انجام پروژه آباکوس

انجام پروژه آباکوس
انجام پروژه آباکوس
آباکوس (ABAQUS) یک نرم ‌افزار تحلیلی المان محدود است که در رشته ‌های مختلف مهندسی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این نرم ‌افزار در صنعت خودرو، هوافضا و ساخت تجهیزات صنعتی به کار گرفته می شود. با توجه به قابلیت گسترده آباکوس در ایجاد تغییرات در مدل ماده و سفارشی سازی، در موسسات آکادمیک و تحقیقاتی بسیار محبوب است و در تهیه مقالات کارشناسی ارشد و دکترا، هم چنین تهیه پایان نامه های ارشد و دکترا به عنوان یک نرم افزار قدرتمند طراحی و تحلیل به کار گرفته می شود.


برای درخواست انجام پروژه های آباکوس (ABAQUS)، پس از ثبت نام در سایت، فرم ثبت پروژه را تکمیل کنید تا پروژه شما در اسرع وقت بررسی و با شما تماس حاصل گردد.


ویژگی های نرم افزار آباکوس

 • نرم افزار آباکوس برای اولین بار در سال 1978 میلادی توسط شرکت HKS به بازار عرضه شد. نام این نرم افزار از کلمه چرتکه (Abacus)گرفته شده که در گذشته به عنوان ابزار محاسباتی استفاده می شده است.

 • نرم افزار آباکوس در ابتدا برای استفاده در حوزه های انرژی هسته ای و مهندسی حفاری و با تمرکز بر مسائل پیشرفته و غیرخطی طراحی و ارائه شد؛ اما امروزه جهت انجام پروژه در زمینه های آنالیز المان محدود به کار گرفته می شود.

 • آباکوس قادر به وارد کردن انواع هندسه با فرمت های گوناگون از نرم افزارهای دیگر مانند کتیا (CATIA)، سالیدورک (Solidworks) و ... می باشد.

 • آباکوس قادر به انجام تحلیل های خطی و غیر خطی به صورت استاتیکی و دینامیکی می باشد.

 • آباکوس، با بسیاری از نرم ‌افزارهای مهندسی و طراحی سازگار است و از زبان پایتون (Python) و فرترن(Fortran) برای برنامه ‌نویسی بهره می برد و توانایی لینک شدن با نرم افزار متلب (MATLAB) را دارد.

 • نرم افزار آباکوس برای انجام پروژه های صنعتی و پروژه های مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی خودرو، انرژی هسته ای، مهندسی حفاری و ... استفاده می شود. از آباکوس جهت صحت سنجی نتایج تحقیقات آزمایشگاهی مکانیک جامدات و سازه بسیار استفاده می شود.

 • آباکوس محیط کاربری آسان به همراه امکانات بسیار زیادی دارد. همچنین دارای کتابخانه‌ بسیار گسترده ای از المان‌ها و مدل ‌های رفتاری، به منظور مدل‌ سازی انواع مواد با خواص و رفتار گوناگون مانند فلزات، لاستیک‌ ها، پلیمرها، کامپوزیت ‌ها، بتن مسلح، فوم ‌های فنری و مصالح ژئوتکنیکی همانند خاک و سنگ می باشد.


محیط های نرم افزار آباکوس


Abaqus/Standard

برنامه جامع حل اجزا محدود است و از راه حل های سنتی انتگرال گیری غیر صریح جهت حل مسائل استاتیکی، شبه استاتیکی، کمانش و پس کمانش، تحلیل های مودال، انتقال حرارت و دینامیکی استفاده می کند.

abaqus-standardAbaqus/Explicit

برنامه حل اجزا محدود دینامیکی است و از روش های انتگرال گیری صریح جهت حل مسایل با درجه غیر خطی بالا که می توانند در خود دارای اندرکنش های تماسی پیچیده و بارهای گذرا باشند، استفاده می کند.

abaqus-explicitAbaqus/CFD

برنامه جامع حل دینامیک محاسباتی سیالات است و توانایی انجام تحلیل های دینامیک سیالات محاسباتی پیشرفته را دارد.

abaqus-CFDAbaqus/CAE

این بخش کامل ترین محیط آباکوس است. در محیط مدلسازی، مدیریت حل گر، تعریف پارامترها و ... همگی بطور دقیق انجام می شوند.

Abaqus/Viewer

این محیط بعد از پایان مراحل حل و در مرحله پس پردازش کاربرد دارد.

همان طور که گفته شد، نرم افزار آباکوس مجموعه ای یکپارچه از چند برنامه حل المان محدود است که با استفاده از آنها می توان انواع مسائل مهندسی که کاربرد صنعتی و تحقیقاتی دارند را حل نمود.
مجموعه وانیار با دارا بودن متخصصان مجرب آمادگی ارائه خدمات مناسب و لازم را به دانشجویان محترم در زمینه انجام پروژه های نرم افزاری آباکوس دارا می باشد. شما می توانید پس از ثبت نام در سایت پروژه خود را با جزییات مربوطه ثبت نمایید تا توسط کارشناسان ما بررسی شده و جهت انجام پروژه و مشاوره با شما تماس حاصل شود. کارشناسان ما قادر به انجام پروژه های نرم افزاری و دانشجویی آباکوس شما در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت بر اساس آنچه که مدنظر شماست، می باشند.


مطالب مرتبط:

نرم افزارهای مهم برای انجام پروژه های مهندسی عمران


فرم ارسال نظر

 • نام و نام خانوادگی
  پست الکترونیک
 • شرح نظر
 • *لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر زیر وارد کنید: