به عنوان فردی که در جستجوی موفقیت است، اگر تنها در ارتباط با همان تعداد افراد همیشگی در زندگی خود باشید، هرگز به مقصد نمی‌رسید. شما نیاز دارید که هر بار در مدت کوتاهی دایره ارتباطات خود را تغییر دهید و به دنبال ارتباط با افراد جدید و یادگیری ایده‌های جدید باشید.

  hardworker

 • شما نمی‌توانید تصمیم بگیرید
 • هوشمند بودن و سختکوشی می‌تواند درهای بسیاری را برای شما باز کند؛ اما در عین حال داشتن گزینه‌های بسیار زیاد می‌تواند مانع تصمیم گیری درست شود. زندگی تماما در مورد انتخاب‌ها است و شما باید همیشه با تصمیمات درست به خود کمک کنید. اگر قدرت تصمیم گیری درست نداشته باشید، برای همیشه ناموفق باقی می‌مانید در حالی که فکر می‌کنید سختکوشی شما را به جلو پیش می‌برد.

 • شما در مورد خودتان و آنچه می‌توانید انجام دهید شک دارید
 • کار سخت هرگز مترادف با اعتماد به نفس نخواهد بود. این دو از لحاظ مفهومی فاصله زیادی با هم دارند. کار سخت تنها به این معنی است که شما می‌توانید خودتان را به جلو پیش برید و آماده اید که خود را مشغول کنید. به طور شگفت انگیز، افراد هوشمند و سختکوش توانایی های خود را کم اهمیت می‌دانند. آنها بدترین منتقد خود هستند و بیشتر اوقات اعتقاد دارند که نمی‌توانند به همان اندازه که باید کار انجام دهند و به موفقیت برسند. افراد هوشمند و سختکوش استانداردهای بالایی را برای کار خود در نظر می‌گیرند و هر گاه که بر روی یک پروژه کار می‌کنند، تمایل دارند محصول نهایی را بررسی و پیش بینی کنند. در بسیاری از اوقات، کمالگرايی می تواند مانع پيشرفت افراد و رسیدن به اهدافشان شود.

  دشوار است به خودتان اعتقاد داشته باشید، زیرا ایده خود، سازه ای مصنوعی است. شما در واقع، بخشی از وحدت شگفت انگیز جهان هستید، هر چیزی که در دنیا زیباست، درون شماست -راسل برند


 • شما ماهیت یا ارزش زمان را درک نمی‌کنید
 • زمان پول است و اگر شما این جمله را با جدیتی که شایسته آن است در نظر نگیرید، باید به شکست فکر کنید. زمان یک منبع محدود است و این به شما بستگی دارد که چطور بیشترین استفاده را از آن بکنید. اگر پول خود را از دست دهید، ممکن است فرصتی پیدا کنید تا آن را دوباره بدست آورید؛ اما یک ساعت از زمانی که از دست رود دیگر قابل بازگشت نیست. مدیریت زمان به درستی، به شما این امکان را می‌دهد که در کارها و زندگی خود تعادل ایجاد کنید. نتایج مدیریت زمان ناموفق، شامل مهلت های از دست رفته و زندگی با استرس بیش از حد است.

 • شما کارهای خود را به تعویق می اندازید
 • با اینکه در حال حاضر می‌توانید کارهایی را انجام دهید اما تمایل دارید آنها را به تعویق اندازید. اگر می‌خواهید در زندگی به موفقیت برسید، تعویق انداختن کارها هرگز گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. با تعویق انداختن کارها موفقیت هرگز تضمین نمی‌شود و شما باید این تمایل را داشته باشید که خود را تحت فشار قرار دهید و از وسوسه به تعویق انداختن همه چیز اجتناب کنید. افراد موفق به طور جدی وظایف خود را انجام می‌دهند و هرگز به تعویق انداختن کاری که انجام می‌دهند، فکر نمی‌کنند.

 • شما انتقاد را دوست ندارید
 • هرچند شما فردی سختکوش هستید اما اگر حاضر نباشید انتقادات دیگران را بپذیرید، حتما شکست خواهید خورد. به خاطر داشته باشید که همه انتقادها بد نیستند؛ بنابراین باید همیشه آماده پذیرش انتقاد باشید، به خصوص زمانی که مثبت و سازنده است و توجه به آن به شما کمک کرده و سبب موفقیت شما می‌شود.

  موفقیت نتیجه بکارگیری تعداد زیادی از عوامل است. اگر بخواهید موفق شوید کار سخت ضروری است؛ اما در عین حال هرگز تضمینی برای رسیدن شما به موفقیت نخواهد بود.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: