7 ترند طراحی لوگو که هر فریلنسر طراح گرافیک باید بداند

7 ترند طراحی لوگو که هر فریلنسر طراح گرافیک باید بداند
7 ترند طراحی لوگو که هر فریلنسر طراح گرافیک باید بداند
طراحی لوگو، موثرترین ابزار برای ایجاد هویت تجاری در بازار و ترویج محصولات یا خدمات است. لوگو باید بتواند پیام برند را به طور موثری انتقال دهد و به صاحبان کسب و کار کمک کند یک شخصیت قوی برای برند خود بسازند و بتوانند رنگها، لحن، فونتها و احساس کلی برند خود را به دیگران معرفی نمایند. لوگو در تمام ابزارهای بازاریابی برجسته از جمله وب سایت، طراحی کارت‌های کسب و کار، بروشورهای تبلیغاتی و کاتالوگ‌ها ظاهر می‌شود و با حضور گسترده آن در همه جا، مخاطبان هدف آن را با کیفیت محصولات و یا خدمات برندها مقایسه می‌کنند و سعی می کنند ارتباطی میان آنها برقرار کنند. لوگوی مناسب می‌تواند به سرعت توجه بیننده را جلب کرده و ارزش‌های اصلی برند را به وی منتقل کند؛ بنابراین، لوگو می‌تواند راهی برای داشتن مزیت رقابتی برندها در بازار، نسبت به رقبایشان باشد.

اهمیت شناسایی ترندهای طراحی لوگو برای فریلنسر طراح گرافیک 

لوگو نه تنها چهره یک برند بلکه نماد دورانی است که در آن ایجاد شده است. شناسایی ترندهای طراحی لوگو در هر زمان، بخش مهمی از انتخاب یک سبک برای خلق لوگو است تا بتوان یک طرح قوی، جدید و متناسب با زمان خلق کرد. روند طراحی لوگو به سرعت در حال تغییر است، سبکی که پنج سال پیش مد بوده، امروز جایگاهی در طراحی ندارد. طراحی لوگو به عنوان روشی برای جذب مشتریان، باید مطابق با تغییرات روز دنیا باشد. ایده‌های جدید بسیار سریع رشد می‌کنند؛ بنابراین همگام شدن با این جریان برای فریلنسرهای طراح اهمیت بیشتری دارد تا بتوانند خدمات بهتری جهت عرضه داشته باشند و در تیم های بزرگ همکاری نمایند. داشتن درک قوی درباره ترندهای جدید و ارتقای خلاقیت طراحی، کلید موفقیت هر فریلنسر طراح است.
در اینجا لیستی از برترین ترندهای طراحی در سال جدید فراهم شده است که توجه به آنها کمک خواهد کرد تا طراحی لوگو حرفه‌ای و به روز انجام دهید.

 • انیمیشن و گیف
 • ما در دورانی هستیم که در آن لوگوهای استاتیک و ساده جایگاهی ندارند. این روزها، مشتریان بیشتر با جلوه‌های بصری زیبا و بیشتر متحرک مانند انیمیشن، گیف و ویدیو تعامل دارند؛ بنابراین توجه به چیزی که مصرف‌کننده به شدت به دنبال آن است، بسیار اهمیت دارد. استفاده از انیمیشن، آگاهی از برند را افزایش داده، ثبات و تصویر برند را تقویت می‌کند و شانس بیشتری برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف ایجاد می‌کند. انیمیشن‌ها جذاب و به یاد ماندنی هستند و زمان لازم برای ارائه یک پیام واضح به مخاطبان هدف را کاهش می‌دهند؛ به همین علت در سال جدید شاهد افزایش استفاده از گیف و انیمیشن در وب سایت‌ها هستیم. انیمیشن می‌تواند SEO سایت را نیز از طریق اشتراک، پیوند دادن و تگ‌گذاری تصویر بهبود بخشد. به طور کلی، وب‌ سایت‌هایی که از هر نوع گرافیک حرکتی استفاده می‌کنند احتمال بیشتری برای جذب کاربران برای مدت زمان طولانی‌تر دارند. گوگل نیز برای محتوای پویا ارزش بیشتری قائل است.

  animation and gif

 • گرادینت
 • یکی از ترندهای محبوب طراحی لوگو در این روزها استفاده از گرادینت‌های ظریف و ترکیبی است. زبان ما برای توصیف رنگ محدود به یک ساختار ادراکی خاص است. ما با تعداد بسیار اندکی از رنگ‌های معمول و مسطح احاطه شده‌ایم و همه آنها را از زمانی که کودک بودیم می‌شناسیم. بنابراین اگر ناگهان رنگی را که نمی‌توانیم آن را به عنوان "آبی" یا "بنفش" نامگذاری کنیم، ببینیم تا مدت‌ها مانند یک تجربه جدید در ذهن ما خواهد ماند. ما گرادینت‌ها را زیاد در اطراف خود نمی‌بینیم، چشمان ما آنها را به عنوان سبکی جدید می‌شناسند و به یادماندنی هستند یعنی دقیقا همان چیزی هستند که برای طراحی یا ایجاد هویت یک برند باید به آن توجه کرد. همه مردم می‌توانند این تصاویر گرافیکی غیر معمول را به یاد آورند زیرا مشابه رنگ‌های معمولی که می‌شناسند، نیستند. گرادینت‌ها به طراحان اجازه می‌دهند که ترکیب‌های جدیدی ایجاد کنند و به برندها فرصت دستیابی به یک هویت رنگی منحصر به فرد را می‌دهند. گرادینت‌ها اساسا پتانسیل آن را دارند که رنگارنگ، بازیگوش و جذاب‌تر از یک رنگ فلت باشند. بنابراین اگر می‌خواهید به یک لوگوی ساده انرژی بیفزایید هیچ راهی بهتر از استفاده گرادینت نیست. از برندهای معروفی که این سبک را به کار برده‌اند می‌توان اینستاگرام را نام برد که برای همگام شدن با زمان و رعایت مفهوم مدرنیته در طراحی، ساختارشکنی کرد و لوگوی اولیه خود را تغییر داد.

  gradient logo

 • تایپوگرافی خلاق
 • خلاقیت و تخیل از عناصر مهم طراحی لوگو در سال ۲۰۱۸ هستند. توجه به لوگوی برندهای بزرگ و موفق نشان می‌دهد که طراحی در این برندها به صورت یک متن هوشمندانه انجام شده است. نکته‌ای که در سال جاری در مورد طرح‌های تایپوگرافی باید در نظر داشت این است که نباید سادگی را با یکنواختی اشتباه گرفت؛ بلکه طراحی باید به نحوی انجام شود که منحصر به فرد بوده و برای مخاطب خسته‌کننده نباشد. یک تایپوگرافی خوب طراحی‌شده، ترکیبی منحصر به فرد از تجارت و هنر است که دستیابی به آن بسیار دشوار است و اگر به صورت هوشمندانه استفاده شود، می‌تواند تعادل مطلوب بین این دو را به ارمغان بیاورد. بیشتر طرح‌های مربوط به تایپوگرافی خلاق با استفاده از نشانه‌های دیداری، هویت یک برند را در قالب یک متن نمایش می‌دهند. رویکردهای حرفه‌ای و خلاقانه در طراحی لوگو می‌توانند برند را نه تنها به یاد ماندنی، بلکه مورد اعتماد و دوست داشتنی نشان دهند.

  logotype

 • خطوط هندسی
 • طراحان از خطوط هندسی در طراحی لوگو برای مدتی طولانی استفاده کرده‌اند و محبوبیت طرح‌های هندسی پایانی ندارد. در واقع، بسیاری از طراحی‌های جدید لوگو نیز خطوط هندسی را نمایش می‌دهند. با این حال، بهترین طراحی‌های مبتنی بر خطوط هندسی بر روی طراحی خلاقانه تمرکز دارند تا یک لوگوی جذاب از نظر تصویری ارائه دهند و یک برند متمایز را معرفی کنند. توجه به برخی از مزایای این سبک مانند خوانایی آسان و تاثیر فوری نشان می‌دهد که باید در سال جدید بیشتر به آن توجه کنیم.

 • خلاقیت برای سرگرمی
 • ما می‌توانیم همه چیز را در زندگی کمی بیشتر سرگرم کننده کنیم. وضعیت کنونی عدم قطعیت اقتصادی ممکن است الهام‌بخش طراحان برای خنثی کردن احساسات منفی با طرح‌های سرگرم کننده نسبت به گذشته باشد. طرح‌های پر انرژی و سرگرم کننده در سال 2018 در حال پیشرفت هستند و شخصیت‌های کارتونی جذاب و رنگ‌های روشن را به نمایش می گذارند. این سبک طراحی سبب می‌شود مردم با سرعت بیشتری با برند مورد نظر ارتباط برقرار کرده و جذب آن شوند.

  fun-logo

 • لوگو مبتنی بر گرید
 • از زمانی که جوزف مولر-بروکمان (طراح گرافیک سوئیسی) نظریه‌های بنیادی را در طراحی گرافیکی مبتنی بر گرید در سال 1981 توسعه داد، گریدها نقش ستون فقرات را در طراحی گرافیکی ایفا می‌کنند. مانند هر سبکی، گرید نیز فراز و نشیب‌هایی داشته با این حال، با توجه به ماهیت اساسی آن، هرگز از بین نخواهد رفت. گریدها توانایی نمایش منطق، کنترل و کمال را دارند و می‌توانند باعث خلق طرح‌های ساده اما حرفه‌ای شوند. انتظار می‌رود که امسال گرید به شیوه‌ای جدید و هیجان‌انگیز ظاهر شود، کاربرد آن‌ می‌تواند ظریف‌تر از گذشته باشد.

  grid-based-logo

 • بهینه‌سازی برای رسانه‌های اجتماعی
 • امروزه استفاده از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به طور اساسی یک اجبار است، به خصوص برای کسانی که یک کسب ‌و کار را اداره می‌کنند و می‌خواهند در بازار رقابت مورد توجه قرار گیرند. حضور در رسانه‌های اجتماعی به شناسایی برند کمک کرده و باعث می‌شود تا بیشتر با مخاطبین هدف درگیر شود. قابل تشخیص بودن برند برای مخاطبان جزء حیاتی در ایجاد یک هویت قوی و ماندگار است و می‌توان با طراحی یک لوگوی مناسب به آن دست یافت؛ بنابراین بهینه‌سازی لوگو برای پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی بسیار اهمیت دارد. با در نظر گرفتن این که اکثر پلتفرم‌ها یک منطقه خاصی را برای نمایش پروفایل ارائه می‌کنند باید اهمیت متعادل کردن ارتفاع و عرض لوگو را برای این رسانه‌‌ها در نظر گرفت تا قابلیت دیده شدن درست آن حفظ شود.

  به طور یقین نمی‌توان گفت کدام یک از موارد ذکر شده بهترین روش برای طراحی یک لوگوی مناسب هستند، به این دلیل که سبکی که برای یک کسب ‌و کار مناسب است، به طور کامل به نام تجاری و صنعتی که در آن فعالیت می‌کند، بستگی دارد. یک روش طراحی که برای یک رستوران بسیار مطلوب است، ممکن است برای یک شرکت بازرگانی مناسب نباشد؛ بنابراین روش طراحی که برای هر برندی مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت خواهد بود.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: