7 نکته برای استفاده بهینه از هشتگ اینستاگرام

7 نکته برای استفاده بهینه از هشتگ اینستاگرام
7 نکته برای استفاده بهینه از هشتگ اینستاگرام
اینستاگرام با داشتن 800 میلیون کاربر فعال در ماه، یک فرصت ایده‌آل بازاریابی به کسب و کارها می‌دهد تا بدون نیاز به صرف هزینه زیادی برای تبلیغات، بتوانند محصولات و خدمات خود را به دامنه وسیعی از مخاطبان هدفشان معرفی کنند. اما کسب موفقیت در اینستاگرام به شدت متکی به دیده شدن شما توسط کاربران دیگر است. یک ابزار عالی که برای بازاریابی در اینستاگرام می‌توانید از آن بهره گیرید هشتگ است. هشتگ‌ها واژه‌ها یا عباراتی هستند که محتوای مشابهی را در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهند، به این ترتیب کاربرانی که به دنبال محتوای خاص یا مشابه هستند می‌‌توانند به راحتی به آن دسترسی یابند. استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام به طور خاص یک روش عالی برای افزایش دیده شدن شما به صورت آنلاین است. با این حال، برای موفقیت در این امر، شما باید بتوانید به درستی از هشتگ‌ها استفاده نمایید. در این مقاله، بهترین راه برای پیدا کردن هشتگ‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها را ارائه خواهیم داد.

چرا هشتگ‌ها مهم هستند؟

زمانی که از اینستاگرام برای تجارت الکترونیک خود استفاده می‌کنید، مهم است که از هشتگ‌ها استفاده کنید زیرا آنها یک منبع بسیار ارزشمند برای رشد برند شما هستند. طبق بررسی‌های انجام شده، پست‌هایی که حداقل یک هشتگ دارند به صورت میانگین 12.6 درصد بیشتر نسبت به پست‌هایی که هشتگ ندارند، دیده می شوند و درگیری کاربر با آنها بیشتر می‌شود. هشتگ‌ها قدرت زیادی دارند آنها به پست‌های شما کمک می‌کنند تا به مخاطبان هدف برسند، تعامل را افزایش می‌دهند و قابلیت تشخیص برند شما را برای مخاطبان افزایش می‌دهند؛ اما اگر بیش از حد و بدون استراتژی روشنی استفاده شوند، بیهوده و ناکارآمد می‌شوند.

چگونه از هشتگ برای رشد کسب و کار خود استفاده نماییم؟

هدف کسب و کارها از استفاده اینستاگرام، ایجاد تعامل مطلوب با مشتریان است؛ بنابراین ما یک راهنمای به روز شده را برای استفاده از هشتگ اینستاگرام در سال جدید کنار هم گذاشتیم. با این راهنما، می‌توانید مخاطبان واقعی کسب و کار خود را جذب نمایید.

 • هشتگ‌های مربوط به کسب و کار خود را جستجو کنید
 • زمانی که یک کلمه کلیدی را در نوار جستجوی اینستاگرام وارد می‌کنید، لیستی از تمامی هشتگ‌های مربوط به آن کلمه نمایش داده می‌شود، همچنین پس از اینکه روی یک هشتگ کلیک می‌کنید، هشتگ‌های مربوط با آن در صفحه بعد نمایش داده می‌شود. این یک روش ساده برای ایجاد یک لیست طولانی از هشتگ‌ها است تا بتوانید بهترین را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.

 • بررسی کنید که رقیبان شما از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند
 • یک ایده‌ ساده برای تعیین هشتگ‌های مناسب برای کسب و کارتان، تهیه فهرستی از رقبا و تحقیق درباره هشتگ‌هایی است که آنها در پست‌های خود منتشر می‌کنند. همچنین می‌توانید از صفحه اینفلوئنسرهایی که در حوزه کاری شما فعالیت می‌کنند استفاده نمایید و بررسی کنید که هشتگ‌هایی که آنها در پست‌های خود به کار می‌برند چیست. اینفلوئنسرها افرادی هستند که دنبال‌کنندگان بسیاری در رسانه‌های اجتماعی دارند و قطعا از هشتگ‌های مناسب استفاده می‌نمایند.

 • تعداد هشتگ‌ها را مناسب انتخاب کنید
 • استفاده از تعداد زیادی هشتگ در هر پست،‌ باعث می‌شود مخاطبان شما حس خوبی هنگام خواندن محتوای پست نداشته باشند و نشان می‌دهد شما در حال تلاش برای توسعه برند خود هستید؛ اما در عین حال این امر ممکن است برای یک صفحه تبلیغاتی، پذیرفته شده و مورد انتظار باشد. در مقالات مربوط به تبلیغات و بازاریابی آنلاین،‌ در نظر گرفتن 7 تا 10 عدد هشتگ در هر پست را مناسب می‌دانند در صورتی که تمامی آنها با محتوای شما متناسب باشد. اگر از یک هشتگ محبوب که مربوط به محتوای شما نیست در پست خود استفاده کنید، این کار پیام شما را مختل می‌کند و یا به عنوان یک اسپم شناخته می‌شود.

 • دامنه وسعت هشتگ‌ها را محدود کنید
 • در این نقطه، احتمالا یک لیست بزرگ از هشتگ‌های بالقوه خواهید داشت؛ اما آیا آن‌ها هشتگ‌های مناسبی برای برند شما هستند؟ حال زمان آن است که هشتگ‌ها را بر اساس میزان گستردگی، محبوبیت و ارتباط با برند خود ارزیابی کنید. هشتگ‌های بزرگ که پست‌های زیادی دارند حجم بالایی از جستجوها را دارند؛ اما چون به شدت رقابتی هستند، پست‌های شما با استفاده از آنها ممکن است به مخاطب هدفتان نرسند. از طرف دیگر، هشتگ‌هایی‌ که پست کمی دارند، حجم جستجو و علاقه‌مندان کمتری خواهند داشت، با این حال از این طریق افرادی پست شما را پیدا می‌کنند که مستقیما شما را هدف قرار داده‌اند. یک هشتگ خوب باید حجم گستردگی متوسطی داشته باشد. این هشتگ‌ها معمولا در دامنه‌ای هستند که 500 تا 10000، پست دارند. بهتر است که از هشتگ‌هایی با دامنه وسعت متفاوت استفاده کنید، از بعضی از هشتگ‌ها استفاده کنید که فقط چند صد و برخی از آن‌ها چند هزار پست داشته باشند. پس از آن بررسی کنید که کدام هشتگ‌ها کاربران را به پست‌های شما هدایت می‌کنند.

 • هشتگ‌های خود را سازماندهی کنید
 • برای ایجاد یک سیستم هشتگ کارآمد، می‌توانید از ابزار Excel یا Iconosquare استفاده کنید. اگر شما یک صفحه Excel را انتخاب می کنید، باید به صورت دستی پیگیری کنید که کدام هشتگ‌ها را استفاده می‌کنید، چه میزان و چه کسانی با پست‌های محبوب شما مرتبط هستند. با گذشت زمان، شما روابط بین هشتگ‌های خاص و پست‌های محبوبتان را کشف می‌کنید و این می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری در مورد استفاده از هشتگ‌های خاص برای کسب و کارتان کمک کند. اگر شما یک تیم پیشرفته در اینستاگرام دارید می‌توانید از ابزاری مانند Iconosquare استفاده کنید. این ابزار، یک سرویس تجزیه و تحلیل است که تمامی اطلاعات حساب اینستاگرام شما را نمایش می‌دهد. این ابزار به طور خودکار هشتگ‌های برتر را ذخیره می‌کند و گزارش‌هایی را درباره هشتگ‌هایی که به بیشتر کاربران می‌رسند، ارائه می‌دهد.

 • هشتگ برند خود را دنبال کنید
 • یک راه دیگر برای استفاده از هشتگ برای اهداف بازاریابی کسب و کارتان، دنبال کردن هشتگ برندتان است. این کار، روشی موثر برای برقراری ارتباط با افرادی است که در مورد برند شما صحبت می‌کنند و می توانید روابط بهتری با آن‌ها ایجاد کنید.

 • هشتگ کمپین برند ایجاد کنید
 • استفاده از هشتگ کمپین، گزینه‌ای عالی برای بازاریابی کسب و کار شما است. هشتگ‌های کمپین بازاریابی به خصوص برای تبلیغ یک محصول جدید یا معرفی یک رویداد مفید هستند. با انتخاب هشتگ مناسب برای کمپین بازاریابی خود می‌توانید شناخت بیشتری نسبت به مخاطبان خود پیدا کنید. بهتر است هشتگ‌هایی که برای کمپین بازاریابی استفاده می شوند طنزگونه، هوشمندانه و به یاد ماندنی باشند.

  استفاده از هشتگ اینستاگرام راهی مناسب برای ارتباط با مشتریان، یافتن بازخورد مخاطبان و ایجاد روابط بلندمدت با رقبای بانفوذ است.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: