5 نکته برای طراحی یک دفتر کار خانگی

5 نکته برای طراحی یک دفتر کار خانگی
5 نکته برای طراحی یک دفتر کار خانگی
به عنوان یک فریلنسر یا صاحب یک کسب و کار کوچک یا به عنوان شخصی که قصد راه اندازی یکی از این مشاغل را دارد، شما به فضای کار خانگی احتیاج دارید که راحت باشد، به شما انگیزه دهد و آنچه انجام می دهید را بازتاب دهد. چه حسابدار باشید، چه ارائه دهنده خدمات مجازی و یا طراح گرافیک، در این مقاله نکاتی برای کمک به طراحی دفتر کار خانگی تان ارائه شده است.

خود را از خانه دور نگه دارید

این ممکن است ساده به نظر برسد؛ اما داشتن فضای اداری جداگانه به شما کمک می کند که وقتی از آنجا خارج شدید، دیگر کار اداری انجام ندهید. اگر اتاق اضافی ندارید، گوشه ای را در یک مکان آرام انتخاب کنید و از مبلمان تاشو، که می توانید در پایان روز آن را کنار بگذارید، استفاده کنید.
هنگام انتخاب یک اتاق برای کار، به این توجه کنید که آن چه تاثیری بر خلق و خو، سلامت و انگیزه شما می گذارد. نور طبیعی و تهویه خوب می تواند برای بهره وری شما عالی باشد. میز خود را در نزدیک یک پنجره قرار دهید؛ اما کامپیوتر خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید، این امر می تواند به دستگاه آسیب برساند و همچنین باعث خستگی چشم شود. یک چراغ مطالعه با لامپ گرمایی، برای زمستان که نور روز کاهش می یابد، مناسب است.
همانقدر که از وقت گذراندن با کسانی که دوست شان داریم، لذت می بریم، به همان اندازه هم احتیاج به تمرکز داریم. بهتر است برای در دفتر کارتان، قفل بگذارید. بنابراین در هنگام یک تماس مهم یا کار کردن در یک مهلت تعیین شده، وقفه های غیر منتظره نخواهید داشت.

دفتر رویاهایتان را طراحی کنید

بهترین بخش کار کردن در خانه این است که می توانید فضای دلخواه خودتان را بسازید. دیگر لازم نیست به دیوارهای صاف و ساده و وسایل سنتی دفتر کار، بسنده کنید؛ مگر اینکه از سبک صنعتی خوشتان بیاید. اضافه کردن کمی رنگ به در و دیوار می تواند حال شما را بهتر کند.
رنگ نارنجی می تواند باعث ایجاد انرژی و انگیزه شود، گرچه ممکن است احساس گرسنگی نیز ایجاد کند، در حالی که گفته می شود سبز به کاهش اضطراب کمک می کند و در چنین فضایی احساس راحتی می کنید. اثرات روانی رنگ ها را بررسی کنید و عناصر روشنایی را به همه جا اضافه کنید تا اتاق دلباز شود.
آثار هنری جذاب، گل و گیاه، نقل قول های الهام بخش و البته نمونه هایی از کار و دستاوردهای خود را اضافه کنید. به یاد داشته باشید، آزادی زیادی برای تجربه کردن با شیوه ای که شخصیت شما را بازتاب می دهد، در اختیار دارید، این فضا متعلق به شماست.


dream-home-office


از مبلمان مناسب استفاده نمایید

گرچه ممکن است وسوسه شوید که از میز غذاخوری برای کارتان استفاده کنید؛ اما باید بدانید که آن همیشه عملی نخواهد بود. فریلنسرهای خلاق برای کار خود به یک میز بزرگتر احتیاج دارند، در حالی که یک مشاور مالی به یک فضای ذخیره سازی قابل قفل شدن برای اسناد مهم، نیاز دارد.
راحتی، سلامتی و ایمنی را همیشه باید مد نظر داشته باشید، توجه ویژه ای به کمر، مچ دست و بینایی خود داشته باشید. یک صندلی راحت پیدا کنید و میزی که با فضای اتاق تان متناسب باشد و به اندازه کافی بزرگ باشد تا همه وسایل مورد نیازتان بر روی آن قرار گیرند.
گزینه های ارزان تر ممکن است مناسب به نظر آیند اما تجهیزات اداری با توجه به آنچه که انتظار دارید، طراحی شده اند. تحقیق کنید و بهترین وسایلی که برای شما مناسب هستند را انتخاب کنید.
در نهایت، به یاد داشته باشید که به طور مرتب بایستید و کمی به بیرون رفته و هوای تازه تنفس کنید. یا می توانید میزی خریداری کنید که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد تا بتوانید یک یا دو ساعت به طور ایستاده کار کنید.


home-office-furniture


تجهیزات مناسب برای کار انتخاب نمایید

تزیین کردن دفتر کارتان، بخش سرگرم کننده کار کردن از خانه است. اگر برای ملاقات با مشتریان تان، باید سفر کنید، پس باید یک لپ تاپ با سرعت بالا خریداری کنید؛ اما اگر بیشتر روزها در خانه هستید، یک کامپیوتر رومیزی همراه با تبلت می تواند مناسب باشد. یک خط ثابت تلفن اختصاصی برای تماس، به شما کمک می کند حرفه ای تر به نظر آیید.
حتما از بیمه کسب و کار برای برای تمام تجهیزاتی که ممکن است خراب شوند، گم یا دزدیده شوند، استفاده کنید.


home-office-equipment


کارتان را به موقع شروع نمایید

گرچه شما از رفت و آمد منظم روزانه 9 صبح تا 5 بعد ازظهر، فرار کرده اید؛ اما مهم است که به برخی از مقررات اصولی پایبند باشید. یک ساعت در گوشه اتاق تان داشته باشید تا 16 ساعت پشت سرهم کار نکنید، برای خودتان فرصت های هواخوری منظمی در نظر بگیرید؛ حتی اگر شده به آشپزخانه بروید و یک قهوه برای خودتان درست کنید.
تنظیم ساعت کار منظم، یک شروع خوب است، بدیهی است که آنها را می توانید کمی تغییر دهید؛ اما به شما کمک می کند تا روش روتینی را پیدا کنید، تمرکز کنید و خانواده و مشتریان تان را از زمانی که در حالت کار یا استراحت در خانه هستید، مطلع سازید.


مطالب مرتبط:

چهار نکته برای بهبود فرهنگ دورکاریفرم ارسال نظر

  • نام و نام خانوادگی
    پست الکترونیک
  • شرح نظر
  • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: