شش مرحله برای موفقیت در برون سپاری پروژه‌ها

شش مرحله برای موفقیت در برون سپاری پروژه‌ها
برون سپاری
شش مرحله برای موفقیت در برون سپاری پروژه‌ها
برون سپاری
برون سپاری فعالیتی است که توسط شرکت‌های مختلف برای کاهش هزینه‌ها با انتقال بخش‌هایی از کار به تامین‌کنندگان خارجی به جای تکمیل آن به صورت داخلی انجام می‌شود. برون سپاری مفهوم جدیدی در دنیای کسب‌وکار نیست، بلکه به معنای بزرگتر، بهتر و دست یافتنی‌تر شدن است. در گذشته، کسب و کارهای کوچک به دلیل هزینه‌های بالا قادر به استفاده از برون سپاری نبودند؛ اما امروزه با گسترش اینترنت همه می‌توانند صرف ‌نظر از وضعیت اقتصادی و مقیاس کسب‌وکار خود از این امکان استفاده نمایند.

فواید برون سپاری پروژه‌ها

امروزه برون سپاری تنها به معنای کاهش هزینه در مقابل کاهش کارکنان نیست. برای شرکت‌های کوچک و متوسط آموزش و هماهنگ کردن افراد جدیدی که استخدام می‌شوند مشکل خواهد بود. آموزش کارکنان جدید می‌تواند بسیار وقت‌گیر و ریسک‌پذیر باشد مخصوصا زمانی که موفقیت‌آمیز نباشد. به علاوه، بر اساس منحنی یادگیری، نموداری که بیانگر کسب یک مهارت در مقابل زمان صرف شده بر روی آن است، کارفرمایان نمی‌توانند به طور کامل درک کنند که کارمند تازه استخدام شده کاملا با شرایط هماهنگ شده است. بنابراین شرکت‌ها با استخدام متخصصان موقت می‌تواند در زمان صرفه‌جویی نموده و برای آموزش کارکنان جدید زمان صرف نکنند. استخدام یک متخصص، یک استراتژی عالی برای شرکتی است که به دانش بسیار خاص برای یک پروژه خاص نیاز دارد. داشتن یک تیم متخصص و یا فردی که روی یک کار خاص متمرکز است باعث می شود زمان انجام کارها بسیار کوتاه شود و پروژه سریع‌تر و با تمرکز بیشتری به انجام رسد. برون سپاری می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتری به شرکت‌ها و افراد در سیاست‌های استخدام عرضه کند. بسیاری از صنایع دارای خواسته‌های نوظهور هستند و برآورده کردن این خواسته‌ها می‌تواند دشوار باشد. با استخدام متخصصان موقت، این گونه شرکت‌ها قادر به مقابله با تغییر خواسته‌های فصلی و چرخه‌ای خود می‌شوند. این موارد اشخاصی را که برای انجام کار خود نیازمند تخصصی هستند که از آن بهره‌ای ندارند را نیز شامل می‌شود.

مراحل ضروری در مورد نحوه برون سپاری پروژه‌ها

پس از تصمیم‌گیری برای استخدام متخصصین آزادکار، شما باید بتوانید که این منابع خارجی را مدیریت کنید و این یکی از چالش‌های اصلی برون سپاری است. اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که تجربه برون سپاری شما موفقیت‌آمیز است، مطمئن شوید که این مراحل ضروری را انجام خواهید داد:

 • قبل از قرارداد، پروژه و مهارت‌های موردنیاز آن را به طور کامل تعریف کنید.
 • اهداف پروژه را مشخص کنید و تعیین نمایید که در انجام پروژه به دنبال چه دستاوردی هستید.
 • منابع لازم و همچنین زمان لازم برای انجام پروژه را مشخص کنید.
 • از متخصصی که استخدام می‌کنید بخواهید که مطابق با مهلت شما یک برنامه دقیق زمانی برای اجرای پروژه به شما ارائه دهد.
 • یک نقشه روشن برای اندازه‌گیری عملکرد متخصصی که برای شما کار می‌کند و بازخورد عملکرد منظم داشته باشید.
 • در نهایت برای مراحل اصلی پروژه درخواست پشتیبانی نمایید. مشکلات را ارزیابی کرده و گزینه‌های جایگزین را مدنظر داشته باشید.

 • به دنبال برون سپاری پروژه خود هستید؟ از وب سایت ما بازدید کنید و با متخصصین ما پروژه خود را به راحتی در کوتاهترین زمان به انجام رسانید. سهولت انجام کار و استخدام یک متخصص حرفه‌ای را با ما تجربه نمایید.

فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: